سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 159

راهنمای ست کردن کمربند با کت شلوار

سفارش دوخت انواع کت و شلوار

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۳۰ تیر ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۳ دی ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

راهنمای ست کردن کمربند با کت شلوار

امروزه کمربند مردانه به عنوان یکی از اجزای اصلی مد و لباس آقایان شناخته می شود. برای ست کردن کمربند با کت شلوار اصول و قوانینی وجود دارد. استفاده از کمربند مردانه به استایل شما حالتی رسمی و پر قدرت می دهد و انتخاب خوبی برای مجالس مهم و رسمی است به عنوان مثال در حین خرید کت شلوار دامادی و یا حتی شخصی دوزی کت شلوار باید به فکر کمربند مناسب برای لباس خود باشید.

کمربند مردانه یکی از قدیمی ترین اکسسوری های مورد استفاده آقایان است. با ست کردن کمربند با کت شلوار میتوانید یک استایل جذاب ایجاد کنید. استفاده از کمربند به شما حالتی رسمی و مردانه می دهد. در عین حال شما را فردی مقتدر و با اعتماد به نفس نشان می دهد.
برای داشتن استایل شیک و رسمی با کت شلوار استفاده از کمربند ضروری است.

امروزه کمربند جایگاه مدرنی در صنعت مد آقایان پیدا کرده است و از کلیشه های قدیمی فاصله گرفته است. وظیفه کمربند در گذشته فقط برای نگه داشتن شلوار روی کمر آقایان بوده است. اما امروزه این اکسسوری پر طرفدار به عنوان یکی از ابزار های تاثیر گذار در خوش پوشی آقایان شناخته می شود. آقایان خوش پوش همواره توجه ویژه ای به ست کردن کمربند با کت شلوار دارند. در این متن نکاتی را مرور میکنیم که به شما در ست کردن کمربند با کت شلوار کمک میکند.

راهنمای ست کردن کمربند با کت شلوار

هرگز کت شلوار را بدون کمربند نپوشید. درست است که کمربند زیر کت قرار می گیرد اما پوشیدن آن ضروری است. ست کردن کمربند با کت شلوار را از دو جهت باید بررسی کنیم.

برای ست کردن کمربند با کت شلوار, کفش و کمربند مردانه باید در یک طیف رنگی باشد
برای ست کردن کمربند با کت شلوار, کفش و کمربند مردانه باید در یک طیف رنگی باشد

انتخاب رنگ کمربند مردانه

رنگ کمربند مردانه مهمترین عامل انتخاب در ست کردن کمربند مردانه با کت شلوار است. برای انتخاب صحیح باید به رنگ کفش و رنگ پارچه کت شلوار خود توجه کنید. اگر پارچه شما روشن است بهتر است رنگی تیره تر انتخاب کنید. اگر رنگ پارچه تیره باشد هم می توانید رنگ تیره و یا رنگ کمی روشن تر انتخاب کنید. برای پارچه مشکی فقط مجاز به استفاده از رنگ مشکی هستید. نکته کلیدی این است که رنگ کفش و کمربند حتما باید یکی باشد.

اگر کفش مشکی می پوشید کمربند تان باید حتما مشکی باشد. البته حتما لازم نیست که دقیقا رنگ ها مشابه باشد. به عنوان مثال رنگ کفش می تواند کمی تیره تر از کمربند یا برعکس باشد. در هر صورت کفش و کمربند باید در یک طیف رنگی باشد. اگر کیف دستی دارید و لباستان مخصوص محیط کار است بهتر است کیف, کفش و کمربند در یک طیف رنگ باشد. پرکاربردترین رنگ های مورد استفاده در ست کردن کمربند مردانه با کت شلوار مشکی، قهوه ای، زرشکی، خاکستری، طوسی، زغالی و آبی است.

کمربند مردانه قهوه ای تقریبا با اکثر رنگ ها به جز مشکی و سفید همخوانی دارد. اگر می خواهید کمی متفاوت باشد و یک استایل چشم گیر داشته باشید می توانید از این رنگ استفاده کنید. ترکیب پارچه سورمه ای با کمربند و کفش قهوه ای بسیار زیبا و پر طرفدار است. بهتر است برای ست کردن کمربند با کت شلوار با رنگ های تیره مانند خاکستری و زغالی از قهوه ای تیره استفاده کنید و برای ست کردن کمربند با کت شلوار با رنگ های روشن تر مانند کرم از قهوه ای روشن تر استفاده کنید.

کمربند مشکی با تمام رنگ ها سازگار است. حتی می توانید آن را با پارچه سفید یا رنگی مثل قرمز بپوشید.
کمربند زرشکی و ماهاگونی را بهتر است با رنگ هایی مانند سورمه ای و یا آبی تیره ست کنید که ترکیب زیبا و خاصی است. اگر کراوات زرشکی یا پوشت قرمز را با ترکیب ست کنید نتیجه یک استایل فوق العاده خواهد بود. اگر می خواهید استایل منحصر به فردی داشته باشید, استفاده از این رنگ می تواند انتخاب متفاوت و خوبی باشد.

کمربند خاکستری و آبی را می توانید با رنگ های هم خانواده ست کنید. به عنوان مثال پارچه کمی تیره تر یا کمی روشن تر از رنگ کمربند ترکیب مناسبی است.

استفاده از کمربند آبی
استفاده از کمربند آبی

رنگ و جنس سگک کمربند مردانه هم در ست کردن کمربند با کت شلوار بسیار مهم است. اگر کفش شما سگک دار است باید رنگ سگک کفش با کمربند یکی باشد. در عین حال باید رنگ سگک با سایر اکسسوری ها مانند دکمه سرآستین, ساعت, گیره کراوات همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر دکمه سرآستین طلایی دارید از سگک طلایی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:   نحوه استفاده از ساس بند یا ساسپندر

کمربندی که در ست کردن کمربند با کت شلوار انتخاب می کنید, باید سگک ساده ای داشته باشد. انتخاب سگک بزرگ که جلب توجه می کند اشتباه است. کمربند های ریلی که با سگک شیک و ساده میتواند انتخاب خوبی باشد. اگر در انتخاب رنگ سگک به مشکل خوردید, کمربند مشکی با سگک همرنگ مشکی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

کمربند ریلی
کمربند ریلی

جنس کمربند مردانه

کمربند مردانه در جنس های مختلفی مانند چرم طبیعی, چرم مصنوعی, جیر یا پارچه ای تولید می شوند. بهترین انتخاب برای ست کردن کمربند با کت شلوار چرم طبیعی است. البته کمربند چرم طبیعی انواع بسیار متنوع و کیفیت های مختلفی دارد. کمربند چرم طبیعی انعطاف پذیر تر است و به همین دلیل بهتر روی اندام شما می نشیند و وظیفه خود را انجام میدهد. خرید کمربند با جنس مرغوب مانند یک سرمایه گذاری بلند مدت است. چرا که شما می توانید بارها و بارها آن را برای مدت طولانی و با لباس های مختلف بپوشید.

در انتخاب جنس کمربند به مراسمی که قرار است آن را بپوشید هم توجه کنید. به عنوان مثال اگر به مجلس رسمی و مهم می روید از جنس جیر یا پارچه استفاده نکنید. جنس کمربند مانند رنگش باید با پارچه کت شلوار و جنس کفشتان تناسب داشته باشد. اگر کفش شما چرم براق است باید کمربند براق بپوشید و یا هردو از جنس جیر باشند. با پارچه براق کفش و کمربند براق نپوشید. برای کت شلوار شیک و رسمی مانند تاکسیدو کمربند جیر انتخاب خوبی نیست.

انواع کمربند مردانه
انواع کمربند مردانه

چند نکته در انتخاب کمربند مردانه

برای ست کردن کمربند مردانه کت شلوار بهتر است از کمربند مردانه باریک استفاده کنید. به طور کل کمربند باریک رسمی تر است. هرچه کمربند پهن تر شود از استایل رسمی به سمت استایل روزمره میرویم. به عنوان مثال معمولا شلوار جین را با کمربند پهن و شلوار پارچه ای را با کمربند باریک می پوشند.

کمربند مردانه باید کاملا اندازه باشد و وظیفه اصلی خودش را که نگه داشتن کمر شلوار است به خوبی انجام دهد. کمربند را خیلی کیپ یا خیلی گشاد نبندید. اگر از کمربند مناسب استفاده شود شلوار شما خوش فرم تر روی تن شما می نشیند. طول کمربند هم نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد.

اگر اندام لاغری دارید از کمربند های پهن تر استفاده کنید تا با ایجاد خطای دید شما را کمی چاق تر نشان دهد.
اگر چاق هستید کمربند را خیلی سفت نبندید. استفاده صحیح از کمربند می تواند بزرگی شکم را تا حدودی بپوشاند.

برای تیپ رسمی هرچه سگک کمربند ساده تر باشد بهتر است. به طور کل سگک کوچکتر رسمی تر است. هیچ وقت کت شلوار را با کمربندی با سگک بزرگ یا پر از طرح و نگین نپوشید. اگر ریز نقش هستید از کمربندی با سگک کوچک استفاده کنید.

سگک ها انواع مختلفی دارند در برخی مواقع از فلزهای گران قیمت مانند نقره و برنج ساخته می شود که جزو کالاهای لوکس حساب می شود. می توان سگک کمربند را به طور سفارشی با طرح دلخواه ساخت و یک استایل متفاوت ایجاد کرد. درست است که کمربند مردانه زیر کت قرار می گیرد اما همیشه از کمربند سالم استفاده کنید.

لازم نیست حتما یک کمربند گران قیمت داشته باشید. پوشیدن کت شلوار شیک با کمربند ترک خورده و پوسته پوسته شده یا با سگک بی رنگ و رو می تواند کل استایل شما را زیر سوال ببرد.کمربند قیمت متفاوتی دارد بسته به جنس ماده اولیه استفاده شده یا جنس فلز سگک آن قیمت ها متفاوت است.

اگر پارچه پیراهن یا پارچه کت شلوار شما ساده است برای تنوع می توانید از کمربند طرح دار مانند پوست ماری یا حصیری استفاده کنید.
کمربند مردانه با سگک ریلی مجلسی تر است و برای ست کردن کمربند با کت شلوار انتخاب خوبی است.

کمربند مردانه طرح دار
کمربند مردانه طرح دار

نگهداری از کمربند

اگر کمربند شما جنس خوبی داشته باشد و به خوبی نگهداری شود می توان سالها از آن استفاده نمود.کمربند را به صورت رول و یا صاف روی چوب لباسی نگه دارید. بهتر است آن را در مکانی خشک و دور از نور آفتاب و رطوبت نگهداری کنید.

کمربند امروزه جای خود را در استایل آقایان پیدا کرده و یکی از واجبات داشتن یک استایل شیک و رسمی است. ترکیب دوخت کت شلوار مناسب با کمربند مردانه متناسب اولین انتخاب هر آقای خوش سلیقه برای مهمانی ها و مجالس مهم یا محیط کار است. سرای پادشاهان آرسام با داشتن تجربه بالا و بهره گیری از مشاوران مجرب به شما یاری می رساند تا کت شلوار شکیل و مناسب سایز خودتان داشته باشید و تجربه متفاوتی از خرید این لباس را تجربه کنید.

Rsamsuit.com/?p=17243

سرای پادشاهان آرسام 42
مقالات مرتبط

سایر مقالات مرتبط سرای پادشاهان آرسام

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

کت شلوار سفارشی دور اسپرت مردانه

سفارشی دوزی کت شلوار اسپرت مردانه

مقالات

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

لباس شب جدید 2023

مدل های لباس شب جدید و جذاب ۲۰۲۳ ✔️

مقالات

۲۹ آذر ۱۴۰۱

لباس عروس جدید

سفارش دوخت لباس عروس مدل ۲۰۲۲

مقالات

۲۲ آذر ۱۴۰۱

آخرین مقالات

دسته بندی ها

آموزش مد و پوشش آقایان

آموزش مد و پوشش آقایان

آموزش مد و پوشش خانم ها

آموزش مد و پوشش خانم ها

آموزش مد و پوشش عمومی

آموزش مد و پوشش عمومی

بررسی کت شلوار بازیگران

بررسی کت شلوار بازیگران

آموزش های دوخت و دوز

آموزش های دوخت و دوز