سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

انتخاب لباس و کت شلوار بر اساس رنگ پوست

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۲۴ دی ۱۴۰۲

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش عمومیمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

انتخاب لباس و کت شلوار بر اساس رنگ پوست

در دنیای مد و استایل انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست یکی از اصول مهم است که به شما کمک می‌کند تا ظاهری شیک و جذاب تر داشته باشید. رنگ‌ها، نه تنها تاثیر زیبایی بصری روی لباس‌ها دارند بلکه می‌توانند شخصیت و احساسات فرد را هم به خوبی بازنمایی کنند.

در این مقاله تصمیم داریم به شما بگوییم که چطور می توانید لباسهایتان را با رنگ پوستتان هماهنگ کنید و استایل شخصی و جذابیت خودتان را چند برابر به نمایش بگذارید.البته بهترین راهکار شخصی دوزی کت شلوار بر اساس سلیقه شماست ولی این نکات کمک می‌کند، تا با اطمینان بیشتر کت شلوارهایی را انتخاب کنید که نه تنها شما را جذابتر کند، بلکه با رنگ پوست شما نیز هماهنگی داشته باشد و ظاهر شما را زیباتر کند.

انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست

انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست

 – کت شلوار مناسب برای پوست سرد: آبی مایل به سرمه ای، خاکستری زغالی، مشکی، آبی تیره.( ترکیب با  سایه‌های روشن‌تر آبی و خاکستری)

 -کت شلوار مناسب برای پوست گرم: قهوه‌ای، خرمایی، سبز زیتونی، آبی متوسط. (ترکیب با  سایه‌های آبی تیره و خاکستری)

 – کت شلوار مناسب برای پوست خنثی: آبی تیره، خاکستری تیره، قهوه‌ای. ( ترکیب با  رنگهای های کم‌رنگ و تیره )

– کت شلوار مناسب برای رنگ پوست روشن: افراد با پوست روشن می‌توانند از رنگ‌های خنثی استفاده کنند. انتخاب رنگ‌های خاکستری، بژ و آبی کم رنگ برای کت شلوارها به شما ظاهری شیک و تازه می‌بخشد.

– کت شلوار مناسب برای رنگ پوست سبزه یا گندمی:پوست سبزه یا گندمی به رنگ‌های گرم و زمینه‌ای وابسته است. از رنگ‌های قهوه‌ای گرم، زرد هلویی و سبز زیتونی در کت شلوار خود استفاده کنید.

– کت شلوار مناسب برای رنگ پوست تیره: پوست تیره نسبت به رنگ‌های غنی و عمیق واکنش نشان می‌دهد. از رنگ‌های بنفش تیره و سبز تیره برای کت شلوار استفاده نمایید.

رنگ کت شلوار مناسب برای پوست تیره
رنگ کت شلوار مناسب برای پوست تیره

جدول رنگ های مناسب و نامناسب برای انواع تناژ پوست

نوع پوسترنگ‌های مناسبرنگ‌های نامناسب
پوست روشنقهوه‌ای، طوسی، مشکی، آبی پررنگ، سرمه‌ایپاستیلی، سفید خالص
پوست سبزه و گندمیبژ روشن، قهوه‌ای گرم، زرد هلویی، سبز زیتونیخردلی، کاراملی، سبز پسته‌ای (برای مراسم رسمی)
پوست تیرهتمامی رنگ‌ها، سبز آبی، فیروزه‌ای، مشکیسفید، زرد روشن (مخصوص موقعیت‌های مهم)

 

جدول رنگ های مناسب و نامناسب برای انواع تناژ پوست
جدول رنگ های مناسب و نامناسب برای انواع تناژ پوست

۲ نکته مهم در مورد مطابقت رنگ لباس با رنگ پوست…

۱- برایانتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست، اگر رنگ پوست شما سبزه باشد، استفاده از رنگ‌های تیره باید با احتیاط انجام شود. این موضوع به اندازه میزان سبزی پوست شما بستگی دارد؛ اگر از پوست برنزه برخوردار باشید، انتخاب پیراهن‌های سفید برای کت شلوار می‌تواند شما را از همیشه جذابتر کند. اما اگر رنگ پوست شما طبیعی باشد، از پیراهن‌های مشکی با کت شلوار مشکی نیز میتوانید استفاده کنید.  تمام این مسائل به خصوصیت‌های پوست شما بستگی دارد.

۲- افرادی که پوست روشن و موهای رنگ طلایی دارند باید به سمت رنگهای تیره‌تربروند. در فصل زمستان برای افراد با موهای بلوند، استفاده از لباس‌های رنگارنگ توصیه می‌شود. در واقع، قاعده کلی این است که برای انتخاب رنگ لباس، از طیف متضاد رنگ پوست خود استفاده کنید.

 رنگ کت شلوار مناسب برای پوست تیره
رنگ کت شلوار مناسب برای پوست تیره

اگر پوست شما زیادی سبزه است، ترجیحاً از کت شلوارهای روشن‌تر استفاده کنید.

در تحلیل روند مد در اروپا، افراد با پوست سبزه، رنگ‌هایی با تن نارنجی، زرد، قرمز، سفید و…را بیشتر میپسندند و رنگ هایی مانند سبز و سبز تیره به عنوان گزینه‌هایی عمومی در تمام فصل‌ها شناخته می‌شوند. اغلب آقایان فکر می‌کنند که ترکیب این رنگ‌ها با یکدیگر بسیار مشکل است. اما باید بدانید که سبز یکی از رنگ‌های کاربردی‌تر برای مردان است. حتی برای آقایان با پوست روشن هم این رنگ مناسب است. بنابراین، این یک گزینه است که به راحتی با انواع پوست افراد سازگار است.

تنوعی از کت شلوارهای کلاسیک وجود دارد که برای آقایان با پوست تیره مناسب نمی‌باشند.

انتخاب رنگ مناسب برای کت شلوار چیزی نیست که بتوان از دیگران تقلید کرد یا از دیدن لباس مانکن تصمیم گرفت. انتخاب کت شلوار مناسب بستگی به ویژگی‌های پوست شما دارد که می‌تواند این لباس را جذاب یا غیر جذاب نشان دهد. انتخاب بهترین رنگ کت شلوار مردانه بر اساس چندین عامل، از جمله استایل فردی، رنگ پوست،  وضعیت مد، ممکن است متفاوت باشد. هرچند پاسخ جامعی برای همه مردان وجود ندارد، اما شش رنگ کلاسیک برای کت شلوار که تقریباً برای اکثر افراد،با هر پوستی  مناسب هستند، در اینجا آورده ام.

شش رنگ کلاسیک برای کت شلوار مردانه( مناسب همه نوع پوست)

شش رنگ زیبا و جذاب را معرفی می‌کنم که با هر رنگ پوستی، می‌توانید از آن‌ها برای هر رویدادی استفاده کنید.

۱. نیلی (سرمه‌ای):

می‌توان گفت کت شلوار به رنگ نیلی به عنوان یک انتخاب جاودانه و همه‌کاره برای هر مناسبتی شناخته می‌شود. این رنگ برای اکثر تنوع‌های رنگ پوست بسیار مناسب است و در همه فصل‌ها قابل استفاده است. کت شلوارهای نیلی به خوبی ویژگی‌های مختلف رنگ پوست را بیان می‌کنند. همچنین این رنگ برای کاپشن و کت مردانه نیز گزینه عالی‌ای است.

مطلب پیشنهادی:   سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

۲. سبز:

انتخاب رنگ سبز برای کت شلوار می‌تواند ظاهری جوانمردانه و پر انرژی بدهد. این رنگ با انواع رنگ پوست به خوبی ترکیب می‌شود و به ویژه در فصل بهار و تابستان محبوب است. می‌توانید آن را با پیراهن‌های سفید یا خاکستری ترکیب کنید.

۳. آبی کمرنگ:

اگر به دنبال یک رنگ ملایم و شیک هستید، آبی کمرنگ یک انتخاب عالی است. این رنگ می‌تواند به راحتی با انواع رنگ پوست ترکیب شود و برای محیط‌هایی که نیاز به حضور در مراسم رسمی و غیررسمی دارند، مناسب است.

۴. خاکستری:

خاکستری یک رنگ کلاسیک و زمینه‌ای است که با انواع رنگ پوست هماهنگی دارد. این رنگ مناسب محیط‌های کاری است و می‌تواند با پیراهن‌های رنگارنگ یا تیره ترکیب شود.

۵. بژ:

بژ یک رنگ نئوترال و شیک است که با اکثر رنگ‌های پوست سازگار است. این رنگ مناسب برای محیط‌های رسمی و غیررسمی است و با انواع رنگ پوست همخوانی دارد.

۶. آبی تیره:

آبی تیره یک رنگ خاص و الگانت است که از جلسات کاری تا مهمانی شبانه، استفاده می‌شود و کاربرد زیادی در دوخت کت شلوار اداری و سازمانی دارد. این رنگ با اکثر رنگ‌های پوست هماهنگی دارد و به شما ظاهری شیک و جذاب می‌دهد.

انتخاب رنگ کت شلوار بر اساس رنگ پوست
انتخاب رنگ کت شلوار بر اساس رنگ پوست

چند نکته مهم درباره انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست

-تضاد زیاد: برای افراد با موهای سیاه و پوست سفید، انتخاب کت‌های سرمه‌ای تیره و یا کت‌های زغالی با پیراهن‌های روشن مانند سفید میتواند مناسب باشد

-تضاد کم: اگر موها و پوست تفاوت کمی با هم دارند و رنگ روشنی دارند، از ترکیبات کت‌های تیره با پیراهن‌های روشن مانند کت طوسی روشن با پیراهن آبی فرانسوی استفاده کنید.

-تضاد متوسط: برای موهای تیره و پوست برنزه، از تنوع بیشتری در انتخاب رنگ‌ها بهره‌مند شوید، مثلاً کت زرشکی با پیراهن سفید یا کت تیره با پیراهن آبی یخی.

انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست
انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست

 

رنگ لباس مناسب با پوست سبزه و روشن چیست؟

در تصویر زیر، جدولی را مشاهده می کنید که رنگ های مناسب و نامناسب برای هر رنگ پوست را به شما معرفی می کند. باید بدانید که این لیست از نظر علمی ثابت شده نیست و رنگ لباسی که هر شخص انتخاب می کند، کاملا سلیقه ای است. اما اگر می خواهید لباس هایی با بهترین رنگ انتخاب کنید، می توانید از این جدول به عنوان یک راهنمای کلی استفاده کنید. بنابراین اگر رنگ مورد علاقه شما در طیف رنگ های نامناسب پوست شما قرار دارد، می توانید آن را با ترکیب سایر رنگ ها، به استایل خود اضافه کنید و حتی می توانید با آزمایش طیف گسترده ای از رنگ ها، رنگ مناسب پوست خود را بیابید.

جدول رنگ لباس مناسب با پوست

قدم اول در انتخاب رنگ مناسب پوست شما، شناخت رنگ پوستتان است. در جدول زیر چهار رنگ اصلی پوست به تصویر کشیده شده است که احتمالا رنگ پوست شما یکی از آن ها و یا نزدیک به یکی از آن ها می باشد. چنانچه رنگ پوستتان بین دو چهره از آن ها است، می توانید از هر دو طیف رنگی استفاده کنید.

رنگ لباس مناسب با پوست روشن

اگر چهره شما به رنگ پوست کونان اوبراین (Conan O’Brien) که یکی از شخصیت های مشهور آمریکایی است، می باشد. بهتر است روی رنگ های روی رنگ های خاکی گرم ، تن های هلو ، قرمز، سبز روشن و آبی روشن تمرکز کنید. در مقابل از پوشیدن رنگ های سفید و سیاه یک دست خودداری کنید. چرا که این رنگ ها، چهره شما را بی روح نشان می دهند.

رنگ لباس مناسب با پوست روشن

اگر پوست شما همرنگ پوست جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake) ، یکی از بازیگران مشهور آمریکایی ، است؛ بهتر است لباس هایی به رنگ های آبی کمرنگ، صورتی کمرنگ، بنفش کمرنگ، زرد کمرنگ و رنگ هایی خنثی مثل بژ روشن و خاکستری روشن به تن کنید. در مقابل از پوشیدن لباس هایی با رنگ های اصلی و تند، همچنین رنگ های سیاه و سفید خود داری کنید. این رنگ ها تناسبی با چهره شما نخواند داشت.

پوست روشن

رنگ لباس مناسب با پوست سبزه

اما اگر پوستتان مانند پوست آدریان گرنیه (Adrian Grenier) که بازیگری آمریکایی است، برنزه و تیره است، رنگ های گرم برای پوست شما مناسب تر هستند. رنگ هایی مثل قرمز، زرشکی، قهوه ای پررنگ، بنفش تیره و زرد از جمله رنگ هایی هستند که می توانید در استایل خود از آن ها استفاده کنید. از طرفی رنگ های محو شده و کمرنگ، مثل صورتی کمرنگ، آبی کمرنگ، خاکستری کمرنگ و… با پوست شما متناسب نیستند.

رنگ لباس مناسب با پوست سبزه

در آخر اگر چهره شما رنگی مانند رنگ پوست ویل اسمیت (Will Smith) دارد، از رنگ های تیره مناسب با تن پوستتان، مثل قهوه ای تیره، سیاه، سبز تیره، آبی تیره و… استفاده کنید. همچنین ترکیب رنگ سفید با رنگ های نام برده شده نیز، استایل زیبایی برای شما خواهد ساخت. رنگ های خاکی و محو شده، رنگ های مناسبی برای شما نیستند.

رنگ لباس مناسب با پوست سبزه

اکنون شما می توانید بهترین لباس ها را با توجه به رنگ پوست خود تهیه کنید. اگر به دنبال تنوع رنگ در لباس ها، کت و شلوار هستید، می توانید از تنوع موجود در لباس ها و کت و شلوارهای برند آرسام بهره برده و رنگ لباس های مورد نظر خود را با بهترین کیفیت تهیه کنید.

سخن آخر

– برای انتخاب کت شلوار بر اساس رنگ پوست به چشمان خود و ویژگی‌های منحصر به فردتان توجه کنید و از تضاد رنگی بهره‌مند شوید.

– اگر تضاد بالا دارید، از کت‌های تیره با پیراهن‌های روشن استفاده کنید.

– تضاد پایین نیز از ترکیبات ملایم و هماهنگ مثل کت تیره با پیراهن سفید نشات میگیرد.

– افراد با تضاد متوسط بین رنگ پوست و مو، ترکیبات گوناگون رنگی را امتحان کرده و در دنیای تنوع از انتخاب لباس خود لذت ببرند.

اگر هم قصد دوخت کت شلوار بر اساس رنگ پوست و سلیقه شخصی تان دارید میتوانید از خدمات سفارشی دوزی سرای پادشاهان استفاده کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982