سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

لباس رسمی مردانه چه ویژگی هایی دارد؟

لباس رسمی مردانه از جمله لباس هایی است که وجود آن در کمد همه آقایان الزامی است. زمانی که یک دعوتنامه برای شرکت در یک مراسم یا مهمانی رسمی دریافت می کنید، یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن بپردازید، انتخاب لباس و اکسسوری های مربوط به آن است.

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۸ خرداد ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

لباس رسمی مردانه چه ویژگی هایی دارد؟

لباس رسمی مردانه از جمله لباس هایی است که وجود آن در کمد همه آقایان الزامی است. زمانی که یک دعوتنامه برای شرکت در یک مراسم یا مهمانی رسمی دریافت می کنید، یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن بپردازید، انتخاب لباس و اکسسوری های مربوط به آن است. تا چند سال گذشته، استایل رسمی آقایان یک استایل ساده و مشخص شامل کت و شلوار، پیراهن، کراوات و یک جفت کفش شیک بود.

اما امروزه با توجه به تنوع لباس ها، می توان در لباس رسمی مردانه نیز کمی تنوع ایجاد کرد. در این مطلب بر آن شدیم تا نکاتی را درباره لباس رسمی مردانه و قوانینی که باید در انتخاب آن رعایت کنید، بیان کنیم. اگر با ویژگی های این نوع لباس و قوانین ست کردن و پوشیدن آن ها آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه نمایید.

ویژگی های لباس رسمی مردانه

اندازه لباس

مثل همیشه اولین نکته ای که در انتخاب لباس از اهمیت بالایی برخوردار است، اندازه لباس است. لباس رسمی باید کاملا فیت تن شما باشد. بزرگ یا کوچک بودن لباس شما، باعث می شود نامرتب و بهم ریخته به نظر برسید. پس اگر لباس یا همان کت و شلواری کاملا مناسب اندام خود نیافتید، بهتر است سراغ یک خیاط حرفه ای بروید و کت و شلوار خود را سفارش دهید. کارشناسان و طراحان برند آرسام آماده خدمت رسانی به شما برای تهیه یک کت و شلوار شیک و اندازه شما هستند. با اعتماد به آرسام می توانید بهترین و مناسب ترین لباس رسمی مردانه را برای خود تهیه کنید.

همچنین پیشنهاد می کنم مقاله شخصی دوزی کت و شلوار را مطالعه نمایید تا از مزیت های کت و شلوارهای سفارشی نسبت به کت و شلوارهای آماده آگاه شوید.

لاغر به نظر برسید

یکی از اصول انتخاب لباس رسمی مردانه ، این است که لباسی را انتخاب کنید که شما را لاغر نشان دهد. به ویژه اگر فردی با هیکل درشت هستید، باید به این نکته توجه زیادی کنید. پس لباس های تیره و همرنگ یا از یک طیف رنگی می تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

در مقاله چگونه لاغر به نظر برسیم ، رنگ ها و لباس های مناسب افراد چاق معرفی شده و شما می توانید با مطالعه آن یک استایل مخصوص به خود که شما را لاغرتر نشان دهد، داشته باشید.

کفش

کفش نیز یکی از مهم ترین عواملی است که در استایل رسمی شما تاثیر دارد. برای داشتن استایل رسمی باید از کفشی ساده و مشکی استفاده کنید. کفش شما باید بدون بند باشد به این دلیل که باز شدن ناگهانی بند و یا باز کردن آن توسط خودتان به هر دلیلی و پوشیدن آن در میان سایر مهمانان خوشایند نیست.

جوراب

شاید به نظر بیاید جوراب اهمیت چندانی در رسمی پوشیدن شما نداشته باشد اما تصورتان اشتباه است. این لباس کوچک و به ظاهر کم اهمیت نیز می تواند استایل شما را رسمی و مرتب و یا نامرتب جلوه دهد. جورابتان باید همرنگ کفشتان یعنی به رنگ مشکی باشد. همچنین ساق جورابتان باید به اندازه ای باشد که مچ پای شما را کاملا بپوشاند؛ تا در حالت نشسته مچ و یا ساق پای شما دیده نشود. به نظرتان استایل زیر چقدر رسمی است؟

مطلب پیشنهادی:   تفاوت کت و شلوار انگلیسی و کت و شلوار ایتالیایی

اندازه مناسب لباس

راحتی لباس و کفش

راحت بودن شما در لباسی که پوشیده اید، همواره اهمیت زیادی دارد، این مسئله در لباس های رسمی نیز مستثنی نبوده و باید به آن توجه کرد. به یاد داشته باشید که قرار نیست تمام مدت در مهمانی یا مراسمی که به آن دعوت شده اید، ایستاده بمانید، بنابراین لباسی را انتخاب کنید که در حالت های مختلف موجب اذیت شما نشود و راحتی شما را فراهم کند. همچنین کفش شما نباید در اندازه ای باشد که پای شما را اذیت کرده و نتوانید به راحتی راه بروید.

رنگ لباس رسمی مردانه

اگر می خواهید استایلی رسمی داشته باشید، پوشیدن کت و شلوار با رنگ روشن را فراموش کنید. همان طور که در مقاله تاکسیدو چیست بیان کردیم. تاکسیدو رسمی ترین نوع لباس است و تنها به رنگ های تیره تولید می شود. بنابراین حتی اگر از کت و شلوارهای معمولی استفاده می کنید، توجه کنید که رنگ آن باید تیره باشد.

جیب های کت و شلوار

در جیب کت و شلوارتان هیچ وسیله بزرگ و یا سنگینی قرار ندهید. این وسیله ها جیب های شما را برجسته و ظاهر شما را بسیار بد نشان می دهد.

دکمه ها

بسته یا باز بودن دکمه ها به نشسته یا ایستاده بودن شما بستگی دارد. ابتدا باید توجه کنید کت شما دو دکمه یا تک دکمه است. اگر کت تک دکمه پوشیده اید، دکمه آن را هنگام نشستن باز کرده و هنگام ایستادن ببندید. اگر کت دو دکمه به تن کرده اید، مانند کت تک دکمه در حالت نشسته آن ها را باز بگذارید اما در حالت ایستاده باد دکمه بالا را بسته و دکمه پایین را همچنان باز کنید.

دکمه کت و شلوار

پیراهن

اینکه از زیر کت پیراهنی به چه رنگ بپوشید موضوعی است که می تواند تا حد زیادی در شیک پوش بودن شما موثر باشد. بهترین رنگ برای پیراهن، سفید است. اما اگر به هر دلیلی نمی خواهید این رنگ را برای پیراهن خود انتخاب کنید، باید رنگی روشن که تفاوت چندانی با سفید نداشته باشد در اولویت باشد. اگر از کراوات یا پاپیون به عنوان یک اکسسوری رسمی استفاده می کنید، طبیعتا دکمه یقه پیراهن خود را می بندید، اما اگر این اکسسوری را نادیده می گیرید، می توانید به دلخواه خود دکمه یقه را باز یا بسته بگذارید.

سرآستین

دکمه های سرآستین را حتما ببندید و اجازه دهید ۱ تا ۲ سانت از آن بیرون از کت قرار گیرد. همچنین جدا کردن مارک سرآستین کت را فراموش نکنید. حتی اگر کت خود را از یک برند فوق العاده و با قیمت بالا خریداری کرده اید، باید مارک آن را جدا نمایید.

کراوات یا پاپیون

کراوت یا پاپیون اکسسوری است که تا مدتی قبل در کشور ما کمتر مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه اکثر افراد در سنین مختلف و با استایل های متفاوت، یکی از این دو مورد را انتخاب می کنند و به استفاده از آن علاقه نشان می دهند. در استایل های رسمی بهتر است کراوات یا پاپیونی ساده و ترجیحا به رنگ کت و شلوارتان انتخاب کنید. برای لاغرتر دیده شدن بهتر است پهنای کراوات شما زیاد نباشد.

کراوات یا پاپیون

کمربند

در لباس های رسمی، اغلب همراه شلوار، کمربند استفاده نمی شود. بنابراین در انتخاب اندازه شلوارتان دقت کنید تا نیاز به کمربند نداشته باشید. اما اگر اصرار به بستن کمربند دارید، بهتر است از کمربندهای مشکی استفاده کنید.

جلیقه

پوشیدن جلیقه از ملزومات لباس رسمی مردانه نیست، اما پوشیدن آن استایل رسمی تری به شما خواهد داد. بهتر است جلیقه شما روی کمربندتان را بپوشاند.

5/5 - (2 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت و دامن زنانه

راهنمای خرید کت و دامن زنانه

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982