سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

سفارش دوخت انواع کت شلوار دامادی مجلسی اسپرت اداری

برای داشتن کت شلوار خاص مطابق با سلیقه و استایل خودتان بهتر است که از کت و شلوار سفارشی مزون دوز و شخصی دوز استفاده کنید. انتخاب مناسب آن می‌تواند شما را فردی منظم، خوش استایل و البته خوش پوش نشان دهد. سرای پادشاهان آرسام قصد دارد نکات اصولی دوخت، خرید و انتخاب درست کت شلوار مناسب را برای شما بیان نماید. سفارش انواع کت شلوار با پارچه های متنوع و رنگ های خاص را از سرای پادشاهان آرسام بخواهید. صرفا با پرداخت پول بیشتر نمی‌توانید کت شلوار مناسب خود را خریداری کنید. اندازه دقیق کت شلوار اهمیت زیادی بر روی استایل شما دارد.

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱ آذر ۱۴۰۱

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایاناسلایدر چپمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

سفارش دوخت انواع کت شلوار دامادی مجلسی اسپرت اداری

در این مقاله میخوانید

کت شلوار، پوششی رسمی برای آقایان محسوب می‌شود. انتخاب مناسب آن می‌تواند شما را فردی منظم، خوش استایل و البته خوش پوش نشان دهد. صرفا با پرداخت پول بیشتر نمی‌توانید کت شلوار مناسب خود را خریداری کنید. اندازه دقیق کت شلوار اهمیت زیادی بر روی استایل شما دارد.

سرای پادشاهان آرسام قصد دارد نکات اصولی دوخت، خرید و انتخاب درست کت شلوار مناسب را برای شما بیان نماید. کت شلوار یکی از اصلی‌ترین پوشاک مردانه است که آقایان در هر سنی، حتی در کودکی علاقه‌ مند به پوشیدن آن هستند.

البته این علاقه‌ در بزرگسالی تبدیل به یک ضرورت برای آقایان می‌شود، مخصوصا آقایانی که به پرستیژ استایل خود اهمیت می‌دهند. برند شخصی دوزی سرای پادشاهان آرسام ماموریت خود را ارائه باکیفیت ترین کت و شلوار با بهره گیری از هنر دست دوزی و سطح شیک پوشی برای هموطنان خود می داند.

خرید کت شلوار مزون دوز در سرای پادشاهان آرسام

کت و شلوار مزون دوز مردانه یا زنانه دارای ویژگی های منحصر به فردی است. معمولا کت و شلوار مزون دوز مردانه یا زنانه بر دیگر کت شلوارهای موجود در بازار برتری دارد. از جمله ویژگی های کت و شلوار مزون دوز مردانه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تمیزی در دوخت
 • کیفیت دوخت
 • کیفیت پارچه
 • طراحی خاص کت و شلوار
 • اندازه متناسب با قالب بدن شما

خرید کت و شلوار برای افرادی که جثه لاغر یا چاقی دارند، کار آسانی نیست. معمولا کت شلوارهای موجود در بازار برای اساس استاندارد دوخته شده اند. ممکن است کت شلوار آماده در بازار برای افراد چاق یا خیلی لاغر مناسب نباشد. به همین خاطر افرادی که جثه لاغری دارند و یا افرادی که چاق هستند، به دنبال خرید پارچه کت شلوار و سپردن پارچه به دست یک خیاط ماهر هستند.

سپردن پارچه به یک خیاط ریسک خودش را دارد و ممکن است کت و شلواری که مد نظر فرد خریدار است، دوخته نشود. بهترین کار این است که افراد از کت و شلوار مزون دوز مردانه یا زنانه استفاده کنند.

کت شلوار مزون دوز
کت شلوار مزون دوز

کت و شلوار سفارشی مزون دوز مردانه در سرای پادشاهان آرسام

کت شلوار های موجود در بازار مطابق با سلیقه عامه مردم دوخته می شوند. برای داشتن کت شلوار خاص مطابق با سلیقه ی شما بهتر است که از کت و شلوار سفارشی مزون دوز و شخصی دوز استفاده کنید.

در سرای پادشاهان آرسام، مطابق با سلیقه سفارش دهنده بهترین کت و شلوار با پارچه های مرغوب دوخته می شود. شما می توانید مطابق با سلیقه خود یک کت شلوار خاص با رنگ، پارچه، نوع دوخت و… مد نظر خود سفارش دهید و بعد از پوشیدن آن بدرخشید. مهم‌ترین ویژگی کت و شلوارهای سرای پادشاهان آرسام، طراحی خاص مدل‌ ها، کیفیت دوخت و کیفیت پارچه‌ ها می باشد.

تمام مدل‌ های کت شلوار مردانه آرسام، مطابق با استانداردهای روز دنیا و با پیروی از آخرین ترند های کت شلوار در کشورهای صاحب سبک، طراحی می‌شوند. طرح‌ ها پس از نهایی شدن با توجه به اندازه گیری بدن شما، با استفاده از پارچه‌ های مرغوب و با کیفیت به واسطه‌ی افراد متخصص و کارشناس پیاده‌ سازی می‌شوند.

توجه به جنس پارچه کت و شلوار

یکی از نکات بسیار مهم در خرید پارچه ی کت و شلوار مردانه توجه به جنس پارچه است. انواع پارچه کت و شلوار موجود در بازار شامل موارد زیر می باشد.

 • پارچه های لینن یا کتان
 • پارچه های پشمی
 • پارچه های ابریشمی
 • پارچه های نخی

هر کدام از این پارچه ها بر اساس قیمت و جنس خود می توانند برای کت و شلوار مورد استفاده قرار بگیرند. به طور کلی هر یک از این پارچه ها در برندها و مارک های مختلفی به بازار عرضه شده اند که شما می توانید بسته به بودجه خود یکی از آنها را برای دوخت کت و شلوار مد نظر خودتان استفاده کنید.

در سرای پادشاهان آرسام تمامی پارچه های لنین، کتان، پشمی، ابریشمی و نخی از پارچه ی درجه یک کت شلوار دوزی می باشد. هدف سرای پادشاهان آرسام دوخت سفارشی کت و شلوار متناسب با اندام و استایل شماست.

اصول دوخت و خرید کت شلوار مردانه

 • جلیقه

یکی از اصلی ترین فاکتور های موجود در هر کت و شلوار جلیقه است که باید در اصول خرید کت و شلوار مردانه به آن توجه کرد. یقه ی جلیقه باید V شکل، قد آن تا روی کمر و سایز آن دقیقاً قالب بدن باشد. جلیقه می تواند هم رنگ کت و شلوار یا در برخی استایل های خاص تر متفاوت از رنگ کت شلوار باشد.

دکمه های جلیقه نیز می توانند طراحی های متفاوتی داشته باشند. ممکن است یک یا دو طرف جلیقه دکمه دار باشد. اگر جلیقه شما یک در یک طرف دکمه دار است و تعداد آن ها بیشتر از سه عدد می باشد، باید تمامی دکمه های جلیقه خود را بجز دکمه آخر ببندید. در صورتی که دو طرف جلیقه دکمه دار بود، باید تمامی دکمه ها بسته شوند.

دکمه های جلیقه کت و شلوار
دکمه های جلیقه کت و شلوار
 • یقه کت شلوار

مورد دیگری که در اصول دوخت و خرید کت شلوار مردانه باید به آن توجه کرد یقه کت می باشد. یقه کت یک ویژگی منحصر به فرد است که می تواند استایل خاصی را برای شما به رقم بزند. انواع مختلفی برای یقه کت وجود دارد که شما می توانید مورد دلخواه خود را با توجه به موقعیت های متفاوت انتخاب کنید.

از معروف ترین یقه کت ها می توان به ناچ، پیک و شال اشاره کرد. یقه ناچ معمولاً برای روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. یقه پیک نیمه رسمی و یقه شال برای مراسم رسمی تر مورد استفاده قرار می گیرد. برای کت شلوار نامزدی یا عروسی بهتر است روی یقه کت سوراخ دکمه، جهت نگهداری گل وجود داشته باشد.

یقه کت و شلوار
یقه کت و شلوار
 • دکمه های کت شلوار

به طور کلی دکمه کت دارای چهار دسته می باشند.

 • تک دکمه
  اگر کت تک دکمه انتخاب می کنید باید همیشه دکمه آن را ببندید
 • دو دکمه
  اگر کت شما دو دکمه است دکمه بالا را همواره ببندید و از بستن دکمه پایین بپرهیزید
 • سه دکمه
  در کت های سه دکمه بستن دکمه بالا اختیاری و دکمه وسط الزامی است و باید دکمه پایین را باز بگذارید
 • دو طرف دکمه دار
  در کت های دو طرف دکمه دار باید همه ی دکمه ها بسته باشند.
دکمه کت شلوار
دکمه کت شلوار
 • دکمه های سر آستین

به طور کلی سر آستین کت مردانه می تواند بین یک تا پنج دکمه داشته باشد. برای خرید و انتخاب کت و شلوار مردانه اگر به دنبال استایل روزمره هستید کت هایی که دکمه آستین آن ها کمتر است انتخاب مناسب تری برای شما می باشد.

اگر می خواهید استایلی برای موقعیت های خاص تر داشته باشید باید کتی را انتخاب کنید که تعداد دکمه های سر آستین آن چهار تا پنج عدد می باشد.
هرچه دکمه های سر آستین کت بیشتر باشد لباس رسمی تر است. بهتر است برای مکان های خاص مثل جلسات اداری یا مراسم عروسی، ازدواج و ختم از آن استفاده شود.

 • جیب های کت

ویژگی دیگری که در اصول انتخاب و خرید کت شلوار مردانه حائز اهمیت است جیب کت می باشند. کت ها دارای سه جیب خارجی می باشند که دو تای آن در کنار پهلو و دیگری روی سینه قرار دارد. جیب هایی که در کنار کت قرار می گیرند دارای سه نوع جت، فلپ و پج می باشند. جیب های جت رسمی ترین نوع جیب هستند، در کت های دارای جیب جت تنها شکاف جیب دیده می شود. مدل جیب کت های تاکسیدو از نوع، جیب جت می باشد.

در جیب فلپ، بر روی شکاف جیب زبانه ای وجود دارد که می تواند صاف و یا زاویه دار باشد. جیب پچ یا وصله ای که با تکه دوزی دوخته شده و مناسب استایل های کژوال و غیر رسمی می باشد. جیب سینه همیشه در سمت چپ کت قرار دارد. این جیب باید از لحاظ اندازه به گونه ای باشد که دستمال یا پوشت کت در آن جای بگیرد. جیب سینه نباید خیلی تنگ و یا گشاد باشد.

 • آستر

به راحتی می توان با بررسی آستر و بخش داخلی یک کت از میزان کیفیت آن آگاهی پیدا کرد. نوع پارچه ی آستر و تمیزی دوخت آن با میزان کیفیت دوخت یک کت رابطه ی مستقیم دارد. کت های تابستانه برای جلوگیری از ایجاد گرما فاقد آستر می باشند اما سایر کت ها دارای آستر کامل یا نیمه کامل هستند.

 • شکاف کت

در بعضی کت ها شکاف ممکن است در بخش پشت یا کناری آن وجود داشته باشد. در ادامه با انواع سبک شکاف کت آشنا می شوید.

 • سبک ایتالیایی
  کت ها در سبک ایتالیایی فاقد شکاف هستند از این رو راحتی کمتری دارند. شکاف کت به سبک ایتالیایی بیشتر در موقعیت های رسمی کاربرد دارند و مناسب استایل روزانه نیستند.
 • سبک آمریکایی
  در وسط کت شکاف وجود دارد. اگر سبک آمریکایی انتخاب شماست باید دقت داشته باشید که وقتی دستان خود را در جیب ها قرار می دهید، کت را به سمت جلو نکشید زیرا شکاف پشتی باز می شود و فرم نا خوشایندی به خود می گیرد.
 • سبک انگلیسی
  شکاف ها در سبک انگلیسی در دو طرف کت قرار می گیرند. از لحاظ راحتی شکاف سبک انگلیسی بهترین گزینه می باشد.
شکاف کت
شکاف کت
 • شلوار

اندازه و قد شلوار تاثیر بسیار زیادی در استایل شما دارد. اگر قد شلوار شما خیلی کوتاه یا بلند باشد، شما قد کوتاه به نظر خواهید رسید. همچنین اگر بیش از اندازه تنگ و یا گشاد باشد، اندام شما را بد فرم و چاق نشان می دهد.

شما با رعایت اصول انتخاب و خرید کت شلوار مردانه، انتخاب هوشمندانه تری خواهید داشت. با انتخاب بهترین گزینه می توانید تا چندین سال خود را از خرید کت و شلوار بی نیاز کنید. در سرای پادشاهان آرسام کت و شلوارها توسط خیاطان حرفه ای و با تجربه برای اندام شما به صورت سفارشی دوز دوخته می شود.

نکات خرید پارچه کت شلوار

بسیاری از آقایان یا حتی خانم ها علاقه دارند که به جای خرید کت شلوار آماده از بازار، پارچه کت شلوار بخرند و دوخت کت شلوار خود را به صورت اختصاصی به یک خیاط ماهر بسپارند.

با توجه به اهمیت بسیار زیاد خرید پارچه کت و شلوار مردانه، تنوع زیادی از آن در بازار وجود دارد. ما در سرای پادشاهان آرسام قصد داریم شما را با نکات انتخاب و خرید پارچه کت و شلوار مردانه آشنا کنیم.

اگر قصد دارید که کت شلوار رسمی و اداری داشته باشید، بهتر است از یک پارچه ی تیره رنگ مانند سرمه ای، طوسی، زغالی و قهوه ای استفاده کنید.

برای داشتن استایل رسمی تر بهتر است از پارچه کت و شلوار طرح دار استفاده نکنید. اگر علاقه مند به انتخاب پارچه ی طرح دار کت شلوار هستید، بهتر است طرح ساده و خلوت تری را انتخاب کنید.

در صورت استفاده از کت و شلوار به صورت روزمره، می توانید هر نوع رنگ و پارچه ای را که می خواهید انتخاب کنید و در این زمینه هیچ محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

پارچه کت شلوار تابستانی

مهم ترین نکته در هنگام خرید پارچه کت و شلوار نوع فصلی می باشد که قرار است کت و شلوار مد نظر خود را در آن بپوشید.

اگر قصد دارید که کت شلوار خود را در فصل گرما بپوشید، بهتر است جنس پارچه کت شلوار از کتان یا نخ باشد. پارچه کت شلوار کتان یا نخی دارای مدل های متفاوتی هستند اما معمولا این نوع پارچه ها برای فصل تابستان و محیط های گرمسیر مناسب تر هستند.

پارچه کت شلوار زمستانی

در صورتی که می خواهید کت شلوار را در فصل زمستان و پاییز بپوشید، بهتر است که از پارچه های پشمی استفاده کنید. تمامی پارچه ها در انواع و ضخامت های مختلفی موجود می باشد که همین موضوع باعث می شود که شما بتوانید تمامی پارچه ها را در فصل های مختلف بپوشید.

رنگ و طرح پارچه کت شلوار

کت شلوار زغالی

یکی از رنگ های ساده و شیک، رنگ زغالی می باشد. کت شلوار زغالی می تواند برای هر نوع استایل در هر رده سنی در میان آقایان مناسب به نظر برسد. کت شلوار زغالی یک استایل شیک و جذاب را برای شما به ارمغان می آورد. می توان با اطمینان گفت کت شلوار زغالی در میان مردان سراسر دنیا جزء پرطرفدار و پرفروش ترین انواع کت شلوار است.

اگر کت و شلوار ذغالی را با رنگ پیراهن و اکسسوری های مناسب ست کنید، مطمئن باشید که یک استایل جذاب خواهید داشت. می توان از کت شلوار زغالی برای مراسم ازدواج مثل کت و شلوار دامادی یا کت شلوار مجلسی استفاده نمود.

پیراهن کت شلوار زغالی

تقریبا هر رنگ پیراهنی را می توانید با کت شلوار زغالی ست کنید اما باید رنگ پوست و مشخصات ظاهری خود را در نظر بگیرید. اگر انتخاب شما پیراهن مشکی می باشد، سعی کنید با احتیاط و حساسیت بالایی این پیراهن را انتخاب کنید. استفاده از استایل کاملا تیره جذابیت خود را از دست می دهد.

اگر به دنبال یک استایل کلاسیک هستید، پیشنهاد ما به شما یک پیراهن سفید است. پیراهن آبی یک پیشنهاد جذاب برای کت و شلوار ذغالی محسوب می شود. پیراهن آبی در محدوده ی رنگی روشن و تیره، می تواند با انواع کت شلوار زغالی ست شود. کت شلوار زغالی با پیراهن طوسی روشن نیز یک پیشنهاد مناسب برای مکان و موقعیت های رسمی است. سعی کنید از پارچه های براق برای کت شلوار و همچنین پیراهن استفاده نکنید.

کت شلوار ذغالی
کت شلوار ذغالی

کت شلوار آبی

کت و شلوار آبی از جمله پوشش هایی است، که به جرات می توان گفت از هیچ گاه از مد نمی افتد. کت شلوار آبی را می توان با رنگ های متفاوتی ست نمود. بدین ترتیب شما می توانید کت شلوار آبی را با استایل های متفاوت بارها و بارها بپوشید. کت و شلوار آبی طیف رنگی متفاوتی از تیره به روشن دارد.

در فصول گرم سال می توانید کت شلوار آبی روشن بپوشید. این تناژ رنگی استایل شما را مدرن و غیر رسمی نشان می دهد. بهتر است در مهمانی های دوستانه و غیر رسمی از این تیپ استفاده کنید.
کت شلوار آبی می توانید انتخاب بسیار مناسبی برای کت شلوار اداری باشد و همچنین در مواردی برای کت شلوار دامادی نیز از آن استفاده می شود. این کت شلوار یک نوع کت شلوار مجلسی نیز به حساب می آید.

رنگ آبی پر رنگ از جمله استایل هایی است که می تواند برای مراسم های رسمی از آن استفاده کرد. این طیف رنگی می تواند تناژ رنگ سرمه ای نیز محسوب شود. سرمه ای رنگی سنتی برای هر محدوده سنی می باشد.

مطلب پیشنهادی:   کت شلوار بچه گانه | راهنمای خرید
کت شلوار آبی
کت شلوار آبی

پیراهن کت شلوار آبی

برای کت شلوار آبی کم رنگ پیراهن های سفید و صورتی کمرنگ مناسب هستند. یکی دیگر از پیشنهادهای مناسب برای کت شلوار آبی، پیراهن طوسی می باشد. پیراهن طوسی در تناژ های مختلفی می تواند در کنار کت شلوار آبی ست شود. تضادی که دو رنگ آبی و طوسی در کنار هم ایجاد می کنند می تواند بسیار جذاب و گیرا باشد.

استایلی که شما را همیشه مدرن نشان می دهد پیراهن آبی کم رنگ است. ترکیب کت شلوار آبی و پیراهن آبی کم رنگ می تواند با یک کراوات جذاب تر به نظر برسد.

اکسسوری هایی مثل پوشت کت و کراوات یا پاپیون با رنگ متضاد این دو رنگ، می توانند جذابیت استایل شما را دو چندان کند. پیراهن سفید به مراتب کلاسیک تر از پیراهن آبی است. ترکیب کت شلوار آبی و پیراهن سفید استایلی جذاب خواهد شد.
برای مراسم های رسمی کت شلوار آبی با پیراهن سفید یک استایل مناسب می باشد. برای مراسم های غیر رسمی یک کراوات یا پاپیون آبی کمرنگ پیشنهاد مناسبی است.

برای مراسم های دوستانه و غیر رسمی می توانید از کت شلوار بدون کراوات استفاده کنید. پیراهن سفید با هر رنگ کت شلواری می تواند یک استایل شیک و منحصر به فرد ایجاد نماید. اگر در انتخاب پیراهن های مختلف برای ست کردن با کت شلوار شک دارید، پیراهن سفید گزینه مناسبی است.

پیراهن طرح دار مناسب کت شلوار آبی

پیراهن های طرح دار می توانند در استایل شما تنوع ایجاد کنند. پیراهن های طرح دار زیادی در بازار پوشاک و لباس هست که شما می توانید با کت شلوار آبی خود ست کنید. پیراهن هایی با طرح های خال خال، گلدار، راه راه و … که می توانید متناسب با استایل خود انتخاب کنید.

می توانید چند مدل پیراهن امتحان کنید. با کت شلوار آبی می توانید پیراهن های طرح دار با زمینه های سفید انتخاب کنید. برای افراد قد کوتاه پیراهن های راه راه عمودی پیشنهاد جذابی است.

اگر اضافه وزن دارید بهتر است از رنگ پیراهن های نسبتا تیره استفاده کنید. با وجود اضافه وزن توصیه سرای پادشاهان آرسام به شما این است که پیراهن های طرح دار بزرگ را انتخاب نکنید. پیراهن های مونوکروم گزینه های بهتری برای شما هستند.

کت شلوار سرمه ای

رنگ سرمه ای برای کت شلوار اداری گزینه بسیار مناسبی است اما خیلی برای خرید کت شلوار دامادی توصیه نمی شود.

کت شلوار سرمه ای پوشش بسیار مناسبی برای مجالس رسمی محسوب می شود. برای بسیاری از مجموعه ها و سازمان های دولتی و خصوصی از کت و شلوار سرمه ای استفاده می شود. این رنگ به عنوان یک رنگ دیپلماتی و رسمی در دوخت کت شلوار شناخته می شود و دارای طرفداران بسیاری است.

مشاهده نمایید: https://rsamsuit.com/corporate-suit/

کت شلوار سرمه ای
کت شلوار سرمه ای

پیراهن کت شلوار سرمه ای

رنگ سرمه ایی را نمی توان به راحتی با تمامی رنگ ها ست کرد. همین مورد است که خاص بودن رنگ سرمه ای را چند برابر کرده است. برای کت شلوار سرمه ای بهتر است پیراهن هایی با رنگ های سفید، آبی کمرنگ و صورتی انتخاب کنید. انتخاب هایی که اگر با مشخصات ظاهری شما هماهنگ باشد، یک استایل فوق العاده برای شما به ارمغان می آورد.

برای خارج شدن از استایل رسمی می توانید دکمه اول و دوم پیراهن خود را باز بگذارید. این تیپ برای استایل های نیمه رسمی می تواند بسیار جذاب باشد. سرمه ای تیره گزینه ی مناسبی برای جذاب به نظر رسیدن شما ست. پیراهن مشکی در این رنگ کت شلوار به افراد با اندام درشت و چاق توصیه می شود.

تیپ کلاسیک با کراوات قرمز یا مشکی

از کراوات های رنگی بسیار جذاب و البته رسمی که مناسب کت شلوار سرمه ای هستند می توان به کراوات قرمز و مشکی اشاره کرد. کراوات قرمز یا مشکی، یک استایل کلاسیک و رسمی به تیپ شما می دهد.

کراوات های قرمز جذابیت خاصی دارد. فردی که از اکسسوری با رنگ قرمز استفاده می کند، جسارت نسبتا بالایی دارد. در صورتی که دنباله روی سبک کلاسیک هستید از کراوات مشکی استفاده نماید.

کت شلوار قهوه ای رنگ

اکثر افراد فکر می کنند که کت شلوار قهوه ای برای افراد میانسال مناسب است. اما اگر شما یک فرد جوان هستید و رنگ قهوه ای را دوست دارید، می توانید کت شلوار قهوه ای را با استایل و اکسسوری های مناسب ست کنید. انتخاب پیراهن با رنگ مناسب و کفش هماهنگ با کت شلوار قهوه ای می تواند یک استایل جوان پسند به شمار بیاید.

رنگ قهوه ای رنگی خنثی اما گرم محسوب می شود. کت شلوار قهوه ای از جمله پوششی است که باید با حساسیت بالایی با رنگ های دیگر ست شود. اگر از پیراهن، کفش، کراوات، پاپیون و اکسسوری مناسب با این رنگ در کت شلوار انتخاب نکنید، استایل شما دمده و شلخته به نظر می رسد. کت شلوار قهوه ای یک پیشنهاد عالی برای دورهمی های دوستانه، غیر رسمی تا نیمه رسمی محسوب می شود.

کت شلوار قهوه ای
کت شلوار قهوه ای

نکات ست کردن کت شلوار قهوه ای

کت شلوار قهوه ای حساسیت زیادی برای ست کردن با اکسسوری و نوع پوست شما دارد. از جمله نکاتی که باید به آن ها دقت کنید، موارد زیر است.
کت شلوار های قهوه ای در طیف های رنگی متنوع از تیره تا روشن، وارد بازار می شوند. طیف های تیره برای افرادی با مو های مشکی و پوست های سبزه متناسب با مشخصات ظاهری پیشنهاد می شود.

کت شلوار های قهوه ای تیره برای یک مراسم رسمی پیشنهاد نمی شوند. برای مراسم عروسی نیز رنگ مناسبی نمی باشد. کت شلوار های قهوه ای روشن برای فصول گرم سال مثل بهار و تابستان بسیار مناسب هستند.

کفش باید تیره تر از کت و شلوار شما باشد. این نکته ی کلی را برای ست کردن تمامی کت شلوار ها در تمامی رنگ ها در نظر بگیرید.

پیراهن کت شلوار قهوه ای

اگر نتوانید کت شلوار قهوه ای را به درستی ست کنید، از انتخاب این رنگ از کت و شلوار پشیمان می شوید. کت شلوار قهوه ای یک پوشش کلاسیک به حساب می آید. پیراهن سفید به راحتی با کت شلوار قهوه ای ست می شود. پیراهن های آبی و صورتی روشن نیز پیشنهاد های مناسبی برای این کت و شلوار هستند.استایل شما با کت شلوار قهوه ای می تواند بسیار شیک به نظر برسد، اما اگر پیراهن مناسبی انتخاب کنید.

پیراهن باید با مشخصات ظاهری و فردی متناسب باشد. جذاب و شیک بودن یک پیراهن را باید با مشخصات ظاهری خود بسنجید. پیراهن مشکی برای کت شلوار قهوه ای پیشنهاد نمی شود. اگر از پارچه های طرحدار برای دوخت کت شلوار خود استفاده می کنید، پیراهن بدون طرح و تک رنگ برای این نوع کت و شلوار پیشنهاد می شود. پیراهن بدون طرح و تک رنگ استایل ظاهر شما را آراسته و مرتب نشان می دهد.

کت شلوار طوسی

در صورتی که برای خرید کت شلوار رنگ خاصی را مد نظر ندارید، پیشنهاد می کنیم کت شلوار طوسی را در طیف های رنگی متنوع امتحان و انتخاب کنید. کت شلوار طوسی به اندازه ی کت و شلوار مشکی کلاسیک نیست اما اگر به درستی انتخاب شود، می تواند انتخابی فوق العاده جذاب به نظر برسد. طوسی از جمله رنگ های خنثی می باشد که به راحتی با رنگ های متنوع ست می شود. در کنار یک پیراهن سفید و کراوات یا پاپیون مشکی جذابیت این استایل چند برابر می شود.

کت شلوار طوسی
کت شلوار طوسی

اکسسوری و پیراهن مناسب کت و شلوار طوسی

رنگ کراوات یا پاپیون باید با رنگ پیراهنی که انتخاب می کنید، متناسب باشد. در انتخاب پیراهن طرح دار بهتر است، کراوات مونوکروم با آن ست کند. رنگ پوشت کت را با رنگ پیراهن خود ست کنید البته پوشت کت تا چند درجه تیره تر نیز می تواند پیشنهاد جذابی به نظر برسد. از اکسسوری هایی که می تواند با کت شلوار ست شود، دکمه سر آستین و گیره کراوات است. در ست کردن اکسسوری با کت شلوار طوسی سعی کنید، رنگ نقره ای را انتخاب کنید.

نکات ست کردن کت و شلوار طوسی

تناژ رنگ طوسی بسیار گسترده است. تناژ رنگی طوسی روشن و تیره طبقه بندی این رنگ است. انتخاب کت شلوار طوسی مناسب با مشخصات ظاهری می تواند تاثیر بسیاری زیادی بر استایل شما داشته باشد.

کت شلوار طیف روشن رنگ طوسی برای افراد با پوست روشن و موی بور توصیه می شود. کت شلوار طوسی در تناژ رنگی تیره برای افرادی مناسب است که پوست سبزه دارند. افراد دارای اضافه وزن، سعی کنند از طیف های تیره ی رنگ طوسی استفاده کنند.

طوسی تیره یک جایگزین مناسب برای کت شلوار مشکی است. سعی کنید با کت شلوار طوسی روشن، پیراهن های تیره ست کنید. کت شلوار طوسی تیره برای مراسمات رسمی و همچنین مراسم عروسی یا نامزدی پیشنهاد جذابی محسوب می شود. کت شلوار طوسی تیره یک نوع کت شلوار مجلسی به حساب می آید. می توانید طیف روشن آن را برای مراسم و مجالس دوستانه انتخاب کنید.

استایل اسپرت با کت شلوار طوسی

جنس پارچه کتان در کت شلوار طوسی، مناسب تیپ اسپرت می باشد و به راحتی با پیراهن رنگ سفید ست می شود. کتانی اسپرت یا اسنیکر می تواند یک انتخاب عالی برای داشتن استایلی اسپرت با کت شلوار محسوب شوند. در استایل اسپرت بهتر است از کراوات استفاده نکنید. می توانید از پیراهن های اسپرت یا تی شرت در استایل خود استفاده کنید.

پیراهن کت و شلوار طوسی

پیراهن با طیف های رنگی متفاوتی با کت شلوار طوسی ست می شوند. پیراهن های رنگ آبی و مشکی را می توان با کت شلوار طوسی ست کرد. پیراهن سفید انتخاب مناسبی با کت شلوار طوسی می باشد.

کت شلوار دامادی

یکی از کت شلوار های مناسب برای دامادی بی شک کت شلوار طوسی می باشد. پیراهن سفید برای مجلس عروسی در کنار این مدل کت شلوار بسیار مناسب به نظر می رسد. برای انتخاب کراوات و پاپیون در کنار پیراهن سفید و کت شلوار طوسی، می توانید آزادانه عمل کنید. برای شیک بودن در شب عروسی و نامزدی، کت شلوار طوسی می تواند یک انتخاب جذاب محسوب شود.

کت شلوار مشکی

از جمله جذاب ترین رنگ های کت شلوار، رنگ مشکی می باشد. کت شلوار مشکی به نسبت همه پسند است و می توان گفت کت شلوار مشکی تقریبا با هر رنگی قابلیت ست شدن دارد. نکته مهمی که وجود دارد اندام و مشخصات ظاهری فرد است که رنگ لباس باید متناسب با این موارد انتخاب شود.

کت شلوار مشکی
کت شلوار مشکی

پیراهن کت و شلوار مشکی

پیراهن مهمترین ترکیب برای ست کردن با کت شلوار است. اگر کت شلوار مشکی می پوشید و دوست دارید یک پیراهن انتخاب کنید که زیاد درگیر دنیای رنگ ها نشوید، رنگ های سفید، آبی روشن، خاکستری و صورتی را فراموش نکنید. پیراهن آبی روشن، دارای شادابی خاص می باشد.با انتخاب های درست در ترکیب رنگ لباس ها، جذاب تر به نظر برسید.

پاپیون و کراوات مناسب کت و شلوار مشکی

گام بعدی انتخاب یک کراوات یا پاپیون مناسب است. برای کت شلوار مشکی می توان از کراوات یا پاپیون هایی با رنگ های مونوکروم مانند مشکی، قرمز، بنفش یا آبی کم رنگ استفاده کنید. البته فراموش نکنید این رنگ ها برای زمانی است که شما یک پیراهن سفید برای کت شلوار مشکی خود انتخاب کرده اید. کراوات طرح شطرنجی یا راه راه می توانند برای این استایل مناسب باشد.

از پارچه های بسیار براق برای کت و شلوار و کراوات استفاده نکنید. این نکته را فراموش نکنید که کراوات و پاپیون باید با رنگ پیراهن شما متناسب باشد. پیراهن مشکی انتخاب دو رنگ مشکی در کنار همدیگر ممکن است جذابیت زیادی نداشته باشد. ولی اگر اصرار به پوشیدن پیراهن مشکی دارید و می خواهید از کراوات یا پاپیون استفاده کنید، کراوات یا پاپیون مشکی بهترین گزینه در کنار پیراهن و کت شلوار مشکی است.

برای انتخاب اکسسوری ها مانند کراوات یا پاپیون کمی محدودیت دارید و باید سلیقه بیشتری به خرج بدهید. پیشنهاد می شود از کراوات یا پاپیون مشکی استفاده کنید. کراوات یا پاپیون آبی تیره تر و لاجوردی نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

کفش مجلسی مناسب برای کت شلوار مشکی

کت شلوار مشکی را با هر کفشی بجز کفش مشکی را فراموش کنید. در صنعت مد اینگونه بیان شده است که رنگ کفش باید از کت شلوار تیره تر و متناسب با آن باشد. جلیقه را با کراوات یا پاپیون ست کنید. اگر می خواهید بر روی پیراهن خود جلیقه بپوشید و از کراوات نیز استفاده کنید بهترین راهکار ست کردن جلیقه، کراوات و پاپیون است. بهتر است جلیقه و کراوات از یک طیف رنگی انتخاب شوند تا در تیپ شما ناهماهنگی ایجاد نشود.

ست کت و شلوار مشکی
ست کت و شلوار مشکی

کت شلوار سفید

این پوشش را بیشتر برای مراسم عروسی می پسندند. کت شلوار سفید می تواند خاص بودن آقای داماد را نشان دهد. برای این رنگ باید با حساسیت بالایی کفش و اکسسوری انتخاب کنید. در صنعت مد کت شلوار سفید یک لباس رسمی و خاص می باشد که بسیاری از آقایان آن را برای مجالس و جشن ها انتخاب می کنند. از این کت شلوار مجلسی، برای مراسم هایی مانند عروسی استفاده می شود.

کت شلوار سفید به افراد چاق توصیه نمی شود. از نظر روانشناسی رنگ ها، پوشیدن لباس های رنگ روشن باعث می شود تا شما چاق تر به نظر برسید. در صورت اضافه وزن توصیه می شود از پوشیدن این کت شلوار خودداری کنید.

کت شلوار سفید
کت شلوار سفید

کت شلوار مراسم ختم

در مراسم ختم تقریبا همه افراد لباس های مشکی و تیره رنگی می پوشند. اما باز هم نباید از اهمیت انتخاب رنگ کت شلوار مردانه برای این مراسم غافل شد.

 • کت شلوار مردانه رنگ مشکی
 • کت شلوار مردانه رنگ سرمه ای
 • کت شلوار رنگ قهوه ای

در نظر داشته باشید که هر چه رنگ پارچه کت شلوار شما تیره تر باشد، بیشتر مناسب کت شلوار مراسم ختم است. حتما پیراهن رنگ تیره انتخاب کنید. در صورت انتخاب کت شلوار رنگ تیره مانند مشکی نیز باید حتما پیراهن رنگ تیره استفاده کنید.

کت و شلوار راه راه

کت شلوارها در انواع مختلف ساده و طرح دار دوخته و به بازار عرضه می شوند. متداول ترین نوع کت شلوار موجود در بازار، کت شلوارهای ساده با پارچه ساده و بدون طرح می باشند. با توجه به سلایق متفاوت کت شلوارهای راه راه و طرح دار نیز در بازار وجود دارد.

کت شلوار راه راه
کت شلوار راه راه

راهنمای ست کردن پیراهن با کت شلوار راه راه

 • پیراهن ساده

اولین و مهم ترین نکته برای ست کردن پیراهن با کت شلوار راه راه مردانه انتخاب یک پیراهن ساده می باشد. پیراهن طرح دار در کنار یک کت شلوار طرح دار، اصلا استایل زیبایی را به نمایش نمی گذارد.

 • رنگ متضاد با کت شلوار

اگر رنگ کت شلوار شما راه راه تیره است، بهتر است که از یک پیراهن روشن ساده مانند سفید یا آبی روشن استفاده کنید. اگر رنگ کت شلوار شما روشن است، می توانید از رنگ های تیره تر برای پیراهن استفاده کنید تا استایل یکنواختی نداشته باشید.

کت شلوار مناسب افراد با استایل بدنی متفاوت

اگر بالا تنه شما از پایین تنه تان کوتاه تر است بهتر است کت های باریک را انتخاب کنید تا کشیده تر به نظر برسید. کت های فرانسوی گزینه های مناسبی برای شما به نظر می رسند. اگر بالا تنه ی بدن شما بلندتر از پایین تنه تان است، سعی کنید از کت های کوتاه و اصطلاحا کت های سر کمری استفاده کنید.

رعایت استایل باعث می شود اندام شما کشیده و متناسب تر به نظر برسد. فراموش نکنید استفاده از یک کت شلوار با سایز بزرگتر از سایز واقعی شما شلختگی در استایل را به دنبال دارد. در مورد کت شلوار تنگ نیز همین موضوع صادق است. سایز و اندازه بودن کت شلوار نکته بسیار مهمی می باشد.

 • توجه به رنگ پارچه کت شلوار برای افراد بلند قد

در صورتی که لاغر هستید و قصد دارید لاغر به نظر نرسید و از طرفی قد شما هم بلند است، بهتر است که از کت و شلواری استفاده کنید که رنگ روشن تری دارد. رنگ های کت شلوار تیره، افراد را لاغرتر و قد بلندتر نشان می دهند. پارچه ی روشن کت شلوار، افراد را هیکلی و چاق تر نشان می دهد.

 • توجه به طرح پارچه کت شلوار برای افراد لاغر اندام

طرح پارچه کت شلوار با راه راه عمودی مناسب افراد لاغر و قد بلند نیست، چرا که این افراد را قد بلندتر نشان می دهد. پارچه کت شلوار با طرح پارچه چهارخانه، مناسب افراد لاغر اندام می باشد. جثه افراد لاغر اندام با پارچه چهارخانه بزرگ تر دیده می شود.

بعضی از پارچه های موجود در بازار ضخامت کمتری دارند و ضخامت کمتر دارای ایستایی کمتر است. در واقع، این نوع پارچه ها با یک حالت ول روی بدن می نشینند و مناسب افراد لاغر اندام نمی باشند. پارچه های پشمی ایستایی بهتری دارند.

 • کت و شلوار مخصوص افراد کوتاه قد

در صورتی که قصد دارید یک کت شلوار مردانه انتخاب کنید، اول باید با خودتان صادق باشید و جثه و هیکل خود را بررسی کنید. بهترین کت شلوار برای افراد قد کوتاهی کت شلواری مزون دوز و اختصاصی دوز می باشد.

 • انتخاب رنگ کت شلوار
 • طرح راه راه عمودی انتخاب کنید
 • استفاده از رنگ های تیره تر
 • برش و اندازه کت شلوار

راهنمای اندازه گیری آقایان

در هنگام خرید کت و شلوار اندازه گیری دقیق باعث می شود سایز مناسب تری را با کت و شلوار انتخاب کنید. معمولا سایز کت و شلوارهای موجود در بازار استاندارد هستند، اندازه گیری در سرای پادشاهان آرسام از جمله فاکتورهای مهم برای تعیین سایز مناسب و دقیق محسوب می شود.

اندازه گیری کت شلوار مردانه
اندازه گیری کت شلوار مردانه

قیمت مناسب در برابر کیفیت بسیار عالی

اصلی ترین ویژگی کت شلوار مزون دوز مردانه در سرای پادشاهان آرسام، کت شلوارهایی با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا می باشد. در کت و شلوار مزون دوز آرسام شما در قبال کیفیتی که دریافت می کنید، قیمت بالایی را پرداخت نخواهید کرد.

امتیازدهی

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

استایل شخصی

استایل شخصی چیست؟

مقالات

۶ اسفند ۱۴۰۲

استایل مونوکروم

همه چیز درباره استایل مونوکروم

مقالات

۳ اسفند ۱۴۰۲

اکسسوری مناسب کت شلوار

اکسسوری مناسب کت شلوار

مقالات

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

 • تلفن مزون : 02188080183
 • تلفن همراه : 09121715982