سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

۵ مدل جیب کت شلوار و آشنایی با انواع آن

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۰ شهریور ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

۵ مدل جیب کت شلوار و آشنایی با انواع آن

به طور کلی برای دوخت کت شلوار، روش های مختلفی وجود دارد. تنوع در انواع جیب کت شلوار مردانه نیز باعث شده است کت شلوارهای مختلفی به صورت روزانه دوخته شوند و به بازار کت شلوار عرضه شوند؛ اما به هر حال هر نوع جیبی برای یک نوع کت شلواری مناسب است.

انتخاب نوع جیب کت شلوار ممکن است با اهمیت به نظر نرسد؛ اما به هر حال افرادی که قصد سفارش کت شلوار و یا دوخت یک کت شلوار را دارند، می بایست که با انواع جیب کت شلوار آشنایی داشته باشند و بر اساس سلیقه خودشان یکی از انواع جیب کت شلوار را انتخاب کنند.

چه قصد خرید کت شلوار دامادی داشته باشید و یا چه قصد شخصی دوزی کت شلوار برای هر مراسم یا موقعیتی بخواهید مدل جیب های کت شلوار شما از مدل های ذیل پیروی خواهند کرد.

به طور کلی انواع مختلفی از جیب برای کت شلوارهای مردانه وجود دارند که بعضی از آن ها معروف تر هستند و بعضی دیگر به تازگی به عرصه دوخت کت شلوار وارد شده اند. برای راهنمایی عزیزانی که قصد سفارش کت شلوار از سرای پادشاهان آرسام و یا هر فروشگاهی دیگری دارند، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انواع جیب کت شلوار آشنا کنیم.

آشنایی با ۵ مدل از انواع جیب کت شلوار مردانه

زمانی که اولین کت شلوار در جهان دوخته شد، شاید بسیاری از افراد تصور نمی کردند که دوخت کت شلوار در جهان امروزی انقدر گسترش پیدا کند، به طوری که هر روزه مدل های مختلفی از جیب کت شلوار مردانه دوخته شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید که در جهان برای دوخت کت شلوارهای مردانه از انواع جیب کت شلوار مردانه استفاده می شوند؛ اما کدام یک از انواع جیب کت شلوار مردانه زیبایی بیشتری دارد؟ کدام یک از انواع جیب مردانه متداول تر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با ۵ مدل از انواع جیب کت شلوار مردانه آشنا کنیم.

۱- جیب کت شلوار تخت؛ متداول ترین نوع جیب از تاکنون تا به حال

اول از همه خوب است که به شما ساده ترین و در عین حال قدیمی ترین نوع جیب کت شلوار را معرفی کنیم. جیب تخت برای کت شلوارهای موجود در سراسر جهان یک قدمت تاریخی دارد که به طور کلی در حال حاضر هم بسیاری از کت شلوارهای مردانه رسمی دارای این نوع جیب می باشند.

همانطور که از اسم این نوع جیب پیدا است، در این نوع جیب کت شلوار مردانه، یک پارچه مربعی شکل بر روی جیب کت شلوار قرار می گیرد. جیب کت شلوار تخت، یکی از متداول ترین جیب هایی است که در دوخت کت شلوار مورد استفاده قرار می گیرد. در تصویر زیر می توانید نمونه ای از این نوع جیب را مشاهده کنید.

اگر قصد دارید که یک کت شلوار رسمی و معمولی را بدوزید، این نوع جیب برای شما بسیار مناسب است. جیب کت شلوار تخت، برای کت شلوارهای اسپرت و غیر رسمی مناسب نیست!

جیب کت شلوار تخت
جیب کت شلوار تخت

۲- جیب لوله ای کت شلوار

شاید اصطلاح جیب لوله ای برای شما آشنا نباشد. در این نوع جیب، کت شلوارها با یک روش خاصی دوخته می شوند به طوری که هیچ لبه ای از جیب بیرون نزده است. شکل و شمایل زیبای جیب های لوله ای باعث شده است که بسیاری از خیاطان برای دوخت کت شلوار از این نوع جیب استفاده کنند.

در واقع، جیب لوله ای کت شلوار یکی از انواع جیب کت شلوار است که به طور خاصی دوخته می شود. در این روش، خیاط به صورت نوار دوزی و یا به سلیقه خود دولبه ساده برای جیب کت شلوار ایجاد می کند. جیب لوله ای کت شلوار، دسترسی راحت تری دارد؛ چرا که یک تکه پارچه بر روی آن قرار داده نشده است و به راحتی می توان در یک حرکت وسایلی که در جیب قرار دارد را در آورد!

مطلب پیشنهادی:   روش های تا زدن پوشت کت (دستمال جیبی کت)

اگر جیب لوله ای کت شلوار به دقت دوخته شود و دوخت تمیزی برای آن به کار رود، این نوع جیب را می توان جزء زیباترین انواع جیب کت شلوار محسوب کرد. جیب لوله ای کت شلوار می تواند برای کت شلوارهای رسمی و روزمره تر مورد استفاده قرار گیرد.

جیب کت شلوار لوله ای
جیب کت شلوار لوله ای

۳- جیب های وصله ای؛ یکی از انواع جیب کت شلوار مردانه

یکی از انواع جیب کت شلوار مردانه، جیب های وصله ای هستند. این نوع جیب، بیشتر برای کت شلوارهای روزمره و غیر رسمی و یا اسپرت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، اگر قصد دارید که یک کت شلوار رسمی و اداری داشته باشید، اصلا به فکر انتخاب جیب های وصله ای نیفتید.

جیب های وصله ای از یک تکه پارچه جدا از کت تشکیل شده اند. در واقع، خیاط برای دوخت این نوع جیب بر روی کت شلوار یک تکه پارچه را به اندازه مشخص بر روی کت شما قرار می دهد. این روش یکی از روش های دوخت جیب است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

البته از مزایای دوخت جیب های وصله ای برای کت شلوار می توان به راحتی و دردسترس بودن آن اشاره کرد. راحتی دوخت این نوع جیب باعث شده است که به جیب های وصله ای یکی از قدیمی ترین و ساده ترین جیب های کت شلوار تبدیل شوند.

جیب وصله ای کت شلوار
جیب وصله ای کت شلوار

۴- جیب های شیب دار

یکی از انواع جیب کت شلوار، جیب شیب دار است. در این نوع جیب، خیاط جیب کت شلوار را به صورت شیب دار می دوزد. روش دوخت جیب های شیب دار به دوران باستانی قدیم بر می گردد. در آن زمان افرادی که سوارکار بودند و کت شلوار می پوشیدند، برای دسترسی بهتر به محتویات جیب کت شلوار خود، جیب های شیب داری را می دوختند تا به راحتی بتوانند به جیب کت شلوار خود دسترسی داشته باشند.

در کت شلوارهای جدید، کمتر جیب های شیب دار دوخته می شود و بیشتر از جیب های لوله ای و یا تخت استفاده می شود.

به هر حال اگر قصد دارید که یک جیب خاص بر روی کت شلوار خود بدوزید، این نوع جیب هم گزینه جالبی برای شما است.

نکته جالب برای استفاده از جیب های شیب دار: یک نکته جالبی که برای جیب های شیب دار وجود دارد این است که این جیب ها برای افراد کوتاه قد و چاق بسیار مناسب هستند. در واقع، اگر شما قد کوتاهی دارید و یا چاق هستید، بهتر است که به جای استفاده از یک جیب ساده صاف، از یک جیب کوتاه شیب دار استفاده کنید. این نوع جیب باعث می شود که شما بلند قامت تر از چیزی که هستید، به نظر برسید.

بنابراین، سعی کنید که اگر لاغر و یا بلند قد هستید، از جیب ساده استفاده کنید؛ چرا که جیب های شیب دار و کج باعث می شوند که شما از آن چیزی که هستید بلندقامت تر و لاغرتر به نظر برسید.

جیب های شیب دار کت شلوار
جیب های شیب دار کت شلوار

۵- جیب های چند عددی

بسیاری از افراد علاقه دارند که از جیب های زیادی در کت شلوار خود استفاده کنند. در گذشته این نوع جیب ها به جیب های بلیط قطار معروف شده بوده بودند. جالب است که بدانید این نوع جیب در گذشته برای افرادی مورد استفاده قرار می گرفت که بسیار با قطار به این طرف و آن طرف می رفتند و بلیط قطار خود را در یک جیب مخصوص قرار می دادند.

در حال حاضر، کمتر کت شلواری را پیدا می کنید که دارای جیب بلیط قطاری باشد. معمولا جیب های کت شلوار ۲ عدد است که به طور قرینه در روبروی هم قرار گرفته اند. بنابراین، اگر قصد دارید که یک کت شلوار معمولی و رسمی داشته باشید، بهتر است که از دوختن تعداد زیادی جیب در کت شلوار خود پرهیز کنید.

جیب های چند عددی کت شلوار

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با ۵ مدل از انواع جیب کت شلوار آشنا کنیم؛ اما به هر حال لازم است که یک سری نکات را بدانید. در صورتی که دوست دارید یک کت شلوار رسمی و متداولی داشته باشید، بهتر از که از جیب ساده و تخت استفاده کنید. جیب کت شلوار تخت که یک برش مربعی شکل روی آن قرار گرفته باشد، گزینه بسیار مناسبی برای کت شلوارهای افراد مسن است.

در صورتی که علاقه مند به کت شلوارهای روزمره و اسپرت هستید، می توانید از یک جیب لوله ای استفاده کنید. حال می توانید بسته به سلیقه خود یک جیب کج و یا یک جیب صاف را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که مهم ترین نکته برای دوخت جیب بر روی کت شلوار، دوخت تمیز و ساده است. پس از خیاط خود بخواهید که یک جیب تمیزی برای شما بدوزد.

5/5 - (2 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

مقالات

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت شلوار مناسب مصاحبه کاری 

کت شلوار مناسب مصاحبه کاری 

مقالات

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

انواع کت شلوار بر اساس تعداد دکمه

انواع کت شلوار بر اساس تعداد دکمه

مقالات

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982