سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

دکمه سرآستین چیست و راهنمای انتخاب آن

دکمه سرآستین یکی از اکسسوری های کلاسیک مردانه می باشد که میان آقایان شیک پوش بسیار محبوب است. دکمه سردست این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۲۸ تیر ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

دکمه سرآستین چیست و راهنمای انتخاب آن

دکمه سرآستین یکی از اکسسوری های کلاسیک مردانه می باشد که میان آقایان شیک پوش بسیار محبوب است. دکمه سردست این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برای استفاده از این اکسسوری زیبا باید بتوانید آن را به خوبی با سایر لباس های خود ست کنید و در جمع و مهمانی ها سلیقه خوب خود را به نمایش بگذارید. خصوصا در خرید کت شلوار دامادی ، داماد ها علاقه به استفاده از دکمه سر آستین دارند.

دکمه سرآستین چیست؟

دکمه سرآستین یا دکمه سردست یکی از اکسسوری های لوکس مردانه به حساب می آید و سالهاست مورد استفاده آقایان شیک پوش می باشد. دکمه سردست در گذشته یک کالای گران قیمت محسوب می شده و فقط افراد ثروتمند و اشراف از آن استفاده می کردند.

بعد از انقلاب صنعتی و پیشرفت تکنولوژی امکان تولید این اکسسوری از مواد ارزان تر و در تیراژ بالا فراهم شد به همین دلیل در اختیار عموم مردم قرار گرفت. امروزه این کالا یکی از مهم ترین اجزا مد آقایان است و محبوبیت بالایی دارد.

دکمه سرآستین یکی از اکسسوری های محبوب آقایان
دکمه سرآستین یکی از اکسسوری های محبوب آقایان

دکمه سرآستین در حقیقت جایگزین دکمه های معمولی پیراهن است و مچ آستین پیراهن را نگه می دارد. استفاده از آن علاوه بر جنبه زیبایی باعث می شود تا آستین لباس خوش فرم تر بماند.

درست است که دکمه سرآستین یک اکسسوری کوچک است اما تاثیر بسیار زیادی روی تیپ شما دارد و استفاده از آن تفاوت چشمگیری در استایل شما ایجاد می کند. با استفاده از همین وسیله کوچک می توانید تیپ خود را از یک تیپ معمولی به استایل کلاسیک و رسمی تبدیل کنید. دکمه سرآستین در سال های اخیر بسیار مورد توجه طراحان مد قرار گرفته و در استایل های جدید و ترند سال از آن استفاده می شود.

دکمه سردست را معمولا با کت شلوار می پوشند. نوع کلاسیک آن معمولا به شکل دایره, مربع یا بیضی است و معمولا به همراه سنجاق کراوات فروخته می شود. سایز استانداردی ندارد اما بهتر است قدری بزرگتر از سایز دکمه معمولی داشته باشد تا به چشم بیاید. در عین حال اگر خیلی بزرگ تر از حد معمول باشد زیبایی خود را از دست می دهد. این اکسسوری در حقیقت به استایل شما یک جلوه با شکوه می دهد و در اصل بیشتر نقش تزئینی دارد.

انواع دکمه سرآستین

دکمه سرآستین از مواد مختلفی مانند فولاد, پارچه, شیشه و مینا تا کریستال, نقره و طلا ساخته می شود. گاهی برای تزئین آن از سنگ ها و جواهرات گران قیمت هم استفاده می شود. سنگ اونیکس که یک سنگ با رنگ بندی زیاد و نسبتا ارزان قیمت است هم برای تهیه این کالا بسیار مورد استفاده است.

دکمه سردست دو بخش دارد یک بخش تزئینی که روی آستین و به سمت بیرون قرار می گیرد و یک پایه که نقش نگهدارنده را ایفا می کند. از انواع دکمه سردست می توان دکمه قفل شونده, دکمه گل میخی, دکمه زنجیردار, دکمه پارچه ای را نام برد. برای استفاده باید بخش زیرین دکمه سردست را از سوراخ جا دکمه عبور دهید و در جای خود محکم کنید. قسمت رویی معمولا بزرگتر است و دارای تزئینات است. دکمه باید روی سوراخ آستین را بپوشاند.

استفاده از جواهرات در ساخت دکمه سردست
استفاده از جواهرات در ساخت دکمه سردست

از دکمه دکمه سرآستین کجا استفاده میشود

استفاده از دکمه سرآستین در موقعیت های رسمی متداول است. به عنوان مثال این کالا یکی از واجبات لباس داماد در مراسم عروسی است. اگر به عنوان داماد از آن استفاده می کنید دست شما در انتخاب باز است. می توانید از نوع پر نقش و پر رنگ و لعاب آن استفاده کنید تا جلوه ای لوکس به لباس خود بدهید. اگر کت شلوار شما تیره است رنگ های طلایی و نقره ای و یا مدل های پر نگین و براق و حتی صدف و مروارید هم می تواند استفاده شود.

اگر میخواهید برای حضور در یک جلسه کاری مهم استایل خاص داشته باشید می توانید از یک دکمه سرآستین شیک مناسب با لباستان استفاده کنید. بسیاری از دولتمردان, مدیران و کارمندان شرکت های بزرگ از این اکسسوری در پوشش خود استفاده می کنند. بهتر است طرح های ساده تر را برای استفاده در محل کار انتخاب کنید.

شرکت های معتبر در لباس فرم پرسنل خود از دکمه سردست هایی با نشان و لوگو شرکت خود استفاده می کنند تا علاوه بر جلوه دادن به لباس فرم خود, از این اکسسوری به عنوان تبلیغ برای شرکت شان استفاده کنند.

در گذشته از دکمه سرآستین فقط در موقعیت های رسمی استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت و تغییرات صنعت مد از نوع ساده و مدرن این کالا در موقعیت های عادی و در زندگی روزمره هم استفاده می شود. می توانید یک پیراهن شیک و یک شلوار کتان را با یک دکمه سردست خاص ست کنید و به جمع دوستان خود بروید. به طور کل سعی کنید دکمه سردستی خریداری کنید که بتوانید آن را با لباس ها و استایل های مختلف ست کنید.

مطلب پیشنهادی:   کفش مناسب استایل اداری

راهنمای انتخاب دکمه سرآستین

دکمه سرآستین امروزه در انواع بسیار مختلف و متنوع تولید می شود. طراحان مختلفی در سراسر جهان طرح های سنتی و مدرن این کالا را با استفاده از مواد اولیه مختلف تولید می کنند و هر روز در حال نوآوری هستند.گاهی انتخاب از میان این همه طرح و مدل می تواند دشوار شود.

دکمه سردست در حقیقت یک انتخاب سلیقه ای است و هرکس با توجه به سبک خاص لباس پوشیدن و نوع شخصیتش باید آن را انتخاب کند. البته اصولی هم وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک انتخاب مناسب داشته باشید.

اولین نکته که باید مورد توجه قرار دهید نوع مراسمی که قرار است در آن حاضر شوید و میزان رسمیت آن مجلس است. دکمه سردست مناسب یک جلسه کاری در عین شیک و رسمی بودن باید ساده و بدون زرق و برق باشد. برای مهمانی ها و عروسی ها می توانید از طرح های پر رنگ و لعاب تر استفاده کنید. دکمه سردست اگر برای یک دورهمی دوستانه استفاده شود باید خیلی ساده و مدرن باشد.

رنگ بدنه و نگین دکمه سرآستین را با لباس و سایر اکسسوری هایتان ست کنید. اگر پیراهن شما سفید است رنگ طلایی نسبت به نقره ای و استیل جلوه بیشتری دارد. می توانید از نوع نگین دار و رنگی هم استفاده کنید.

بهتر است رنگ و طرح دکمه سردست با کراوات یا پوشت هارمونی داشته باشد. مثلا اگر در کراوات شما از رنگ آبی استفاده شده است می توانید دکمه ای با رنگ آبی یا نگین آبی استفاده کنید. برای ست کردن رنگ ها بهتر است رنگ کمی پر رنگ تر و یا کمی کم رنگ تر استفاده کنید تا تناژ رنگی زیبایی ایجاد شود. اگر در استفاده از رنگ ها جسور باشید می توانید از رنگ های متضاد هم استفاده کنید مثلا یک کراوات آبی رنگ را با دکمه قرمز رنگ ست کنید که در نوع خودش جذاب است و بستگی به سلیقه شما دارد. می توانید دکمه سردست را با رنگ پیراهن تان ست کنید.

به عنوان مثال ترکیب پیراهن صورتی ملایم با کت شلوار طوسی کمرنگ و دکمه سرآستین صورتی تیره یک ست زیبا با هارمونی رنگ چشم نواز تشکیل می دهد. اگر کت شلوار یا پیراهن طرح دار می پوشید بهتر است دکمه سردست را ساده انتخاب کنید.

دکمه سردست ماه تولد
دکمه سردست ماه تولد

حواستان به ساعت, انگشتر و همچنین سگک کفش و کمربندتان هم باشد. به عنوان مثال اگر ساعت مچی شما بند طلایی دارد نباید از رنگ نقره ای برای دکمه سردست استفاده کنید. باید یک رنگ را برای کل این اکسسوری ها انتخاب کنید تا زیبایی بیشتری ایجاد شود. بسیاری از برند های مطرح تولید ساعت در جهان دکمه سردست ست ساعت های خود را تولید می کنند که در کنار هم ترکیب بسیار شیک و منحصر به فردی ایجاد می کند.

ست ساعت و دکمه سردست
ست ساعت و دکمه سردست

در سال های اخیر و افزایش مصرف این اکسسوری در ایران, طرح های خلاقانه ای از تلفیق هنر ایرانی با مدل های کلاسیک ایجاد شده که بسیار خاص هستند. استفاده از طرح های میناکاری, قلم زنی, فیروزه کوبی در ساخت این اکسسوری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

دکمه سردست قلم زنی
دکمه سردست قلم زنی

دکمه سرآستین سفارشی

امروزه کارگاه هایی در کشور مشغول به فعالیت هستند که طرح های منحصر به فرد و خلاقانه تولید می کنند. شما می توانید دکمه سردست با طرح دلخواه و مناسب سلیقه خودتان را برای ساخت سفارش دهید. مثلا اسم خودتان را روی دکمه حک کنند یا می توانید یک کلمه یا شعر را سفارش دهید تا با فونت دلخواه برای شما ساخته شود. شما می توانید کاملا مطابق با سلیقه و شخصیت خود از آن استفاده کنید تا یک استایل خاص و متفاوت داشته باشید. معمولا این اکسسوری زیبا جعبه لوکس و خاص دارد. به همین دلیل می تواند یک انتخاب مناسب برای هدیه دادن به آقایان باشد.

پیشنهاد ما به تمام آقایان شیک پوش این است که از این اکسسوری زیبا در استایل خود استفاده کنند. ترکیب دکمه سرآستین زیبا و شیک با یک کت شلوار خوش دوخت در کنار سایر اکسسوری ها می تواند از شما یک جنتلمن واقعی بسازد. برای دوخت کت شلوار می توانید از راهنمایی های سرای پادشاهان آرسام استفاده کنید و از خدمات شخصی دوزی کت شلوار استفاده فرمایید.

امتیازدهی

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

خرید کت شلوار مردانه از فروشگاه‌های آنلاین

راهنمای خرید کت شلوار مردانه از فروشگاه‌های آنلاین

مقالات

۲۸ تیر ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۶ تیر ۱۴۰۳

بهترین مدل‌های کت شلوار مردانه رسمی برای سال 2024

بهترین مدل‌های کت شلوار مردانه رسمی برای سال ۲۰۲۴

مقالات

۲۵ تیر ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982