سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

نحوه از بین بردن بوی بد کفشهای چرم

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۲۰ فروردین ۱۴۰۳

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۲ فروردین ۱۴۰۳

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانآموزش مد و پوشش خانم هاآموزش مد و پوشش عمومیمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

نحوه از بین بردن بوی بد کفشهای چرم

آیا تا حالا پیش اومده که کفش‌های چرم تون بوی بد بده؟ حالا مشکل چیه؟ نگران نباشین، ما اینجا هستیم تا بهتون کمک کنیم. تو این مقاله، بهتون می‌گیم چطور می‌تونین این مشکل رو حل کنین. از همه‌ی ترفندها و راهکارهایی که می‌تونین تو خونه استفاده کنین تا محصولات خاص. پس با آرسام اولین و بزرگترین مرکز دوخت کت شلوار اداری همراه باشین ، تا نحوه ی از بین بردن بوی بد کفشهای چرم رو یاد بگیرین و از این بوی ناخوشایند خلاص کنین.

از بین بردن بوی بد کفشهای چرم
از بین بردن بوی بد کفشهای چرم

✔️چرا کفش‌ها بوی بد میگیرن؟

قبل از اینکه بریم سراغ اینکه چطور بوی بد کفش‌ها رو از بین ببریم، باید بفهمیم که اصلا چجوری میشه که این بوی ناخوشایند بوجود میاد. اصلی‌ترین دلیلش عرق و باکتری‌ها هستن. وقتی پاهاتون عرق می‌کنه، اون رطوبت تو کفش جمع میشه و این محیط مرطوب، خونه‌ی خوبی برای باکتری‌ها میشه که شروع می‌کنن به جمع شدن و تکثیر.

این باکتری‌ها باعث میشن که بوی ناخوشایندی از کفشتون بیاد. بعلاوه، پوست‌های مرده ی  پاهاتون هم توی کفشتون جمع میشن و با باکتری‌ها باعث تولید بوی سولفوریه میشن. فاکتورهایی مثل استفاده از کفش بدون جوراب یا رطوبت هوا هم می‌تونه در ایجاد بوی بد کفش تاثیر بذاره.

بنابراین، قبل از اینکه به دنبال راه‌حل برای این مشکل بگردیم، بهتره از علتشون خبر داشته باشیم.حالا  راه از بین بردن بوی بد کفشهای چرمی  چیه.در اینجا ۱۳ روش برای از بین بردن بوی بد کفش های چرم براتون آوردیم که باهم می بینیم:

از بین بردن بوی بد کفشهای چرم
از بین بردن بوی بد کفشهای چرم

✔️۱۳ روش برای از بین بردن بوی بد کفشهای چرم:

روش‌های متنوعی هستن که میتونین برای خشک کردن و جلوگیری از بوی بد کفش‌های چرم استفاده کنین. در زیر توضیحاتی برای هر کدومشون براتون آماده کرده ایم که عبارتند از:

۱. استفاده از چای کیسه‌ای:

کیسه‌های چای با داشتن خواص جذب بوی بد، میتونن برای جلوگیری از بوی نامطبوع در کفش‌های چرم مفید باشن. کافیست یه چای کیسه‌ای رو توی  هر کفش بذارین و اون رو به مدت یه شبانه‌روز اونجا بذارین تا بوی بد جذب بشه.

۲. استفاده از جوش شیرین:

بعضی از افراد از جوش شیرین برای جلوگیری از بوی بد کفش‌های چرم استفاده میکنن. شما میتونین کمی جوش شیرین رو  روی پارچه‌ای بذارین و اون رو توی  کفش بذارین تا بوی بد رو جذب کنه.

۳. فریز کردن کفش چرم برای بوی بد:

گذاشتن کفش‌های چرم در فریزر برای چند ساعت میتونه باعث کشش رطوبت و باکتری‌ها بشه که بوی بد رو کاهش میده. بعد از درآوردن کفش از فریزر، اون رو به مدت کافی در محیط خنک و خشک بذارین تا رطوبت اون از بین بره.

۴. استفاده از مخلوط سرکه و آب:

سرکه به عنوان یه ماده ی ضد باکتری و ضد بویی میتونه برای از بین بردن بوی بد کفش‌های چرم مؤثر باشه. شما میتونین کمی سرکه رو با آب مخلوط کنین و با استفاده از یه پارچه، کفش‌های خودتون روتمیز کنین و سپس اونها رو به خوبی  خشک کنین

۵. معجزه ی پوست لیمو:

پوست لیمو دارای خواص ضد باکتریال و ضد بویی هستش. میتونین پوست لیمو رو توی  کفش‌هاتون بذارین و اون رو برای مدتی اونجا بذارین تا بوی بد جذب بشه.

۶. استفاده از پاک‌کننده ی بوی چرم:

بعضی از پاک‌کننده‌های بوی چرم مخصوصاً برای این منظور طراحی شده‌ان. شما میتونین از این نوع محصولات برای تمیز کردن و جلوگیری از بوی بد در کفش‌های چرم استفاده کنین

۷. استفاده از اسپری‌های ضدعفونی کننده ی مخصوص:

اسپری‌های ضدعفونی کننده ی مخصوص کفش‌های چرم میتونن با از بین بردن باکتری‌ها و جلوگیری از تشکیل بوی ناخوشایند موثر باشن. با استفاده ی مرتب از این اسپری‌ها، میتونین کفش‌هاتون رو تمیز نگه دارین.

۸. استفاده از مواد خوشبو کننده:

موادی مانند اسانس‌های طبیعی یا روغن‌های خوشبو برای جلوگیری از بوی بد در کفش‌های چرم میتونن  استفاده بشن. با ریختن چند قطره از این مواد توی کفش‌ها، میتونین کفش های چرم تون رو خوشبو کنین.

۹. قرنطینه کردن کفش‌های چرم:

زمانی که کفش‌های چرم خودتون رو به مدت طولانی استفاده نمی‌کنین، میتونین اونها رو در جایی مخصوص نگهداری کنین تا از تماس با موادی که بوی بد رو تولید میکنن، جلوگیری بشه.

۱۰. استفاده از روزنامه:

زمانی که کفشتون رو از پاتون در میارین، روزنامه ها رو توی  کفش‌ها تون بذارین. این کار باعث خشک شدن توی  کفش‌ها و گرفتن رطوبت اون و جلوگیری از بوی بد میشه.

۱۱. استفاده از سیب زمینی:

گذاشتن تکه‌هایی از سیب زمینی  توی  کفش‌ها به خاطر خاصیت جذب بوی بد اون میتونه خیلی مفید باشه.

مطلب پیشنهادی:   نگهداری و مراقبت از کت شلوار

۱۲. واکس زدن کفش چرم:

واکس زدن کفش‌های چرم باعث یه لایه‌ی محافظتی میشه که از نفوذ آب و باکتری‌ها جلوگیری می‌کنه و بوی بد رو هم کمتر میکنه.

۱۳. استفاده از ورق‌های خشک کن:

گذاشتن ورق‌های خشک کن توی  کفش‌ها بعد از استفاده به خاطر خواص جذب رطوبت و بوی بد اونها میتونه مفید باشه.

با انتخاب و استفاده از روش‌های مناسب، میتونین از بوی بد کفش‌های چرم تون  جلوگیری کنین و از اونها بهترین استفاده رو ببرین.

از بین بردن بوی بد کفشهای چرم
از بین بردن بوی بد کفشهای چرم

✔️ جلوگیری و پیشگیری از بوی بد کفش چرمی با رعایت بهداشت پا: 

اگه می‌خواین از بوی بد کفش‌هاتون جلوگیری کنین، یه چیز خیلی مهمه که بهش توجه کنین: بهداشت پاهاتون. این بو از تعریق پاهاتون بوجود میاد، پس قبل از اینکه کفش تون رو بپوشین، مطمئن بشین که پاهاتون رو با آب و صابون ضد باکتریال تمیز کردین. آروم آروم صابون  خیس شده رو رو روی پوست پاهاتون بمالین و با آب اون را بشویین تا از ایجاد عفونتی که ممکنه از فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها بیاد، جلوگیری کنین بعد از اون پاهاتون رو خوب خشک کنین.

اگه بعد از استفاده از کفش احساس خارش کردین، میتونین با استفاده از پودر یا کرم ضدقارچ، این مشکل رو حل کنین همچنین سعی کنین هر روز کفش چرمی خودتون رو نپوشید تا این مشکل کمتر بشه. با این کارها، میتونین از بوی بد کفش‌هاتون به طور قابل توجهی جلوگیری کنین و احتمال بروز این مشکل رو به حداقل برسونین.

✔️۱۰ سوال رایج درباره ی بوی بد گرفتن کفشهای چرمی:

در ادامه ۱۰ سوال رایج با جواب رو در باره ی بوی بد گرفتن کفشهای چرمی براتون آورده‌ایم که عبارتند از:

۱. چرا کفش‌های چرم بوی بد میگیرن؟

بوی بد در کفش‌های چرم میتونه به دلیل رطوبت، باکتری‌ها و آلودگی‌های سطحی ایجاد بشه که باعث جمع شدن بوی  ناخوشایند  توی  کفش میشه.

۲. چه روش‌هایی برای جلوگیری از بوی بد در کفش‌های چرم وجود داره؟

استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه و لیمو، استفاده از اسپری‌های ضدعفونی کننده  و استفاده از روش‌های خشک کننده مانند گذاشتن کفش در محیط خشک و خنک از جمله روش‌های موثر هستن.

۳. چطوری میشه به طور موثر کفش‌های چرم رو تمیز کرد؟

برای تمیز کردن کفش‌های چرم، از پارچه ی مرطوب و محلول‌های شستشوی مخصوص چرم استفاده کنین و پس از اون کفش‌ها رو به طور کامل خشک کنین

۴. چرا استفاده از اسپری‌های ضد بو برای کفش‌های چرم موثر هستش؟

اسپری‌های ضد بو حاوی مواد ضد باکتری و ضدعفونی کننده هستن که میتونن باکتری‌ها رو بکشن و از تجمع بوی بد در کفش‌های چرم جلوگیری کنن.

۶. چطوری میشه بوی چرم طبیعی کفش‌ها رو از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی چرم طبیعی، میتونین از اسپری‌ها و پاک‌کننده‌های مخصوص چرم استفاده کنین. همچنین، استفاده از مواد طبیعی مانند اسانس زنجبیل یا روغن‌های خوشبو هم میتونه بهتون  کمک کنه.

۷. کفش‌های چرم رو چجوری میتونیم بشوییم؟

برای شستشوی کفش‌های چرم، اول با یه پارچه ی مرطوب و محلول شوینده ی چرمی اونها رو تمیز کنین. بعد اونها رو به طور کامل خشک کنین و با استفاده از اسپری‌های ضد بو، بوی بد رو از بین ببرین، اینطوری کفشتون تمیز و خوشبو میشه.

۸. چطوری میشه بوی بد کیف نو رو از بین برد؟

برای رفع بوی بد کیف نو، میتونین از مواد جذب‌کننده ی بوی بد مانند نمک استفاده کنین. گذاشتن کیف توی کیسه‌ای با نمک به مدت چند روز میتونه بوی بد رو از بین ببره.

۹. آیا مبشه بوی بد کفش رو با نمک از بین برد؟

بله، میتونین بوی بد کفش رو با استفاده از نمک از بین ببرین. کافیست کفش رو توی کیسه‌ای بذارین و نمک روبه اون اضافه کنین، سپس بذارین که نمک بوی بد را جذب کنه.

۱۰. آیا برای بوی بد کفش چرم هم میشه از نمک استفاده کرد؟

بله، میتونین برای بوی بد کفش‌های چرم نیز از نمک استفاده کنین، چون  نمک دارای خاصیت جذب کننده ی بوی ناخوشاینده و میتونه به خوبی برای از بین بردن بوی بد در کفش‌های چرم عمل کنه. فقط کافیست که کفش‌ها رو توی یه کیسه بذارین و بعدش نمک رو هم  توی کیسه بذارین و مدتی بذارین همینطوری بمونه تا نمک بوی بد رو جذب کنه.

از بین بردن بوی بد کفشهای چرم
از بین بردن بوی بد کفشهای چرم

✔️نتیجه 

در نتیجه، میشه بگیم که مقابله با بوی بد کفش‌های چرم یه کار قابل اجتناب و مهم هستش. با استفاده از روش‌های مختلف مانند استفاده از مواد طبیعی، روش های خشک کردن و استفاده از محصولات تخصصی، میتونین به راحتی این مشکل رو حل کنین و از کفش‌های چرم تون لذت بیشتری ببرین. حفظ بهداشت و تمیزی کفش‌ها نه تنها برای بوی بد، بلکه برای طولانی‌تر کردن عمر اونها هم بسیار موثر هستش. از این به بعد، با اطمینان کامل میتونین کفش‌های چرم تون رو با اطمینان و بدون نگرانی از بوی نامطبوع استفاده کنین.

امتیازدهی

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

مقالات

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت شلوار مناسب مصاحبه کاری 

کت شلوار مناسب مصاحبه کاری 

مقالات

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

انواع کت شلوار بر اساس تعداد دکمه

انواع کت شلوار بر اساس تعداد دکمه

مقالات

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982