سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

پوشیدن کت شلوار تابستانی در هوای گرم

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۹ تیر ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

پوشیدن کت شلوار تابستانی در هوای گرم

برای پوشیدن کت شلوار تابستانی در هوای گرم، چه راهکارهایی وجود دارد تا گرمازده نشویم و تعریق کمتر داشته باشیم. چند توصیه مهم وجود دارد که می توان با رعایت آنها از کت و شلوار تابستانی در فصل گرم سال استفاده نمود از جمله: جنس مناسب آستر و پارچه کت، رنگ مناسب، انتخاب پیراهن و زیر پیراهن مناسب و…

احتمالاً با دیدن این عنوان تعجب کرده اید که چطور می توان در هوای گرم تابستان، از کت شلوار به عنوان پوشش روزمره استفاده کرد. صرف نظر از اینکه در چه روزهای گرمی به سر می بریم، از این واقعیت نباید بگذریم که پوشیدن کت شلوار تابستانی به طرز باور نکردنی باعث شیک به نظر رسیدن ظاهر آقایان نه تنها در فصول سرد سال بلکه در هوای گرم و تابستانی نیز می شود. همانگونه که بسیاری از افراد و مدیران شرکت ها، دائماً از استایل کت و شلوار تابستانی به عنوان یک پوشش جدی و رسمی در محل کار خود استفاده می کنند.

در ادامه قصد داریم چندین توصیه برای استفاده بهتر از کت و شلوار در هوای گرم تابستان ارائه دهیم تا کمتر دچار گرما زدگی و یا تعریق شوید. پس تا پایان مطلب، همراه ما باشید.

کت شلوار تابستانی
کت شلوار تابستانی

بهترین راه استفاده از کت شلوار تابستانی در هوای گرم چیست؟

با رسیدن فصل بهار و تابستان و به دنبال آن گرم شدن هوا، استفاده از لباس های گرم زمستانی دیگر ممکن نیست و همه ما سعی می کنیم با جمع کردن این لباس ها، فضای کمد را برای لباس های نخی و تابستانی خود باز کنیم. اکثر لباس های تابستانی از الیاف طبیعی نخ و کتان بوده و با گرمای کمی که جذب می کنند، باعث خنک شدن بدن ما می شوند. اما چطور می توان از کت و شلوار که ضخامت زیادی دارد، در هوای گرم نیز استفاده کرد؟

استفاده از کت شلوار تابستانی یکی از استایل هایی است که در فصل گرما نیز طرفداران بسیاری در میان آقایان دارد. چندین توصیه مهم وجود دارد که با رعایت آنها، به راحتی می توانید از کت و شلوار بدون نگرانی از تعریق زیاد استفاده نمایید. پیشنهاد می کنم حتماً به این راهکارها عمل کنید تا نتیجه آن را ببینید.

به آستر کت خود توجه کنید

آستر کت، پارچه ای است که در بخش داخلی کت دوخته می شود و از تماس مستقیم بدن با کت و ایجاد حساسیت در بدن جلوگیری می کند. کیفیت و نوع آستری که در کت استفاده می شود بسیار مهم است چرا که با بدن در تماس مستقیم است و به کت نیز شکل بهتری می دهد.

وقتی صحبت از آستر می شود، انواع مختلفی وجود دارد که می توانند از الیاف طبیعی، مصنوعی و یا سلولزی باشند. نکته مهم در انتخاب نوع آستر، هماهنگی آن با فصلی است که میخواهید از آستر استفاده نمایید. آسترهای پلی استر و ساتن بیشترین میزان استفاده در کت شلوار را دارند اما در آب و هوای گرم و تابستانی، پیشنهاد ما به شما، استفاده از آستر های ساخته شده از الیاف طبیعی نظیر نخ می باشد که می توانید به صورت نیم آستر در کت و شلوار تابستانی خود از آن استفاده کنید.

آستر کت شلوار تابستانی
آستر کت شلوار تابستانی

از پارچه های مناسب استفاده کنید

پارچه های مختلفی وجود دارد که از آنها برای دوخت کت شلوار تابستانی و مناسب آب و هوای گرم استفاده می شود از جمله پنبه، لینن یا کتان، پشم.

در این میان کت شلوارهای لینن یا کتان به دلیل بافت نازکی که دارند، برای تابستان بسیار مناسب هستند. کتان از الیاف طبیعی ساخته شده است و این امر به جذب کمتر گرما و خنک شدن بدن کمک می کند. تنها مسئله ای که در رابطه با پارچه های کتان وجود دارد این است که به راحتی چروک شده و به سختی اتو می شوند.

مطلب پیشنهادی:   هنگام انتخاب کت شلوار سازمانی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

اگر با چروک لباس میانه خوبی ندارید می توانید از کت شلوارهای نخی که بافت ضخیم تری نسبت به کتان دارند استفاده کنید. پارچه های نخی نیز از الیاف طبیعی هستند که مانع گرم شدن بیش از حد بدن شده و از تعریق زیاد جلوگیری می کند.

نوع دیگر از الیاف مورد استفاده در کت شلوار، استفاده از پشم طبیعی می باشد که بسیار با دوام و نرم است. این پشم بافت سبکی دارد و برای کت و شلوار تابستانی بسیار مناسب است؛ بنابراین اگر شما به یک کت شلوار رسمی نیاز دارید، بهتر است از الیاف پشم طبیعی مناسب آب و هوای گرم استفاده نمایید که از کت شلوارهای نخی و کتان رایج تر هستند.

رنگ مناسب انتخاب کنید

رنگ کت شلوار تابستانی از عوامل مهم دیگر است که اگر به درستی انتخاب نشود، باعث جذب گرمای بیشتر شده و بدن را گرم می کند.

در این راستا، هر چه کت و شلوار شما تیره تر باشد، گرمای بیشتری نسبت به سایر رنگ ها جذب می کند و بدن شما گرمتر می شود؛ هر چند انتخاب رنگ کت شلوار بستگی به محلی دارد که میخواهید در آن حضور یابید؛ با این حال اگر در یک مراسم غیر رسمی حضور دارید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید. این رنگ ها اگرچه نسبت به رنگ مشکی، کمتر جدی و رسمی هستند اما به اندازه ای رسمیت دارند که در اکثر مراسم بتوان از آنها استفاده کرد.

بهترین رنگ هایی که می توانید در هوای گرم برای کت شلوار انتخاب کنید، قهوه ای روشن، کرم، بژ، خاکستری روشن و یا آبی روشن می باشد.

رنگ های مناسب کت و شلوار تابستانی
رنگ های مناسب کت و شلوار تابستانی

از زیر پیراهن مناسب استفاده کنید

این واقعیتی است که اگر از کت و شلوار تابستانی می خواهید استفاده کنید و حتی مواردی که قبل تر اشاره شد را رعایت کنید، باز هم عرق می کنید. راه چاره استفاده از یک زیر پیراهنی مناسب و با کیفیت است. با این کار، دیگر نگران لکه های عرق بر روی کت شلوار خود نباشید.

امروزه حتی با پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی و صنعت نانو، زیر پیراهن های ضد تعریق نیز به بازار عرضه شده که می توانید بدون نگرانی از تعرق، از آنها استفاده نمایید.

از نقض قوانین نترسید

اگر از آداب پوشیدن کت و شلوار، بستن دکمه های آن و یا آستین های راست و صاف می باشد، شما می توانید در فصل گرم، از این قوانین سرپیچی کنید و دکمه های کت خود را باز بگذارید تا هوای بیشتری به بدن برسد و کمتر عرق کنید و یا حتی می توانید آستین های کت و پیراهن خود را کمی به سمت بالا بکشید.

کت شلوار تابستانی اصل خارج از چارچوب
کت شلوار تابستانی اصل خارج از چارچوب

پیراهن مناسب بپوشید

پوشیدن پیراهن مناسب را فراموش نکنید. پیراهن با بدن شما به طور مستقیم در تماس است؛ بنابراین بهتر است از کیفیت بالای آن اطمینان حاصل کنید.

بهترین گزینه شما برای انتخاب، پیراهن های کتان و یا نخ ۱۰۰ درصد می باشد. جنس این پیراهن ها به دلیل طبیعی بودن و بافت سبک آن، درجه حرارت بدن را پایین آورده و باعث خنک شدن بدن شما می شود.

و در پایان، هر چند که قبلاً گفته شد از نقض قوانین نترسید، اما آقایان، این مورد نباید به گونه ای باشد که پوشش شما مسخره به نظر آید. بنابراین بهتر است حد تعادل را نیز حفظ نمایید و سعی کنید کت شلوار تابستانی خود را با پیراهن، کفش و یا سایر اکسسوری ها نظیر کراوات متناسب کنید.

در این مطلب از سرای پادشاهان آرسام سعی کردیم مروری بر مهمترین توصیه ها در هنگام استفاده از کت و شلوار تابستانی داشته باشیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و از آن برای داشتن یک استایل شیک تابستانی استفاده نمایید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982