سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

ساده ترین نکات برای انتخاب بهترین کراوات دامادی

نکات ساده ای برای انتخاب بهترین کراوات دامادی وجود دارد از جمله ست کردن آن با لباس ساقدوش های عروس، توجه به رنگ و نوع پارچه آن و ... با توجه به این نکات به راحتی می توانید کراوات مناسب مراسم جشن خود را انتخاب و آن را با سایر لباس های خود از جمله کت و شلوار ست کنید.

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۳ تیر ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

ساده ترین نکات برای انتخاب بهترین کراوات دامادی

نکات ساده ای برای انتخاب بهترین کراوات دامادی وجود دارد از جمله ست کردن آن با لباس ساقدوش های عروس، توجه به رنگ و نوع پارچه آن و … با توجه به این نکات به راحتی می توانید کراوات مناسب مراسم جشن خود را انتخاب و آن را با سایر لباس های خود از جمله کت و شلوار ست کنید.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، یعنی چیزی به زمان برگزاری جشن عروسی و مراسم دامادی شما نمانده است و چه بهتر که از قبل برای خرید کت شلوار دامادی مناسب حتی اکسسوری های کوچک مانند کراوات دامادی خود نیز تحقیق می کنید.

همه ما می دانیم که چقدر تهیه لباس عروسی و سایر جزئیات آن می تواند مشکل و وقت گیر باشد؛ با این حال آقایون داماد نیز وظیفه سختی، پیش روی خود دارند. انتخاب کت شلوار مناسب و کراوات، کار آسانی نبوده و باید به درستی انجام شود.

اینکه در پاساژها و مغازه های مختلف بگردیم برای انتخاب یک لباس منحصر به فرد، نه تنها زمان زیادی از شما می گیرد بلکه تاب و توان شما را نیز کم می کند. از این رو بهتر است با بررسی مدل های کت شلوار و اکسسوری ها در اینترنت و فضای وب، انتخاب های خود را محدودتر کنید. با این کار راحت تر می توانید مدل های انتخابی خود را پیدا کنید بدون آنکه دچار سردرگمی شوید.

در این خصوص، در ادامه مطلب قصد داریم، چند نکته در رابطه با انتخاب کراوات دامادی، ارائه کنیم تا در مراسم خود، متفاوت و منحصر به فرد باشید. پس با ادامه مطلب، همراه باشید.

انتخاب کراوات دامادی - سرای پادشاهان آرسام
انتخاب کراوات دامادی – سرای پادشاهان آرسام

راه های ساده برای انتخاب کراوات دامادی

ساده ترین راه برای انتخاب کراوات دامادی، ست کردن آن با لباس ساقدوش عروس است. از داماد گرفته تا ساقدوش داماد می بایست کراوات یکسان و مشابه هم داشته باشند؛ اما اگر کمی می خواهید متفاوت باشید، رنگ کراوات داماد می تواند متفاوت از ساقدوش ها نیز باشد.

معمولاً رایج است که داماد، از رنگ خنثی مانند سفید، سیاه یا عاجی استفاده می کند و سایر ساقدوش ها از رنگی متناسب با رنگ لباس ساقدوش های عروس استفاده می کنند.

اما به این نکته باید توجه داشته باشید که این اکسسوری ها برای همه آقایان به یک اندازه مناسب نیستند و انواع مختلفی وجود دارد که شما باید با کت شلوار دامادی خود، آنها را ست کنید.

از آنجا که کراوات دامادی در رنگ و جنس پارچه و استایل مختلفی وجود دارد، در ادامه به معرفی تعدادی از مدل های آن می پردازیم.

کراوات استاندارد

این نوع کراوات، مناسب کت شلوارهای سنتی است که پدرها و پدربزرگ ها معمولاً از آن استفاده می کنند. پهنای آن در حدود ۳.۵ اینچ و طول آن ۵۷ اینچ است.

اگر اکسسوری مناسب برای افراد مسن مانند پدر داماد یا عروس می خواهید، این نوع استاندارد می تواند برای آنها مناسب باشد.

کراوات باریک

در چند سال گذشته، کراوات های باریک، گوی سبقت را از نوع استاندارد آن گرفتند و بسیار رایج شدند به طوری که به عنوان مدل های مدرن و مرسوم و مد روز شناخته می شوند.

این نوع باریک با پهنای ۲ اینچی، برای نسل های جوان و کسانی که می خواهند ترکیبی از مدرن و سنتی در استایل خود داشته باشند، بسیار مناسب هستند.

کراوات مناسب داماد

کراوات فوق العاده بلند

بسته به قد آقایان، کراوات دامادی بایستی دقیقاً بالای خط کمربند باشد. از این رو، دامادها، ساقدوش های داماد و یا پدران قد بلند، باید به دنبال اکسسوری بلند و مناسب قد خود باشند تا ظاهر آنها آراسته و متناسب به نظر آید.

مطلب پیشنهادی:   معرفی 20 مدل مرد معروف و جذاب در سال 2024

تناسب از اصولی است که اگر رعایت شود، نتایج فوق العاده ای به همراه دارد، به خصوص در رابطه با لباس که ظاهر شما را می سازد.

به همین دلیل است که اگر مردان قد بلند، از کراوات کوتاه استفاده نمایند، از نظر بصری، جلوه زیبایی لباس آنها از میان می رود و ظاهر مسخره به خود می گیرند.

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای کراوات دامادی

وقتی صحبت از رنگ می شود، علاقه شما در انتخاب آن رنگ نیز اهمیت پیدا می کند؛ اینکه شما چه رنگ کراوات را می پسندید؟

هزاران مدل رنگی وجود دارد که بنا به سلیقه خود می توانید از آنها استفاده نمایید. در مراسم دامادی بهتر است رنگ کراوات داماد با رنگ لباس ساقدوش های عروس و یا ساقدوش های داماد هماهنگ باشد؛ یا به سادگی می توانید رنگی انتخاب کنید که برای شما و عروس خانم جالب باشد.

هیچ اجباری در استفاده از یک رنگ خاص در مراسم دامادی نیست و به راحتی می توانید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب نمایید؛ اما توجه به این مسئله که هر رنگ چه احساسی به دیگران منتقل می کند را نیز در نظر داشته باشید.

رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد، حس پویایی و تحرک را منتقل می کنند.

رنگ های سرد مانند سبز و آبی، حس سکون و آرامش را به اطرافیان القا می کند.

رنگ های خنثی باعث بیشتر به جلوه آمدن رنگ های مجاور خود می شوند.

اما از رنگ هایی که برای کراوات دامادی رایج هستند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به رنگ های مشکی، نقره ای، متالیک یا سورمه ای اشاره کرد.

رنگ های نارنجی و قهوه ای، بیشتر برای مراسم های ازدواجی است که در فصل تابستان برگزار می شود.

رنگ آبی و سبز در بهار و زمستان نیز بسیار مناسب هستند.

رنگ کراوات دامادی

نحوه انتخاب پارچه مناسب برای کراوات دامادی

نه تنها پارچه کراوات بلکه کت و شلوار و یا هر لباسی که برای مراسم ازدواج تهیه می کنید باید نوع پارچه آن با فصلی که جشن عروسی در آن برگزار می شود، هماهنگ باشد.

اگر مجلس عروسی شما در هوای سرد و زمستان است، پشم، فاستونی و یا پارچه کشمیری گزینه های مناسبی هستند و اگر مراسم شما در فصل گرم و یا تابستان است، می توانید از پارچه های کتان، نخ و یا پارچه های با بافت سبک دیگر، استفاده نمایید تا گرمای زیادی جذب نکنند و شما را خنک نگه دارند.

به غیر از اینها، بیشترین متریال استفاده شده برای کراوات دامادی از پلی استر و ابریشم است که در انتخاب نوع پلی استر و ابریشم بایستی دقت کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشند و بدن شما به آنها حساسیت نداشته باشد.

نحوه انتخاب کراوات دامادی مرسوم و مد روز

اکسسوری های مد روز، همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید تا ظاهری متفاوت، مدرن و منحصر به فرد داشته باشید.

دنیا مدام در حال رشد و تغییر است و سبک ها و استایل های جدید متناسب با هر دوره، به وجود می آیند؛ پس چرا نباید از کراوات های روز همان دوره استفاده کرد؟

بنابراین بهتر است به سراغ اکسسوری های مدل قدیمی و قرن های گذشته که زمانی در دوره خود رایج بودند، نروید.

کراوات های باریک تری نسبت به مدل های قدیمی وجود دارد که با استایل روز همخوانی دارند و ظاهری شیک و امروزی به شما می دهند.

در این مطلب از سرای پادشاهان آرسام سعی کردیم به بیان ساده ترین راه هایی که می توان از طریق آن، کراوات دامادی مناسب خود را انتخاب کنید، بپردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و با انتخاب اکسسوری مناسب در مجلس دامادی خود بدرخشید.

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982