سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۷ دی ۱۴۰۲

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش عمومیمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار

آیا برای شما هم سوال پیش آمده که نحوه صحیح پوشیدن کت و شلوار به چه صورت است؟ یا اینکه اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار کدامند؟ در این مقاله قصد داریم ۱۳ مورد از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار رو براتون لیست کنیم و نحوه برطرف کردن هرکدام را توضیح بدهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

۱۳ اشتباه رایج موقع پوشیدن کت شلوار

 

۱.خرید کت با عرض شانه نامناسب

این یکی از مهمترین اشتباهاتی است که ممکن است هنگام خرید کت و شلوار اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از این مشکل، کتی را انتخاب کنید که به راحتی پوشیده شود. درز آستین باید در لبه شانه شما باشد و مهمتر از همه، نباید جمع و  چروک شود. این مشکل یکی از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار است که باید حتما برطرف شود. برای کسب اطمینان از اندازه بودن عرض شانه کت میتوانید به این روش تست کنید:

✅ به دیوار به صورت صاف از پشت تکیه دهید، پد شانه و شانه شما باید همزمان به دیوار برسند بدون شل ایستادن و چین و  چروکی. در این صورت عرض شانه کت با سایز اندام شما متناسب است.

خرید کت با عرض شانه نامناسب
خرید کت با عرض شانه نامناسب

خرید کت با عرض شانه نامناسب

 

 

۲.خطای اندازه‌گیری سینه

اگر از اندازه سینه‌اتان اطلاعی ندارید، بهتر است از کمک یک شخص دیگر برای اندازه‌گیری استفاده کنید. اشتباه در اندازه‌گیری می‌تواند به فاجعه منجر شود. برای تست تناسب، کت را فقط با یک دکمه ببندید و بررسی کنید که آیا یقه‌ها به جلو آویزان می‌شوند (خیلی گشاد) یا لبه‌های پایینی کت به هم نزدیک می‌شوند (خیلی تنگ)؟ دکمه باید بدون هیچ فشاری بسته شود و هیچ چین و چروکی از بسته شدن ایجاد نشود.

خطای اندازه‌گیری سینه
خطای اندازه‌گیری سینه

 

۳.اندازه نادرست آستین

یکی از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار، دقت نکردن به اندازه نامناسب آستین است. اما چگونه می‌توان این مورد را تشخیص داد؟

✅ روش بسیار ساده‌ای برای رفع این اشکال وجود دارد، که آن این است که آستین پیراهن شما باید تقریباً ۲.۵ سانتیمتر از آستین کت شما بیرون آید. این اندازه میانگین معمولاً برای ایجاد تطابق مناسب بین لباس‌ها استفاده می‌شود. بهتر است که حتی نیم سانت هم  بیشتر یا کمتر از این مقدار نباشد.

اندازه نادرست آستین
اندازه نادرست آستین

۴.بلند بودن قد شلوار

قبل از بحث در مورد اندازه درست قد شلوار، باید بدانید بریک یا (Break) در زبان مد و لباس‌پوشیدن به فاصله و شکل چین و چروکی گفته میشود که در پایین ساق شلوارتون به وجود می‌آید. بریک شلوار، اصطلاحی است که به شکل خاصی که شلوار در ناحیه پایین ساق (قسمت پایین ساق که به کفش می‌رسد) شکل می‌گیرد، اشاره دارد.

✅بریک شلوار یا قد شلوارتان نباید از دو حالت زیر خارج باشد. هردوی این گزینه ها مناسبند و انتخابشان بستگی به سلیقه شخصی شما دارد:

  • اول: بدون چین و چروک، به اندازه‌ای که اطراف کفش را بپوشاند.
  • دوم: با شکستگی کمی که چین و چروک ریزی را در پایین شلوار ایجاد می‌کند.
بلند بودن قد شلوار
بلند بودن قد شلوار

۵. انتخاب جوراب نامناسب با کت شلوار

جوراب بستگی به استایل کلی لباس و همچنین موقعیتی که برای آن استفاده می‌کنید دارد. استفاده در محافل رسمی و فرمال: جوراب بلند بیشتر برای محافل رسمی، اداری، و فرمال مناسب است. انتخاب جوراب با رنگ‌های تیره‌تر و طراحی‌های کلاسیک برای استایل اراده و جدی مناسب تر است. رنگ جوراب بلند باید با رنگ کت و شلوار شما هماهنگ باشد.

✅ در محافل رسمی، بهتر است از جوراب‌های تیره و کمی پررنگ استفاده کنید. جوراب بلند باید دارای الگوهای ساده و کلاسیک باشد. مدلهایی یا خط های نازک معمولاً در محافل فرمال مناسب‌تر هستند.

انتخاب جوراب‌های مناسب برای کت شلوار اداری و سازمانی امری حائز اهمیت است. به جای جوراب‌های ورزشی سفید، می‌توانید از جوراب‌های کلاسیک سیاه یا قهوه‌ای استفاده کنید تا با کت شلوار استایل شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی:   معرفی 20 مدل مرد معروف و جذاب در سال 2024

 

 ۶.کفش نامناسب

اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار در مورد کفش به شرح زیرند:

  • استفاده از کفش با رنگی که با رنگ کت شلوار هماهنگ نیست
  • استفاده از کفش با استایل کاملاً متفاوت از کت شلوار.
  • استفاده از کفش با نوک تیز یا نوک گرد که با استایل کت شلوار هماهنگ نیست.

 

 

۷.بیرون زدن یقه زیر پوش از پیراهن

حتماً از پوشیدن پیراهن‌های گشاد خودداری کنید. یک پیراهن با یقه به اندازه مناسب و آستینی که دقیقاً به لبه شانه‌های شما برخورد کند، استایل شما را به شکل زیباتری نشان می‌دهد. انتخاب پیراهن‌های متناسب با نوع بدن شما مهم است.

✅ پیراهن‌های با طول مناسب، برای استایل کت و شلوار ایده‌آل هستند. اگر پیراهن را به تنهایی می‌پوشید، فیت مناسب را در نظر بگیرید.

  • لباس زیر، زیر پوش‌ها نباید از یقه بیرون بزنند.
  • دکمه‌های پیراهن خود را همیشه بسته نگه دارید.
  • باز گذاشتن دکمه‌های بالایی پیراهن در حالت‌های رسمی غیر حرفه‌ای به نظر می‌آید.

 

۸.بستن کامل دکمه‌های کت

هرگز دکمه‌های کت را کامل نبندید. باز گذاشتن دکمه پایین کت باعث راحتی در راه رفتن میشود و نحوه استاندارد پوشیدن کت شلوار هم به همین شکل است. این یک اصل است که باید همیشه رعایت شود.

بستن کامل دکمه‌های کت
بستن کامل دکمه‌های کت
بستن کامل دکمه‌های کت
بستن کامل دکمه‌های کت

۹.اندازه ی نامناسب کراوات

اندازه طول کراوات باید مناسب باشد و نوک آن بین پهنای کمربند و کمر شما قرار بگیرد. آماتور هایی که از گره زدن کراوات خودداری میکنند، با کمی تمرین به راحتی می توانند آن را حرفه‌ای ببندند.

✅ اگر کراوات‌های پهن دارید، بهتر است آنها را با کراوات‌های باریک عوض کنید. استفاده از کراوات های پهن یکی از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار محسوب می شود. پهنای کراوات نیز باید مناسب اندازه بدن شما باشد؛ حدود ۲.۲۵ تا ۳ اینچ معمولاً مناسب است. اما بر اساس اندازه بدن خود، کراوات مناسب انتخاب کنید.

 

۱۰.اندازه نبودن گیره کراوات

در مورد گیره کراوات، اندازه آن بسیار مهم است. برای کراوات‌های پهن، از میله پشتیبانی با اندازه ۱.۵ اینچ استفاده کنید. اما برای کراوات‌های باریک، میله های نیم اینچی و بیشتر بین ۱.۵ تا ۴ اینچ مناسب هستند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید: گیره کراوت چیست؟ و بستن آن چقدر مهم است؟

 

۱۱.استفاده بیش از حد از اکسسوری‌

از استفاده زیاد از اکسسوری‌ها در کنار کت و شلوار خود پرهیز کنید. تعداد اکسسوری‌ها را به ۲ تا ۳ مورد محدود کنید تا جلوه بهتری داشته باشید.

 

 ۱۲.پوشیدن کت به همراه اتیکت آن

حتماً اتیکت‌ و برچسب های کوچک روی آستین کت را دیده‌اید. این اتیکت‌ها تنها برای تشخیص مارک در زمان خرید می‌باشند و باید بلافاصله پس از خرید کت، آنها را جدا کنید.

 

۱۳. نامرتب بودن کت شلوار

توجه به تمیزی و مرتب بودن لباس در استفاده از کت شلوار بسیار مهم است. لطفاً از پوشیدن پیراهن کثیف یا اتو نشده در زیر کت خودداری کنید چون این مورد یکی از مهمترین و البته بدترین اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار محسوب می شود . همچنین بعد از استفاده روزانه از یک کت، آن را به مدت کوتاهی در هوای آزاد قرار دهید تا بوی نامطبوع ندهد. استفاده از اسپری به مقدار کم هم می‌تواند مفید باشد.

پوشیدن کت شلوار تنگ یا گشاد
پوشیدن کت شلوار تنگ یا گشاد یکی از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار است

 

نتیجه گیری

در این مقاله ۱۳ مورد از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت شلوار  را به همراه راه حل هرکدام به تفصیل برایتان توضیح دادیم. باید بدانید که پوشیدن کت و شلوار با ذوق و دقت می تواند تاثیر چشمگیری بر روی جزئیات و استایل بگذارد و اولین تاثیر مثبت را  در دیدار اولیه با دیگران داشته باشد.

از انتخاب درست اندازه‌ها و حذف جزئیات اضافی چون کوک‌های اضافه و انتخاب زیباترین بریک شلوار و حذف مارک‌ها و لیبل‌ها، هر کدام می‌توانند به تدریج به ایجاد یک استایل شخصی و جذاب کمک کنند.

به یاد داشته باشید که نحوه پوشیدن لباس‌ها یک اظهار نظر بی‌صدا ولی قوی در مورد سلیقه و شخصیت شماست. با ارتقاء اطلاعات خود در زمینه مد و استایل و رعایت نکات اصولی، می‌توانید از این فرصت برای ایجاد تأثیر مثبت بر دیگران و نیز افزایش اعتماد به نفس خود بهره‌مند شوید. از این به بعد، با دقت به جزئیات و انتخاب‌های خود، می‌توانید با افتخار  به دیدارها بروید و استایل خود را به عنوان یک جنتلمن نشان دهید.

✅اگر قصد شخصی دوزی کت شلوار متناسب با سایز و سلیقه شخصی تان دارید، میتوانید از خدمات دوخت کت شلوار سرای پادشاهان آرسام بهره مند شوید.✅

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982