سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

کت شلوار فرمالیته و آشنایی با ویژگی های آن

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۳ مرداد ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

کت شلوار فرمالیته و آشنایی با ویژگی های آن

مراسم فرمالیته یکی از مراسم هایی است که به تازگی در کشور ایران رواج پیدا کرده است. استفاده از یک لباس مناسب جهت ثبت عکس های یادگاری در آتلیه، بسیار اهمیت دارد. بنابراین، لازم است که آقایان در انتخاب کت شلوار فرمالیته دامادی دقت لازم را داشته باشند تا با یک استایل خوب در عکس های خود حاضر شوند. در صورتی که قصد خرید کت شلوار دامادی دارید، برای کت و شلوار فرمالیته خود نیز باید برنامه ریزی داشته باشید.

شاید تا به حال اسم مراسم فرمالیته را شنیده باشید، اما به طور دقیق نمی دانید که این مراسم چیست و چه موقعی برگزار می شود؟ در سال های گذشته، عروس و داماد از صبح زود به آرایشگاه می رفتند، لباس های خود را به تن می کردند و از صبح زود تا آخر شب مراسم عروسی و مراجعه به آتلیه برای گرفتن عکس را انجام می دادند.  این اتفاق باعث می شد که عروس و داماد هر دو آخر شب و خسته به منزل بیایند! به همین خاطر مراسمی به نام مراسم فرمالیته روی کار آمد و بحث مربوط به کت شلوار فرمالیته آقایان باز شد.

آشنایی با کت شلوار فرمالیته و ویژگی های آن
آشنایی با کت شلوار فرمالیته و ویژگی های آن

مراسم فرمالیته چیست؟

مراسم فرمالیته یک مراسمی است که بین عروس، داماد و یک آتلیه برگزار می شود. در واقع، در این مراسم عروس و داماد چند روز قبل از برگزاری مراسم اصلی عروسی خود، لباس های مخصوص به عروسی خود را به تن می کنند و مراسم فرمالیته را به جا می آورند! در این مراسم آتلیه ها از عروس و داماد عکس می گیرند تا در روز عروسی استرس کمتری داشته باشند. بر این اساس دیگر عروس و داماد در روز عروسی خود مجبور به مراجعه به آتلیه برای عکس و فیلم گرفتن نیستند

اما به هر حال با توجه به اینکه عکس های این مراسم تا سال های سال برای عروس و داماد خاطره می شود، لازم است که هم عروس و هم داماد به لباس انتخابی خود در مراسم فرمالیته توجه داشته باشند و لباسی را انتخاب کنند که مناسب عکس های آتلیه ای باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم راهنمای خرید یک کت شلوار فرمالیته از سرای پادشاهان آرسام را به شما ارائه کنیم تا بتوانید خرید دقیق تری داشته باشید.

رنگ کت شلوار فرمالیته به انتخاب شما!

اولین چیزی که در یک کت شلوار به چشم می خورد، رنگ آن است. به همین خاطر آقایان باید در هنگام انتخاب یک کت شلوار به یک سری موضوعات از جمله رنگ کت شلوار دقت داشته باشند. انتخاب رنگ کت شلوار به سلیقه شما بستگی دارد.

بسیاری از آقایان کت شلوارهایی با رنگ تیره را به کت شلوارهایی با رنگ روشن ترجیح می دهند، اما بعضی از آقایان تمایل دارند که در روز عروسی خود کت شلوار روشن بپوشند. تجربه نشان داده است که انتخاب کت شلوار با رنگ طوسی در کنار لباس عروس خانم، جلوه بسیار زیبایی در عکس های شما دارد؛ اما به هر حال تعداد افرادی که از کت شلوارهای سرمه ای رنگ برای مراسم فرمالیته و عکس های آتلیه خود استفاده می کنند، کم نیستند.

کت و شلوار فرمالیته دامادی چگونه است؟

دور کت شلوارهای طرح دار را برای عکس های آتلیه خط بکشید

اگر چندین نمونه عکس از کت شلوارهای فرمالیته دیده باشید، متوجه می شوید که کمتر دامادی پیدا می شود که از کت شلوارهای طرح دار در مراسم عروسی خود استفاده کند. بنابراین، سعی کنید حتی اگر علاقه مند به کت شلوار طرح دار هستید، از کت شلوار ساده استفاده کنید؛ چرا که کت شلوار راه راه و چهارخانه اصلا مناسب مراسم عروسی و عکس های آتلیه ای نیستند.

مطلب پیشنهادی:   استفاده کت شلوار برای مردان موفق

البته بعضی از طرح های کت شلوارها بسیار ریز و کمرنگ هستند که نمای خوبی دارند. در صورتی که علاقه مند به کت شلوارهای طرح دار هستید، می توانید از این نوع کت شلوارها استفاده کنید؛ اما دور کت شلوارهای طرح دار را خط بکشید.

هرگز از کت شلوار گشاد استفاده نکنید!

نوع برش و دوخت یک کت شلوار فرمالیته بسیار اهمیت دارد، مخصوصا اگر شما بخواهید با این کت شلوار در عکس های عروسی و عقد خود حاضر شوید. بنابراین، حتما به نوع برش و میزان تنگی و گشادی کت شلوار خود در هنگام سفارش از سرای پادشاهان آرسام دقت کنید.

در نظر داشته باشید که یک کت شلوار گشاد شما را بسیار شلخته نشان می دهد. حتی اگر شما علاقه مند به کت شلوارهای تنگ باشید، بازهم باید از خرید کت شلوار تنگ پرهیز کنید، چرا که کت شلوار تنگ هم در عکس های شما جلوه خوبی ندارد.

بنابراین، بهترین انتخاب برای نوع برش کت شلوار شما، یک برش مناسب با هیکل و فرم بدن شما است تا شما یک فرد شیک پوش و با استایل مرتب نشان داده شوید.

کت و شلوار فرمالیته دامادی
کت و شلوار فرمالیته دامادی

پیراهن خود را متناسب با کت شلوار فرمالیته خود انتخاب کنید!

انتخاب پیراهن، بحثی جدا از انتخاب کت شلوار نیست. بنابراین، در هنگام خرید یک پیراهن باید به مدل کت شلوار هم توجه شود. معمولا بیشترین رنگی که در پیراهن های دامادی مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ های سفید هستند. بنابراین، دور پیراهن های رنگی و طرح دار را خط بکشید. پیراهن های طرح دار سفید رنگ، در استایل دامادی اصلا مناسب نیستند.

ساعت خود را با کت شلوار خود ست کنید

حتما برای شما پیش آمده است که از استایل یک داماد خوشتان آمده است؛ اما متوجه ویژگی منحصر به فرد آن استایل نشده اید. همانطور که نوع رنگ و طرح کت شلوار فرمالیته در مراسم فرمالیته اهمیت دارد، انتخاب نوع اکسسوری نیز بسیار حائز اهمیت است. ساعت یکی از مهم ترین اکسسوری هایی است که نباید از تاثیر آن در عکس های آتلیه ای چشم پوشی کرد.

در صورتی که کت شلوار شما رنگ تیره دارد، بهتر است که از ساعت هایی با بند فلزی استفاده کنید. به طور مثال انتخاب یک ساعت با بند طلایی و یا نقره ای انتخاب مناسبی برای کت شلوار فرمالیته تیره رنگ مانند سرمه ای می باشد.

در صورتی که کت شلوار شما دارای رنگ روشن است، بهتر است که از ساعت هایی با بند چرمی استفاده کنید. به طور مثال استفاده از یک ساعت با بند چرمی قهوه ای رنگ در کنار یک کت شلوار طوسی روشن بسیار جلوه زیبایی دارد.

آشنایی با ویژگی های کت شلوار فرمالیته دامادی

کت شلوار فرمالیته بدون جلیقه و یا با جلیقه؟

انتخاب جلیقه در یک کت شلوار فرمالیته بستگی به نظر و علاقه شما دارد و هیچ قانونی برای انتخاب یک جلیقه در کت شلوار فرمالیته وجود ندارد. اگر علاقه مند به استفاده از جلیقه هستید، می توانید در کنار کت شلوار خود از جلیقه استفاده کنید؛ اما استفاده نکردن از جلیقه هیچ آسیبی را در استایل شما ایجاد نمی کند!

به هر حال انتخاب یک جلیقه در کنار کت شلوار فرمالیته، کمی به رسمیت کت شلوار اضافه می کند. بنابراین، در صورتی که قصد دارید شخصیت خود را با جدیت بیشتری نشان دهید، می توانید از کت شلوارهایی به همراه جلیقه استفاده کنید.

از تاثیر کراوات و پاپیون غافل نشوید!

اگرچه تمام نکاتی که ذکر شد برای انتخاب یک کت شلوار فرمالیته مناسب، کافی است؛ اما نباید از تاثیر کراوات و یا پاپیون غافل شد. اگر علاقه مند به استفاده از این دو اکسسوری هستید، اصلا در انتخاب آن شک نکنید. البته برای داشتن یک استایل مناسب می بایست که در رنگ کراوات و پاپیون دقت داشته باشید.

بهتر است که رنگ پاپیون خود را متضاد با رنگ پیراهن دامادی خودتان انتخاب کنید. به طور مثال اگر پیراهن شما دارای رنگ های روشنی است، بهتر است از پاپیون و یا کراواتی استفاده کنید که دارای رنگ های تیره باشد. انتخاب یک کت شلوار با رنگ تیره و یک پاپیون تیره رنگ و یک پیراهن سفید رنگ، زیبایی خاص خودش را دارد.

دستمال جیب کت در لباس فرمالیته دامادی

دستمال جیب کت یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام خرید کت شلوار فرمالیته به آن توجه شود. بهتر است که اگر علاقه ای به استفاده از کراوات و یا پاپیون ندارید، حتما از یک دستمال جیب استفاده کنید که استایل شما خاص نشان داده شود.

اگر هم از کراوات و یا پاپیون بر روی پیراهن خود استفاده می کنید، می توانید دستمال جیب خود را با رنگ و یا پارچه کراوات و پاپیون خود ست کنید. دقت داشته باشید که رنگ انتخاب شده دستمال جیب کت مردانه باید مخالف رنگ کت شما باشد.

به طور مثال اگر شما از کت تیره رنگ استفاده می کنید، می توانید از دستمال جیب روشن استفاده کنید و یا دستمال جیب خود را مانند دسته گل عروس خانم انتخاب کنید. گاهی اوقات آقایان علاقه مند به استفاده از گل در جیب کت های خود هستند. این نیز یک انتخاب خوب است.

امتیازدهی

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت و دامن زنانه

راهنمای خرید کت و دامن زنانه

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982