سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

اصول خرید کت و شلوار مردانه که باید بدانید

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۸ خرداد ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۳ دی ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

اصول خرید کت و شلوار مردانه که باید بدانید

کت و شلوار یکی از رسمی ترین لباس های مردانه است که در مهمانی ها، جشن ها و مناسبت های خاص و مهم پوشیده می شود. اگر اصول خرید کت و شلوار مردانه را بدانید، با آگاهی و اطمینان بهترین انتخاب را خواهید داشت. پس همراه با ما در این مطلب اصول خرید کت و شلوار مردانه را بیاموزید.

اصول خرید کت و شلوار مردانه

جلیقه

یکی از اصلی ترین عناصر کت و شلوار جلیقه است که باید در اصول خرید کت و شلوار مردانه به آن توجه کرد. یقه یک جلیقه باید V شکل، قد آن تا روی کمر و سایز آن دقیقاً قالب بدن شما باشد. در اکثر ست ها جلیقه همرنگ کت و شلوار می باشد اما در برخی استایل های خاص تر می بینیم که رنگ جلیقه با کت و شلوار متفاوت است.

دکمه های یک جلیقه نیز طراحی های متفاوتی دارد و ممکن است یک یا دو طرف دکمه دار باشند. دقت داشته باشید که اگر جلیقه شما یک طرف دکمه دار است و تعداد آن ها بیشتر از سه عدد می باشد، باید تمامی دکمه های جلیقه خود را بجز دکمه آخر ببندید. در صورت دو طرف دکمه دار بودن باید تمامی دکمه ها بسته شوند.

جلیقه

یقه کت

مورد دیگری که در اصول خرید کت و شلوار مردانه باید به آن توجه کرد یقه کت می باشد. یقه کت و شلوار یک ویژگی منحصر به فرد است که می تواند استایل خاصی را برای شما ایجاد کند. انواع مختلفی مدل برای یقه کت وجود دارد که از بین آن ها می توانید مورد دلخواه خود را با توجه به موقعیت استفاده انتخاب کنید. از معروف ترین انواع یقه می توان به ناچ، پیک و شال اشاره کرد.

یقه ناچ معمولاً برای روزمره مورد استفاده گیرد. یقه پیک حالت نیمه رسمی و یقه شال برای موارد رسمی تر مورد استفاده قرار می گیرد. دقت داشته باشید که اگر برای مراسم ازدواج خود به دنبال خرید کت و شلوار هستید بهتر است روی یقه آن سوراخ دکمه، جهت نگهداری گل وجود داشته باشد.

یقه کت

دکمه های کت

به طور کلی دکمه کت در چهار دسته قرار می گیرد. تک دکمه، دو دکمه، سه دکمه و دو طرف دکمه دار.

دقت داشته باشید که اگر کت تک دکمه انتخاب می کنید باید همیشه آن را ببندید. اگر کت دو دکمه انتخاب شماست دکمه بالا را همواره ببندید و از بستن دکمه پایین بپرهیزید. در کت های سه دکمه بستن دکمه بالا اختیاری و دکمه وسط الزامی است و همواره باید دکمه پایین را باز بگذارید. در آخر نیز برای کت های دو طرف دکمه دار باید دقت داشته باشید که همه ی دکمه ها بسته باشند.

دکمه های کت

دکمه های سر آستین

سر آستین کت های مردانه می تواند بین یک تا پنج دکمه داشته باشد. در اصول خرید کت و شلوار مردانه اگر به دنبال استایل روزمره هستید کت هایی که دکمه آستین آن ها کمتر است به شما پیشنهاد می گردد. اما اگر می خواهید استایلی برای موقعیت های خاص تر داشته باشید باید کتی انتخاب کنید کنید که تعداد دکمه های سر آستین آن چهار تا پنج عدد است.

مطلب پیشنهادی:   کت شلوار قهوه ای ، زیبا و مناسب هر سن

در نتیجه هر چه تعداد دکمه های سر آستین کت بیشتر باشد لباس رسمی تر و هر چه تعداد آن کمتر باشد، کژوال تر است.

فاصله بین دکمه های سر آستین نیز دارای اهمیت است. به این ترتیب که نباید از هم دور و یا خیلی روی هم قرار گرفته باشند. بهترین حالت برای فاصله بین دکمه های سر آستین به طوری است که مماس هم باشند.

دکمه های سر آستین

جیب ها

ویژگی دیگری که در اصول خرید کت و شلوار مردانه حائز اهمیت است جیب ها می باشند. کت ها دارای سه جیب خارجی می باشند که دو تای آن در کنار و دیگری روی سینه قرار دارد. جیب هایی که در کنار کت قرار می گیرند دارای انواع جت، فلپ و پج می باشند.

جیب های جت رسمی ترین نوع جیب هستند و در این نوع کت ها تنها شکاف جیب دیده می شود. مدل جیب کت های تاکسیدو از این دسته می باشد. در نوع فلپ روی شکاف جیب زبانه ای وجود دارد که می تواند صاف و یا زاویه دار باشد. نوع آخر نیز جیب پچ یا وصله ای می باشد که با تکه دوزی دوخته شده و مناسب استایل های کژوال و غیر رسمی می باشد.

جیب سینه همیشه در سمت چپ کت قرار دارد و از لحاظ اندازه باید به گونه ای باشد که دستمال در آن جای بگیرد. پس نباید خیلی تنگ و یا گشاد باشد.

جیب کت شلوار

آستر

شما به راحتی می توانید با بررسی آستر و بخش داخلی یک کت از میزان کیفیت آن آگاهی پیدا کنید. نوع پارچه آستر و تمیزی دوخت آن از جمله نکاتی است که گویای این امر می باشد. کت های تابستانه برای جلوگیری از ایجاد گرما فاقد آستر می باشند اما سایر کت دارای آستر کامل یا نیمه کامل هستند.

آستر کت
شکاف کت

در بعضی کت ها در بخش پشت یا کناری آن شکاف وجود دارد. در سبک ایتالیایی، کت ها فاقد شکاف هستند از این رو راحتی کمتری دارند و مناسب استفاده روزمره نیستند و بیشتر در موقعیت های رسمی کاربرد دارند. در سبک آمریکایی در وسط کت شکاف وجود دارد. اگر این سبک انتخاب شماست باید دقت داشته باشید که وقتی دستان خود را در جیب ها قرار می دهید، کت را به سمت جلو نکشید زیرا شکاف پشتی باز شده و فرم نا خوشایندی به خود می گیرد. سبک انگلیسی نیز از دیگر مدل های شکاف می باشد که در آن شکاف ها در دو طرف کت قرار می گیرند. از لحاظ راحتی این نوع شکاف بهترین گزینه می باشد.

شکاف کت

شلوار

عنصر مهم دیگری که باید به آن دقت کنید شلوار است. اندازه شلوار تأثیر بسیار زیادی در استایل شما دارد. اگر شلوار شما خیلی کوتاه یا بلند باشد، شما قد کوتاه به نظر خواهید رسید. همچنین اگر بیش از اندازه تنگ و یا گشاد باشد، اندام شما را چاق نشان می دهد.

شلوار مردانه

شما با رعایت اصول خرید کت و شلوار مردانه، انتخاب هوشمدانه تری خواهید داشت. در نتیجه بهترین گزینه را انتخاب کرده و تا چندین سال خود را از خرید کت و شلوار بی نیاز می کنید.

در سرای پادشاهان آرسام بهترین و با کیفیت ترین کت و شلوار ها توسط خیاطان حرفه ای و با تجربه برای شما دوخته می شود.

4.6/5 - (13 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت و دامن زنانه

راهنمای خرید کت و دامن زنانه

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982