Turn up the volume for the
best experience

10 مورد از نکات پوشیدن لباس شب برای افراد چاق

یکی از دغدغه هایی که خانم های چاق دارند انتخاب لباس مجلسی مناسبی است که فرم بدن آن ها را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد. پیش تر در مقاله ای بهترین کت و شلوار برای آقایان چاق را معرفی کردیم. اما کدام مدل لباس برای خانم های چاق مناسب تر است و باعث می شود که لاغر تر به نظر برسند؟ در اینجا چندین نکته و مدل لباس شب برای افراد چاق بازگو شده است که با رعایت آن خوش فرم تر خواهید شد. 

 

نکات پوشیدن لباس شب برای افراد چاق

 

1- لباس های راسته

اگر پهلو ها و شکم شما از پاهایتان پر تر و چاق تر است برای لاغر دیده شدن بهتر است از لباس های راسته استفاده کنید. به این ترتیب شکم و پهلوی شما پوشانده می شود و متناسب با پاهایتان دیده خواهد شد. دقت کنید که لباس شما به هیچ عنوان نباید مدل پف و پرنسسی داشته باشد. این مدل لباس شما را قد کوتاه و در نتیجه چاق تر از آن چه که هستید نشان خواهد داد.

 

2- لباس های مدل A

مدل لباس شب مناسب برای افراد چاق که پاها و پایین تنه پری دارند، مدل A می باشد. این لباس ها که دامنی A شکل دارند و یا با یک پف کم از زیر سینه کلوش می شوند کمک می کنند پا ها توجه کمتری را به خود جلب کند. در نتیجه لاغر تر به نظر خواهید رسید. اگر پایین تنه لباس شما تنگ باشد چاقی پاهایتان بیشتر به چشم خواهد آمد.

 

 

3- لباس های یقه V

اگر بالا تنه شما نسبت به پایین تنه تان بزرگ تر است بهتر است لباس شبی را انتخاب کنید که یقه آن به شکل V می باشد. همچنین نباید روی بالا تنه لباس شما سنگ دوزی شده باشد. پس دقت داشته باشید که لباس یقه V شکلی که انتخاب می کنید تا حد ممکن بالا تنه ای ساده داشته باشد. همچنین به هیچ عنوان لباس های یقه هالتری، قایقی یا دکلته استفاده نکنید.

 

4- استفاده از رنگ های تیره

رنگ های روشن اصولاً برای افراد لاغر و رنگ های تیره برای افراد چاق مناسب تر هستند. اینکه لباس شما یکدست تیره باشد تأثیر بسیار زیادی در خوش فرم نشان دادن اندام افراد چاق دارد. پس تا حد امکان به سراغ رنگ های روشن علی الخصوص سفید نروید. به عروس خانم های چاق نیز توصیه می شود به جای استفاده از رنگ سفید برای لباس عروس از رنگ های کرمی، صدفی، شیری  یا صورتی کمرنگ استفاده کنند. در نتیجه لباس شب برای افراد چاق باید رنگ تیره ای داشته باشد.

 

5- لباس های آستین دار

بهترین مدل لباس شب برای افراد چاق که بازوهای درشتی دارند، لباس های آستین دار است. اگر اندام شما این ویژگی را دارد همانطور که قبلاً نیز کفته شد به هیچ عنوان نباید به سراغ لباس های دکلته بروید و تلاش کنید لباس شب شما دارای آستین یا حداقل آستین حلقه ای باشد. 

 

6- استفاده از کفش پاشنه بلند

پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث می شود علاوه بر اینکه قد بلند به نظر برسید لاغر تر نیز به چشم بیایید. هر چه قدتان بلند تر باشد نسبت قد و وزنتان کاهش یافته در نتیجه کمتر چاق به نظر می رسید. برای اینکه در کفش پاشنه بلند احساس راحتی بیشتری داشته باشید دقت کنید که پاشنه کفشتان نازک نباشد.

 

7- مدل موهای جمع شده در بالای سر

یکی دیگر از روش های بلند نشان دادن قد بستن مو ها در بالای سر است. به این ترتیب گردن شما دیده خواهد شد و لاغر تر می شوید. هر چه موهایتان بیشتر اطراف شما ریخته شده باشد باعث پوشش و کوتاهی گردن شما می شود و چاق تر به نظر خواهید رسید.