Turn up the volume for the
best experience

8 مورد از انواع کت تک مردانه که باید داشته باشید

کت اصلی ترین لباس مردانه است که هر آقای خوش پوش باید تعدادی از آن را در کمد خود داشته باشد. انتخاب مناسب ترین کت برای هر مکان و زمان مستلزم دانستن برخی ویژگی ها مانند سبک، پارچه و رنگ می باشد. انواع کت تک مردانه در سبک های مختلف رسمی و اسپرت برای فصول مختلف وجود دارند.
ما در اینجا به معرفی به روز ترین لیست انوع کت تک مردانه که باید بشناسید می پردازیم تا انتخاب هوشمدانه تری داشته باشید.

انواع کت تک مردانه

1- کت تک یقه دیپلمات

کت دیپلمات به کت هایی گفته می شود که یقه آن ها ایستاده هستند. این نوع کت ها برای تمام فصل های سال قابل استفاده بوده و عموماً دارای تک دکمه می باشند. قد آن تا 10 الی 15 سانت پایین تر از کمر است. از کت یقه دیپلمات می توانید برای محل کار و روزمره خود استفاده کنید. 

2- کت تک اسپرت

همان طور از اسم آن پیداست کت تک اسپرت اغلب استفاده ورزشی و خیابانی دارد و از آن می توانید در فعالیت هایی مثل تیر اندازی یا فعالیت های روزانه استفاده کنید.
کت تک اسپرت برای موقعیت های رسمی مناسب نمی باشد. رنگبندی و جنس این نوع کت بسیار متنوع است. معمولاً در پشت آن درزی وجود دارد که راحتی بیشتری را برای شما هنگام فعالیت ایجاد کند. همچنین در برخی انواع آن در بخش آرنج دارای تکه دوزی می باشد. جیب های این نوع کت دارای انواع وصله ای یا پچ می باشد.
این نوع کت جذب نیست و برای راحتی شما کمی آزاد تر از سایر کت ها طراحی شده است. به راحتی می توانید آن را با شلوار جین یا کتان و تیشرت، پیراهن ‌های مختلف و حتی پلیور ست کنید.

3- کت تک یقه بلیزر

یکی دیگر از انواع کت تک مردانه، کت های یقه بلیزر می باشد. این کت ها شباهت زیادی با کت و شلوار رسمی دارند. جیب های آن ها همانند کت های رسمی از نوع فیلتاپی برگردان است اما معمولا در دوخت کت های یقیه بلیزر از پارچه های ارزان تری استفاده می شود همچنین سایز آن نسبت به کت رسمی کمی جذب تر می باشد. از این کت می توانید در موقعیت های رسمی تر استفاده کنید.
کت تک یقه بلیزر را می توانید با شلوار های جین، کتان و حتی شلوار های پارچه ای ست کنید. اگر انتخاب شما کت تک یقه بلیزر با شلوار جین می باشد بهتر است آن را با یک جفت کتانی و تیشرت ساده ست کنید. اگر در فصل سرما این کت را می پوشید از شلوار کتان و پلیورغافل نشوید تا استایل جذاب تری داشته باشید.
اگر می خواید استایل رسمی تری برای مهمانی ها داشته باشید این کت را همراه پیراهن ساده با رنگی خنثی، شلوار کتان یا پارچه ای و یک جفت کفش رسمی بپوشید.

4- اور کت

اور کت یکی از قدیمی ترین لباس های رسمی است که قد آن بلند تر از سایر کت ها و تا بالای زانو می باشد. این کت ها چندین دکمه، کمربندی همرنگ و همجنس و در برخی موارد بند روی سرشانه دارند. اور کت ها در فصل های سرد مثل زمستان و پاییز پوشیده می شوند. اگر می خواهید با پوشیدن یک اور کت جذاب تر از همیشه به نظر برسید حتماً همراه آن یک شال گردن و یا پلیور یقه اسکی بپوشید.

5- کت جین

یکی از انواع کت تک مردانه که هر آقای خوش پوشی باید در کمد خود داشته باشد کت جین است. کت جین را می توانید در انواع رنگ های آبی روشن، سورمه ای و ذغالی تهیه کنید. دارای 4 یا 6 جیب می باشد که در بغل، روی سینه و داخل کت وجود دارند. همچنین دارای 6 دکمه بوده که معمولاً باز گذاشته می شوند.
این کت برای دورهمی های دوستانه و استفاده روزانه مناسب می باشد و از آن می توانید در فصل بهار یا پاییز استفاده کنید. اگر می خواهید استایل جذاب تری با کت جین داشته باشید حتماً آن را به همراه تیشرت سفید ساده و کفش کتانی ست کنید. هنگام پوشیدن کت تک با تیشرت باید به رنگ و طرح و اندازه آن دقت زیادی داشته باشید تا خوش پوش تر به نظر برسید.

6- کت شطرنجی

کت های شطرنجی نوع دیگری از انواع کت های تک مردانه هستند که استایلی کلاسیک به شما می بخشد. این نوع کت را می توانید با شلوار کتان یا شلوارک ست کنید! دقت داشته باشید که اگرکت شطرنجی را انتخاب می کنید حتماً در زیر آن از یک پیراهن یا تیشرت ساده استفاده کنید.

برای اینکه اینکه بتوانید استایل زیباتری هنگام پوشیدن کت داشته باشید مقاله بهترین روش ست کردن کت تک مردانه را بخوانید.

7- کت کژوال

اگر از طرفداران استایل کژوال هستید در بین انواع کت تک مردانه کت های کژوال را انتخاب کنید. این کت ها کمی گشاد تر از کت های معمولی هستند تا راحتی را برای شما فراهم کنند و به راحتی بتوانید لباس های مختلفی را با آن بپوشید. این سبک کت حالت نیمه رسمی دارد و بیشتر مناسب محل کار می باشد. این ترند در دنیای امروز طرفداران بسیاری دارد چون می توانید خیلی ساده و کم دردسر لباس های خود را ست کرده و استایلی راحت و جذاب داشته باشید.