سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

۱۰ نکته مهم اصول پوشیدن کت و شلوار برای آقایان

از اصول پوشیدن کت و شلوار مردانه ذکر 10 مورد آن ضروری است و بهتر است در هنگام پوشیدن کت شلوار آنها را رعایت نمایید از جمله: باز گذاشتن دکمه پایینی کت در حالت ایستاده، شلوار و کراوات متناسب با قد شما، باز گذاشتن دکمه های کت در حالت نشسته و ...

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۵ تیر ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

۱۰ نکته مهم اصول پوشیدن کت و شلوار برای آقایان

از اصول پوشیدن کت و شلوار مردانه ذکر ۱۰ مورد آن ضروری است و بهتر است در هنگام پوشیدن کت شلوار آنها را رعایت نمایید از جمله: باز گذاشتن دکمه پایینی کت در حالت ایستاده، شلوار و کراوات متناسب با قد شما، باز گذاشتن دکمه های کت در حالت نشسته و …

کت و شلوار از سری لباس های محبوب در بین آقایانی است که می خواهند ظاهر و استایل شیک و باکلاسی داشته باشند. آقایان از پوشش کت شلوار در شرایط خاص و بیشتر برای مجالس مهمانی و محل کار استفاده می کنند. کت شلوار حس اعتماد به نفس و اقتدار را در آقایان افزایش می دهد و قدرت آنها را در اداره امور نیز بیشتر می کند 😎 ؛ البته رعایت اصول پوشیدن کت و شلوار در این امر بی تأثیر نیست همچنین برای خرید کت شلوار دامادی ، سازمانی و… همچنین دوخت کت شلوار باید به این نکات توجه ویژه کنید😊

برای اینکه نقصی در ظاهر شما با پوشیدن کت شلوار به وجود نیاید، رعایت مواردی ضروری است. از این رو بهتر است با اصول پوشیدن آن آشنایی داشته باشید. شاید به نظر شما، استفاده از این نوع پوشش که از سه تکه جلیقه، کت و شلوار تشکیل شده است، کار سختی نباشد اما توجه به نکاتی کوچک می تواند ظاهر شما را از این رو به آن رو کند و بر جذابیت شما بیفزاید.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با اصول ده گانه پوشیدن کت و شلوار آشنا شوید و بتوانید از آنها استفاده لازم را ببرید.

رعایت ۱۰ اصل به هنگام پوشیدن کت شلوار

کت و شلوار شیک مردانه جز آن دسته از لباس های رسمی است که وجود یک دست از آن داخل کمد شما ضروری است.

کت شلوار، آداب پوشش مخصوص به خود را دارد؛ بنابراین خیلی خوب می شود اگر می خواهید از کت شلوار در مجالس و یا دفتر کار خود استفاده نمایید، اصول پوشیدن آن را نیز بدانید تا ظاهر بی عیبی داشته باشید.

کت و شلوار در صورتی که به درستی استفاده شود می تواند توجه اطرافیان و همکارانتان را به سمت شما جلب کند و بر نوع ارتباط آنها با شما نیز تأثیر مثبت بگذارد. همچنین سبب می شود مخاطبانتان رفتاری سنجیده تر و عاقلانه تر با شما داشته باشند و بدین طریق موفقیت های کاری شما افزایش یابد.

در ادامه، ۱۰ اصل ناگفته از اصول پوشیدن کت و شلوار ارائه می شود که بهتر است آنها را در پوشش خود رعایت کنید.

اصول پوشیدن کت و شلوار - سرای پادشاهان آرسام
اصول پوشیدن کت و شلوار – سرای پادشاهان آرسام

۱- تنها دکمه بالایی کت خود را بسته نگه دارید

اکثر کت و شلوارهایی که در فروشگاه برای فروش هستند و یا به صورت سفارشی توسط خیاط، متناسب با فرم بدن دوخته می شوند، دارای دو دکمه بر روی کت خود هستند. یکی از اصول پوشیدن کت و شلوارها این است که فقط یکی از دکمه ها که دکمه بالایی است، بسته شده باشد تا ظاهر شما جذاب تر شود. اگر دکمه پایینی کت خود را ببندید، به جیب های شلوار به سختی دسترسی دارید و وقتی دستان خود را می خواهید در جیب شلوار بگذارید با مشکل مواجه شده و کت شما از قسمت دکمه، حالت کشیدگی پیدا می کند؛ بنابراین بهتر است در حالت های ایستاده، فقط دکمه بالایی کت خود را بسته نگه دارید.

۲- باز گذاشتن دکمه های کت در حالت نشسته

پوشیدن کت شلوار آدابی دارد که باید رعایت شود تا ظاهر مناسب داشته باشید.

اگر برای انجام مذاکره، پشت میز خود در محل کار نشسته اید و یا به مهمانی به صرف نهار یا شام دعوت شده اید، سعی کنید دکمه های کت خود را باز بگذارید تا احساس بهتری داشته باشید و بر روی کت شما، چین ایجاد نشود. همچنین بسته نگه داشتن دکمه های کت در حالت نشسته، ممکن است دکمه های کت شما را از جا در بیاورد.

پوشیدن کت شلوار
پوشیدن کت شلوار

 

۳- دکمه های پیراهن خود را ببندید

به هنگام رعایت اصول پوشیدن کت و شلوار باید به دکمه های پیراهن نیز دقت شود که بسته باشند به خصوص دکمه بالایی پیراهن که در معرض دید است.

مطلب پیشنهادی:   استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

در صورتی که دکمه بالایی پیراهن را باز نگه دارید، خطوط یقه پیراهن شما کمی شکل ایستایی خود را از دست می دهد و از میزان ظاهر رسمی شما کم می کند.

۴- دقت کنید سر آستین های پیراهن از مچ دست بالاتر نرود

آستین های پیراهن در صورتی که تا مچ دست و کمی از زیر کت به بیرون باشند، باعث افزایش جلوه زیبایی و آراسته نشان دادن ظاهر شما می شوند؛ بنابراین به هنگام پوشیدن کت شلوار، بلندای آستین پیراهن شما باید طول مناسبی داشته باشد؛ به گونه ای که یک چهارم اینچ از کت شما بیرون آمده باشد.

۵- یقه پیراهن شما تنگ نباشد

یقه پیراهن نقش مهمی در استایل شما به هنگام پوشیدن کت و شلوار دارد و نباید به قدری تنگ باشد که گلوی شما را بفشارد و احساس خفگی به شما دهد. سعی کنید پیراهنی که می خواهید در زیر کت از آن استفاده نمایید، به اندازه کافی مناسب و سایز شما باشد و از راحت بودن یقه آن نیز اطمینان حاصل کنید.

همچنین توجه داشته باشید که به مرور زمان سایز شما تغییر می کند و پیراهن های قبلی شما ممکن است بزرگ و یا کوچک شده و دیگر مناسب پوشیدن نباشند. بنابراین توجه به سایز مناسب پیراهن می تواند ظاهر شما را دگرگون کند.

۶- جلیقه متناسب با بدن خود بپوشید

جلیقه ای که می پوشید نیز تأثیر بسیاری در استایل ظاهری شما با کت و شلوار دارد. سعی کنید جلیقه ای که تهیه می کنید به گونه ای دوخته شده باشد که خیلی گشاد و آویزان و یا خیلی تنگ که به قفسه سینه شما فشار وارد کند، نباشد.

۷- هرگز نگذارید پاهای شما از زیر شلوار دیده شود

به هنگام تهیه کت و شلوار، توجه به سایز و بلندای شلوار نیز بسیار اهمیت دارد. سعی کنید، شلوار متناسب با قد خود انتخاب کنید؛ اگر شلوار شما خیلی کوتاه باشد، پاهای مودار و جوراب های شما از زیر شلوار به راحتی دیده می شود که ظاهر جالبی ندارد و یا اگر خیلی بلند باشد، چین های زیادی بر روی کفش شما ایجاد می شود.

شلوار مناسب در اصول پوشیدن کت و شلوار
شلوار مناسب در اصول پوشیدن کت و شلوار

۸ – رنگ کفش و کمربند شما یکی باشد

هیچ استثنایی وجود ندارد. در مورد کفش و کمربند، رنگ ها بایستی یکسان باشند. به عنوان مثال اگر کفش شما چرم قهوه ای رنگ است، سعی کنید کمربند خود را نیز چرم و به رنگ همان قهوه ای انتخاب کنید. حتی اگر بند ساعت شما هم چرم قهوه ای باشد، می تواند به استایل شیک شما کمک کند و ظاهر شما را جذاب کند.

۹- در پوشیدن کت شلوار، رنگ مشکی را با قهوه ای ست نکنید

اگر کت شلوار مشکی به تن دارید، رنگ کفش خود را قهوه ای انتخاب نکنید. این دو رنگ به هنگام استفاده از کت شلوار، همخوانی ندارند. این سبک پوشش اشتباه خیلی رایج شده است، شما سعی کنید این اشتباه را انجام ندهید. سیاه و قهوه ای نباید به این صورت با هم پوشیده شوند.

همینطور پوشیدن کت شلوار قهوه ای با کفش مشکی نیز جالب نبوده چرا که کفش مشکی شما در مقابل رنگ قهوه ای کت، خیلی تو ذوق می زند.

۱۰- کراوات متناسب با قد خود به گردن بیندازید

اگر از کراوات استفاده می کنید، سعی کنید بلندای آن متناسب با قد شما و تا روی کمربند شما باشد. در صورتی که کراوات، سایز مناسبی نداشته باشد و خیلی کوتاه و یا بلند باشد، تناسب پوشش شما از بین می رود و ظاهر جالبی نیز ندارد.

همچنین سعی کنید از کراوات های سبک جدید که پهنای کمتری دارند و در رنگ های مختلفی وجود دارند، استفاده نمایید. مدل های طرح دار کراوات نیز گزینه های مناسبی هستند. البته بایستی توجه شود که طرح کراوات با طرح پارچه کت و شلوار یکی نباشد.

به پایان مطلب رسیدیم، امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و با اصول پوشیدن کت و شلوار آشنا شده و بتوانید در مراسم ها و ملاقات های کاری از آن استفاده نمایید.

4.9/5 - (42 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

استفاده از سنجاق یقه متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت و دامن زنانه

راهنمای خرید کت و دامن زنانه

مقالات

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

انتخاب ساعت متناسب با مدل کت شلوار

مقالات

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982