Turn up the volume for the
best experience
نحوه استفاده از ساس بند یا ساسپندر

بهترین ست پیراهن و ساس بند یا ساسپندر برای شما کدام است؟ آیا با اصول و نحوه استفاده استفاده از ساس بند ها آشنا هستید؟ ساس بندها حدودا از اوایل قرن 19 میلای مورد استفاده آقایان قرار گرفت و  پس از جنگ جهانی اول، استفاده از آن بیشتر شد. اما حدود یک دهه پس از آن، به تدریج استفاده از آن کم تر شده و همان طور که می بینید، این اکسسوری همچنان طرفداران خود را دارد. اگر شما هم به استفاده از ساس بندها در پوشش و استایل خود علاقه دارید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید، بهتر است مطالعه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در این صفحه هر آن چه باید درباره ساسبند ها بدانید را بیان خواهیم کرد.

ساس بند چیست ؟

ساس بند که نام اصلی و صحیح آن ساسپندر است، یکی از بهترین و مهم ترین اکسسوری های دنیای مد و فشن است که از دو بند یا نوار نسبتا بلند ساخته شده و با هدف نگه داشتن شلوار شما روی شانه هایتان قرار می گیرد. این اکسسوری که به سه شکل H ، Y و X طراحی و تولید می شود، توسط دکمه یا گیره به شلوار شما وصل می شود.

اما در خرید ساس بند به چه نکاتی باید توجه کرد؟ ست پیراهن و ساس بند ، ساسبند و کت و شلوار، ساسبند و کراوات و پاپیون و... در چه صورت بهترین خروجی را برای شما به ارمغان می آورد؟ در ادامه به نکات مهمی درباره انتخاب، خرید و نحوه استفاده از ساس بند، اشاره خواهیم کرد که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

انتخاب و نحوه استفاده از ساس بند

ساس بند با دکمه یا گیره؟!

همان طور که گفته شد ساس بند ها با دکمه یا گیره ای که روی آن ها تعبیه شده به قسمت کمر شلوار شما وصل می شود و بسیاری از افراد هر دوی آن ها را قابل قبلول می دانند. اما قطعا این طور نیست و ساسپندر هایی که به جای گیره در آن ها دکمه استفاده شده است، گزینه های بهتری هستند. ساس بند های با دکمه، مرتب تر، زیباتر و به روزترند؛ همچنین ساس بندهای گیره ای ممکن است به مرور زمان به کمر شلوار شما آسیب بزند. بنابراین اگر می خواهید یک ساس بند تهیه کنید، پیشنهاد می شود، ساس بندهای دکمه دار را اولویت قرار دهید.

برخی از شلوارها در قسمت کمر دارای دکمه های داخلی می باشند که می توانید ساسپندر دکمه ای خود را به آن متصل کنید. اما اگر شلوار شما این امکان را ندارد، نگران نباشید، چرا که شما می توانید به سادگی در قسمت مورد نظر یک دکمه بدوزید.

عرض ساس بند

ساسپندرها امروزه با عرض های مختلفی تولید می شوند. برخی بسیار باریک و برخی پهن تر هستند. اگر قصد خرید تنها یک یا دو ساس بند را دارید، بهتر است عرض متوسط و استاندارد این اکسسوری را تهیه کنید تا بتوانید آن را با لباس های مختلف ست کنید. عرض استاندارد ساس بندها حدود 2.5 تا 3 سانتی متر است.

ساس بند با کراوات یا پاپیون

می توانید به همراه ساس بند کراوات یا پاپیون استفاده کنید. در استایل های رسمی هم رنگ بودن این اکسسوری ها انتخاب بهتری خواهد بود. در صورتی که استایل های اسپرت و کژوال را می توانید با رنگ های متضاد این اکسسوری ها ست کنید.

 

کت و شلوار با ساس بند

اگر سوالتان این است که آیا می توان از ساس بند به همراه کت و شلوار استفاده کرد؟ پاسخ سوال شما بله است. اما باید توجه کنید که ساسپندرهای گیره ای گزینه مناسبی برای کت و شلوار نیستند. شما باید از نوع دکمه ای این اکسسوری استفاده کنید. چرا که رسمی تر است.