سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 159

ویژگی های لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۸ تیر ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

ویژگی های لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری

انتخاب لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری بسیار اهمیت دارد. اینکه در جلسات رسمی هستید و یا غیر رسمی می تواند در نوع پوشش شما تأثیرگذار باشد. یک لباس مردانه مناسب می تواند یک پیراهن رنگ روشن و کت شلوار با رنگ های تیره و کمربند و ساعت مچی شیک باشد پس همیشه باید در خرید و دوخت کت شلوار خود دقت کنید.

همه ما میدونیم که برای مراسم دامادی خرید کت شلوار دامادی یک مسئله الزامی است چون تنها نوع لباس دامادی کت شلوار است که تفاوت های آنها در مدل ، پارچه ، رنگ ، اکسسوری و… است اما برای جلسات کاری نوع لباس ها متفاوت است و باید بدونیم در جلسات بسته به نوع آن چی بپوشیم.

هر فردی در کسب و کار خود تمایل به پیشرفت دارد و می خواهد در میان اطرافیان و مشتریان خود به خوبی ظاهر شود. از این رو سعی می کند بر روی جنبه های مختلف فردی، شخصیتی و مهارتی خود کار کند تا بتواند در جلسات کاری، حضور موفقی داشته و به درجات عالی شغلی دست یابد. یکی از مواردی که آقایان بایستی در کسب و کار خود به آن توجه کنند، در نظر گرفتن لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری است.

شما چه در یک جلسه کاری با کارفرما و مشتریان خود باشید و چه در دفتر کار، همواره پوشیدن لباس مردانه مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است.

از آنجا که جلسات کاری می تواند رسمی و یا غیر رسمی باشد، دانستن اینکه در هر جلسه کاری چه چیزی بپوشید، می تواند بر روی موفقیت جلسه شما تأثیرگذار باشد.

در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با نحوه انتخاب پوشش مناسب برای جلسات کاری آشنا شوید.

نحوه انتخاب لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری

برپایی جلسات کاری شامل چندین فعالیت است از جمله آماده شدن برای جلسه، مدیریت جلسات، نوشتن دستور کار جلسات و… که به خودی خود، استرس آور هستند و پوشیدن یک لباس مناسب نیز به این استرس می افزاید.

در ادامه، به شرح نحوه انتخاب لباس مردانه مناسب می پردازیم تا در جلسات کاری خود، بتوانید پوشش مناسبی داشته باشید.

لباس مردانه مناسب - سرای پادشاهان آرسام

کد گذاری لباس ها برای جلسات کاری مختلف

این ایده خوبی می تواند باشد که برای برگزاری جلسات کاری در شرکت، دو دستور کار داشته باشید: یکی حاوی دستورالعمل هایی برای مشتری و دیگری برای تیم داخلی شرکت؛ قبل از جلسه توصیه می شود، دستور کار جداگانه ای برای تیم خود ارسال کنید و در آن از جزئیاتی که برای جلسه مورد نیاز است و مشتری نباید آن را ببیند، بپردازید.

یکی از جزئیاتی که باید به آن اشاره کنید، راهنمایی درباره کد لباس مردانه مناسب برای هر جلسه کاری است. با این کار دیگر نگران گشتن و آماده سازی لباس نخواهید شد و سریعاً به لباس های خود دسترسی پیدا می کنید.

پوشش مناسب آقایان در جلسات غیر رسمی

اگر در یک جلسه کاری غیر رسمی حضور دارید و یا کارمند شرکت هستید، پوشش شما می تواند همان پیراهن، شلوار و کفش مناسب اداری باشد. هرچند این بستگی به شرکتی دارد که در آن مشغول به فعالیت هستید؛ برخی شرکت ها هستند که تمامی پرسنل آنها می بایست ظاهر مناسب و شیکی داشته باشند و کت شلوار فرمی که از طرف شرکت به آنها داده می شود را به تن داشته باشند.

به طور کلی آقایان می توانند در جلسات غیر رسمی از پوشش های زیر استفاده نمایند:

 • پیراهن اداری: در جلسات کاری غیر رسمی بایستی از پیراهن های اداری دکمه دار و یقه دار استفاده کنید.
 • شلوار: ترجیحاً سعی کنید از شلوارهای پارچه ای راسته استفاده نمایید در غیر اینصورت اگر از شلوار جین استفاده می کنید، حتماً رنگ آن تیره و بدون هیچ پارگی و سنگ شور باشد. همچنین دقت داشته باشید شلوار جین مناسب انتخاب کنید که پاچه های آن نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ باشد.
 • کفش: برای کفش در جلسات غیر رسمی، کفش های چرم، جیر و با رنگ های تیره مشکی یا قهوه ای مناسب هستند.
 • اکسسوری: کمربند و ساعت های ساده شیک گزینه خوبی برای استفاده در جلسات غیر رسمی می توانند باشند.
 • متناسب با فصل: اگر در فصل زمستان و هوای سرد هستید، بهتر است یک ژاکت و یا کت ساده با رنگ های تیره نیز استفاده نمایید. سعی کنید از سایر گرمکن ها و کاپشن ها دوری کنید چرا که می خواهید ظاهر مناسبی داشته باشید و این گرمکن ها، برای استفاده روزمره مناسب هستند و نه برای پوشیدن در محل کار.
مطلب پیشنهادی:   پارچه کت شلوار | راهنمای خرید و آشنایی با انواع آن

پوشش مناسب آقایان در جلسات رسمی

اگر قرار است در یک جلسه کاری رسمی حضور داشته باشید، باید بدانید که پوشش شما در این جلسه با پوشش روزانه شما متفاوت است و انتظاری که از پوشش شما می رود این است که از یک کت و شلوار مناسب و یا حداقل از یک کت استفاده نمایید. بنابراین سعی کنید در انتخاب لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری، نکات زیر را رعایت کنید:

 • پیراهن: همیشه انتخاب یک پیراهن سفید رنگ و دکمه دار در جلسات رسمی بهترین گزینه خواهد بود. بعد از آن می توانید از آبی روشن نیز استفاده نمایید. رنگ هایی مانند صورتی و بنفش هم از رنگ هایی هستند که به ظاهر شما جلوه خاصی می دهند. بهتر است این نوع رنگ ها را نیز امتحان کنید.

 

 • کت و شلوار: همیشه سعی کنید در جلسات رسمی از کت و شلواری که متناسب با فرم بدن شما دوخته شده است استفاده نمایید. این پوشش، ظاهر شما را بسیار شیک و خوش فرم جلوه می دهد و حس اعتماد به نفس و اقتدار را در شما افزایش می دهد. همچنین مشتریان شما به سبب پوشش کت شلواری که دارید، روی شما بیشتر حساب باز می کنند. کت شلوار بهترین نوع پوشش در کسب و کارهای شماست که بایستی یک دست از آن داخل کمد خود داشته باشید.

برای تنوع می توانید به جای کت شلوار مشکی، از رنگ های سرمه ای یا زغالی نیز استفاده نمایید. انتخاب این رنگ ها به شما اجازه می دهند، با هر پیراهن رنگی که دارید بتوانید به راحتی آنها را ست کنید.

لباس مردانه کت و شلوار

انتخاب یک کت شلوار سرمه ای با یک پیراهن روشن و استفاده از اکسسوری های درجه یک می تواند بهترین گزینه برای پوشش آقایان در جلسات رسمی باشد.

در تمام مدل های کت شلوار، سعی کنید به دنبال جنس پشم باشید چرا که پشم می تواند هم در سرما شما را گرم نگه دارد و هم در فصل تابستان و هوای گرم، شما را خنک کند. همچنین متریال پشم، رنگ را بهتر به خود گرفته و ماندگاری بالاتری نیز دارند.

 • اکسسوری: در جلسات رسمی همواره از کمربند چرمی، کراوات ابریشمی، دکمه های سردست شیک و ساعت های مچی برند استفاده نمایید تا استایل شما فوق العاده شود.

البته بستن کراوات به فرهنگ و محیطی دارد که در آن مشغول به کار هستید و الزامی به پوشیدن آن نیست.

 • کفش: کفش های چرم و کفش های کالج به رنگ مشکی یا قهوه ای می تواند گزینه مناسبی باشد البته باید دقت داشته باشید که جوراب های شما نیز با کفش هایتان هماهنگی داشته باشد.

سایر نکات در انتخاب لباس مردانه مناسب

 • سعی کنید در انتخاب لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری از تنوع رنگی در نوع پوشش خود استفاده نمایید. از رنگ های رایج در کسب و کار می توان به مشکی، خاکستری، آبی و گاهی قهوه ای اشاره کرد. این رنگ ها می توانند به عنوان رنگ های اصلی در پوشش شما باشند اما سعی کنید رنگ های صورتی، بنفش، نارنجی یا سبز را نیز به آنها اضافه کنید تا ظاهر شما از یکنواختی خارج شود.
 • آقایان دقت داشته باشند که هر چه کفش آنها معمولی تر باشد، کفی آن ضخیم تر است، در صورتی که کفش های چرم، کفی نازک تری دارند.

همچنین در محل کار حتی در صورتی که در فصل گرم سال هستید، بهتر است همواره از کفش های جلو بسته استفاده نمایید؛ چرا که کفش باید با شرایط و محیطی کاری شما مطابقت داشته باشد و نباید به گونه ای باشد که باعث حواس پرتی شود.

تأثیر کفش در لباس مردانه

به پایان مطلب رسیدیم، امیدوارم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و بتوانید لباس مردانه مناسب برای جلسات مهم کاری خود را انتخاب کرده و موفقیت های چشمگیری کسب نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

کت شلوار دامادی برای فصل تابستان

کت شلوار دامادی برای فصل تابستان

مقالات

۲۵ بهمن ۱۴۰۱

کت شلوار مردانه ایتالیایی

ویژگی کت شلوار مردانه ایتالیایی

مقالات

۱۸ بهمن ۱۴۰۱

کت شلوار سفارشی دور اسپرت مردانه

سفارشی دوزی کت شلوار اسپرت مردانه

مقالات

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

 • تلفن مزون : 02188080183
 • تلفن همراه : 09121715982