سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

تاکسیدو چیست ؟ تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۸ خرداد ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۲ دی ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

تاکسیدو چیست ؟ تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو

ست کردن لباس مردانه برای مراسم های مختلف امری مهم بوده که برخی افراد در آن دچار تردید می شوند. در واقع انتخاب یک ست لباس مناسب، زمانی که به یک مهمانی رسمی، دوستانه، جشن های مناسبتی و… دعوت شده اید، ممکن است کمی سخت باشد. تاکسیدو می تواند یک گزینه خوب برای برخی از مهمانی ها یا مراسم هایی که دعوت می شوید باشد. اما تاکسیدو چیست؟ کت تاکسیدو چیست؟ تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو چیست ؟ پوشیدن تاکسیدو برای چه مراسمی مناسب است؟ در این مطلب علاوه بر اینکه به این سوالات پاسخ داده می شود، بررسی می کنیم مزایا و معایب انتخاب و پوشیدن تاکسیدو چیست ؟

کت شلوار تاکسیدو

در ابتدا تعریفی از تاکسیدو بیان می کنیم و سپس بررسی می کنیم این لباس برای کدام مهمانی یا مراسم گزینه بهتری است.

تاکسیدو چیست؟

در نگاه اول تاکسیدو نیز یک کت و شلوار معمولی به نظر می رسد، اما می توان موارد زیادی را به عنوان تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو بیان کرد. در پاسخ به سوال تاکسیدو چیست ؟ می توان گفت تاکسیدو نیز یک لباس رسمی به سبک نسبتا کلاسیک است که بیشتر در مهمانی های رسمی مورد استفاده قرار می گیرد و برای حضور در مجالس یا مهمانی های ساده تر، کت و شلوار گزینه مناسب تری است.

در ادامه به بیان تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو می پردازیم و شما می توانید با توجه به جزئیات این تفاوت ها، دریابید که این نوع لباس در چه مواقعی انتخاب مناسب تری است.

تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو

۱- استفاده از پارچه ساتن

وجود ساتن یا هر نوع پارچه براق دیگر در بخش هایی از تاکسیدو را می توان مهم ترین تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو دانست. تا مدتی قبل از پارچه ساتن در تاکسیدوها بیشتر استفاده می شد، اما امروزه تنها در بخش های کوچکی از این نوع لباس ها استفاده می شود. به عنوان مثال در لبه های یقه، جیب ها و حتی گاهی در دکمه ها از ساتن استفاده می کنند. اما در کت و شلوار دکمه ها اغلب پلاستیکی بوده و تمام کت اغلب از یک جنس پارچه دوخته می شود.

کت تاکسیدو با پارچه ساتن

۲- پیراهن

یک پیراهن سفید، با یقه برگردان مخصوص پاپیون ، انتخاب مناسبی برای ست کردن با تاکسیدو است. اما پیراهن هایی که با کت و شلوار پوشیده می شود می توانند در رنگ های مختلف و حتی گاهی طرح دار باشند. یقه مناسب برای پیراهن های تاکسیدو اغلب به دو مدل وین دیپ و لی داون طراحی می شوند؛ به همین دلیل شما هنگام انتخاب یک پیراهن برای ست کردن با تاکسیدو، گزینه های زیادی نخواهید داشت.

انتخاب پیراهن کت شلوار

۳- رنگ

تا مدتی قبل تاکسیدوها تنها به رنگ مشکی طراحی و دوخته می شدند اما امروزه این نوع لباس را در رنگ های دیگری مثل خاکستری و سورمه ای نیز می بینیم. اما همچنان این نوع لباس در رنگ های روشن تولید نمی شود. در مقابل، کت و شلوار ها همیشه به رنگ های مختلفی وجود داشتند و شما هم حتما کت و شلوارهایی با رنگ هاش روشن دیده اید.

مطلب پیشنهادی:   انواع مدل کت شلوار مردانه و اهمیت آن

رنگ کت شلوار

۴- اکسسوری ها

اما یکی دیگر از تفاوت های مهم کت و شلوار با تاکسیدو چیست ؟ اکسسوری هایی که به همراه تاکسیدو مورد استفاده قرار می گیرند، یک وجه تمایز مهم بین تاکسیدو و کت و شلوار می باشد. به عنوان مثال در تاکسیدو از پاپیون استفاده می شود، اما کراوات یک اکسسوری مناسب تر برای کت و شلوار است. بنابراین شما نباید از کراوات برای ست کردن با تاکسیدو استفاده کنید. همچنین استفاده از یک کمربند نسبتا براق برای تاکسیدو بهتر است. اما اگر می خواهید شیک تر و رسمی تر در مراسم مورد نظر حضور پیدا کنید، پیشنهاد می شود از یک جلیقه استفاده کنید تا کمربند شما دیده نشود. ناگفته نماند اهمیت این موضوع برای برخی از افراد به قدری است که از یک شال کمر برای دیده نشدن کمربند استفاده می کنند.

اکسسوری کت شلوار

۵- نوع استفاده

دیگر تفاوت کت و شلوار با تاکسیدو ، موقعیت های متفاوتی است که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. موقعیت مناسب برای پوشیدن تاکسیدو چیست ؟ در چه زمان و مکانی می توان از تاکسیدو استفاده کرد و کت و شلوار برای چه مواقعی گزینه مناسب تری است؟ قطعا شما هم افراد زیادی را دیده اید که در محل کار، سمینار یا همایش و حتی هنگام خرید کردن از کت و شلوار استفاده می کنند اما آیا تاکسیدو نیز پوشش مناسبی برای چنین شرایطی می باشد؟ قطعا شما تا کنون با یک کت و شلوار تاکسیدو با یقه براق و به همراه پاپیون در محل کارتان حاضر نشده اید و حتی هیچ یک از همکاران شما نیز تاکسیدو را برای محل کار انتخاب نمی کنند. اما شرایط مناسب برای پوشیدن تاکسیدو چیست ؟ معمولا از تاکسیدو برای مهمانی های غیر خودمانی مثل جشن های عروسی استفاده می شود.

اگر می خواهید بهترین انتخاب لباس برای شرکت در یک مراسم یا مهمانی را داشته باشید، بهتر است ابتدا بررسی کنید، مناسبت این رویداد چیست؟ چه کسانی در آن شرکت خواهند کرد؟ آیا در کارت دعوت این رویداد تم خاصی را برای مهمانان در نظر گرفته شده است یا خیر؟ سپس با توجه به این شرایط می توانید کت و شلوار یا تاکسیدو را انتخاب کنید.

۶- کفش

کفش مناسب برای تاکسیدو یک کفش مشکی و ترجیحا براق است. مشکی تنها رنگ مناسب کفش برای ست کردن با تاکسیدو است اما در بعضی مواقع می توان کفش هایی به غیر از رنگ مشکی را به همراه کت و شلوار استفاده کرد.

کفش مناسب کت شلوار

انتخاب بهترین تاکسیدو

حالا که با تفاوت کت و شلوار و تاکسیدو آشنا شدید و دریافتید که تاکسیدو چیست و برای چه زمان های انتخاب مناسب تری است؟ ممکن است به فکر تهیه یک تاکسیدو برای زمان های مناسب باشید. برند آرسام ، با سابقه درخشان در زمینه طراحی و دوخت کت شلوار و به کمک تیمی مجرب و حرفه ای می تواند در انتخاب بهترین و مناسب ترین تاکسیدو با بهترین قیمت به شما مشاوره دهد و یا یک تاکسیدو دست دوز زیبا و خوش دوخت به شما ارائه دهند. شما می توانید برای تهیه یک تاکسیدو دست دوز و شیک با ما تماس بگیرید.

4.9/5 - (12 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

دکمه سردست چیست؟

دکمه سردست چیست؟ این دکمه را چه مواقعی ببندیم؟

مقالات

۱۵ آذر ۱۴۰۲

پارچه ی کتان چیست؟

پارچه ی کتان چیست؟ کاربرد و ویژگی های آن 

مقالات

۱۴ آذر ۱۴۰۲

ساس بند

ساس بند چیست؟ و نحوه ی استفاده از آن

مقالات

۱۳ آذر ۱۴۰۲

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982