Turn up the volume for the
best experience

روش های نگهداری از کت و شلوار

کت و شلوار لباسی نسبتا گران قیمت است و نسبت به سایر انواع لباس ها باید بودجه بیشتری را برای خرید آن در نظر بگیرید. حتی اگر تعداد زیادی کت و شلوار در رنگ ها و مدل های مختلفی دارید، بهتر است با روش های نگهداری از کت و شلوار آشنا باشید و برای استفاده طولانی مدت از آن ها تلاش کنید. خوشبختانه با وجود اینکه امروزه تنوع در مدل های کت و شلوار بسیار زیاد است، اما شما می توانید بدون اینکه نگران قدیمی شدن کت و شلوارتان باشید، تا چندسال از آن استفاده کنید. به علاوه از آن جا که کت شلوارها لباس های رسمی و نیمه رسمی هستند و اغلب آن ها را در مراسم و مهمانی ها می پوشید، باید همیشه نو دیده شود تا در آن بدرخشید. عدم نگهداری صحیح از کت و شلوار باعث کهنه شدن آن خواهد شد. 

اما روش های صحیح نگهداری از کت و شلوار ، برای اینکه مانند روز اول نو و زیبا بماند، چیست؟ با مطالعه این مطلب جواب این سوال را خواهید یافت. باید بدانید که نگهداری از کت شلوار برای شما هزینه چندانی ندارد و اکثر لوازم مورد نیاز به همراه کت و شلوار ارائه می شود. با ما همراه باشید تا با این روش ها و لوازم مورد نیاز آن ها آشنا شوید.

روش های نگهداری از کت و شلوار

1- استفاده از چوب لباسی با کیفیت

همه ما در کمد خود تعداد قابل توجهی چوب لباسی در اندازه ها و شکل های مختلفی داریم. اما آیا آن ها مناسب کت و شلوارها هستند؟ چوب لباسی مناسب برای کت و شلوار باید با عرض شانه های کت متناسب بوده تا حالت کت پس از مدتی تغییر پیدا نکند. نکته دوم در تهیه چوب لباسی، پهنای آن است. از چوب لباسی هایی که پهنای کمی دارند و یا با یک میله نازک ساخته شده اند، استفاده نکنید. برای نگهداری کت و شلوار باید یک چوب لباسی با پهنای مناسب تهیه کنید. تصویر زیر نمونه استاندارد و مناسب چوب لباسی برای کت و شلوار می باشد. کیفیت و خم نشدن چوب لباسی از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید.

2- تهیه کاور کت و شلوار

یکی از بهترین روش های نگهداری از کت و شلوار ، قرار دادن آن ها در کاورهای مخصوص است. این کاورها کت و شلوارتان را از نفوذ گرد و غبار، حشرات و... محافظت کرده و باعث می شود بتوانید مدت طولانی تری از آن ها استفاده کنید. اما در استفاده از این کاورها، دقت کنید امکان جریان هوا در داخل کاور وجود داشته باشد. اگر کاور کاملا مهر و موم شده باشد، امکان جریان هوا در آن ها وجود ندارد و ممکن است موجب ایجاد رطوبت در آن شوید.

3- فضای کافی و مناسب

این نکته در نگهداری کت و شلوار بسیار مهم است که فضای کافی برای آویز لباس های شما وجود داشته باشد. قرار دادن لباس ها در کنار یکدیگر و چسبیده به هم علاوه بر اینکه موجب چروک شدن آن ها می شود. مانع عبور و جریان هوا بین لباس ها خواهد شد. به این ترتیب ممکن است باعث ایجاد رطوبت و در نتیجه آسیب رسیدن به بافت لباس ها شود. 

4- استفاده از چوب سرو

 چوب سرو یک مورد عالی برای محافظت از لباس های شما است. چوب و یا توده ای از گیاه سرو یک دفع کننده طبیعی برای حشرات است. همچنین می تواند رطوبت لباس ها را جذب کرده و بوی دلنشینی به کمد لباس شما بدهد. به همین دلیل برخی افراد برای نگهداری بهتر از لباس های خود از چوب لباسی هایی با جنس چوب سرو استفاده می کنند. 

5- استفاده از روش های صحیح تمیز کردن

باید بدانید که تمیز کردن و شستن بیش از حد کت و شلوار می تواند به آن آسیب وارد کند. در واقع در صورتی که کت و شلوارتان عاری از لکه است، نیازی به شستن آن بیش از دو یا سه بار در سال نیست. دلیل این امر، این است که مواد شیمیایی به الیاف پارچه آسیب رسانده و علاوه بر اینکه باعث افت کیفیت و بد شدن ظاهر می شود؛ طول عمر آن را کاهش می دهد. بهتر است در طول یک هفته بیش از یک یا دوبار، یک کت و شلوار را نپوشید تا کهنه نشود.

6- استفاده از برس

یک برس مانند برس موی اسب تهیه کنید و در پایان روز و خارج کردن کت و شلوار از تنتان، با استفاده از آن توده های اضافی را از آن جدا کنید. پیشنهاد ما یک برس نرم است که به الیاف پارچه آسیب نرساند. توجه کنید که یک بار کشیدن برس، کافی است.

7- هرچند وقت یک بار یک لباس بپوشید

عدم استفاده از یک لباس به مدت طولانی و در چند روز بسیار مهم است. پارچه لباس برای بهبود، نیاز به زمان دارد. زمانی که لباس را از تن خارج می کنید، باید گرد و خاک، رطوبت بدن، رطوبت هوا و... را از بین ببرید. شما گرد . غبار را با استفاده از برس از روی لباستان پاک می کنید، اما برای از بین رفتن رطوبت باید به صورت طبیعی انجام شود. کت و شلوار شما پس از پوشیده شدن حداقل باید 24 ساعت آویزان باشد؛ و چنانچه کت و شلوارتان از پارچه ضخیمی تولید شده است، بهتر است آن را 48 ساعت آویزان کنید.

8- خرید دو عدد شلوار

شلوارها معمولا زودتر از کت ها کهنه می شوند. به ویژه قسمت های پایینی شلوار (حتی اگر قد شلوار کاملا اندازه باشد) زودتر کهنه می شوند. با کهنه شدن شلوار، شاید یافتن یک نمونه با همان طرح و رنگ پارچه دشوار باشد. بنابراین اگر به کت و شلواری علاقه دارید و می خواهید برای مدت بیشتری آن را بپوشید، بهتر است از ابتدا دو عدد شلوار تهیه کنید. 

 شما می توانید با خرید کت و شلوارهای برند آرسام با مدیریت دکتر سامان خیابانی ، اغلب لوازم مورد نیاز جهت نگهداری از کت و شلوار را به صورت رایگان دریافت نمایید. به علاوه کیفیت