سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

روش های نگهداری و مراقبت از کت شلوار

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۸ خرداد ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۴ دی ۱۴۰۲

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

روش های نگهداری و مراقبت از کت شلوار

آیا به دنبال بهترین روش برای نگهداری و مراقبت از کت شلوارتان هستید؟ همانطور که میدانید اگر از کت و شلوار به خوبی نگهداری و مراقبت کنید، نه تنها فرم خود را از دست نمی دهد، بلکه طول عمر آن افزایش پیدا میکند. علاوه برا این از نظر اقتصادی نیز برایتان به صرفه تر خواهد بود. چرا که نیازی به خرید مجدد در فواصل زمانی کوتاه نخواهید داشت.

کت و شلوار لباسی نسبتا گران قیمت است و نسبت به سایر انواع لباس ها باید بودجه بیشتری را برای خرید آن در نظر بگیرید. حتی اگر تعداد زیادی کت و شلوار در رنگ ها و مدل های مختلفی دارید، بهتر است با روش های نگهداری از کت و شلوار آشنا باشید و برای استفاده طولانی مدت از آن ها تلاش کنید.

باید بدانید که نگهداری از کت شلوار برای شما هزینه چندانی ندارد و اکثر لوازم مورد نیاز به همراه کت و شلوار ارائه می شود. با ما همراه باشید چون در ادامه قصد داریم ۱۶ نکته طلایی را در زمینه مراقبت از کت شلوار را برایتان توضیح دهیم.

 

۱۶ نکته طلایی برای نگهداری و مراقبت از کت شلوار

نگهداری صحیح بر طول عمر کت شلوار بسیار حائز اهمیت است. انتخاب مواد با کیفیت، رعایت نکات مربوط به شستشو و اتو، استفاده از روکش مناسب، و آویزان کردن آنها به جای تا کردن، می‌تواند به حفظ کیفیت و جلوگیری از فرسودگی زودرس کمک کند.

علاوه بر این، الگوی مصرف نیز نقش مهمی در طول عمر لباس‌ها ایفا می‌کند. اجتناب از پوشیدن روزانه یک دست تکراری کت شلوار و داشتن چند دست کت شلوار برای جابجایی، باعث کاهش فشار و فرسودگی زودرس الیاف شده و به دوام بیشتر انها کمک می‌کند.

۱۶ مورد اساسی برای نگهداری صحیح از کت شلوار برای شما آماده کرده ایم در اینجا  با هم ببینیم.

۱.استفاده گردشی و استراحت کت شلوار:

کت شلوارها به استراحت نیاز دارند تا از فشار و ساییدگی زیاد آنها جلوگیری شود. تنوع در استفاده و همینطور استفاده گردشی از کت شلوار از چین و چروک آن جلوگیری کرده و عمر آن را افزایش می‌دهد.

۲.استفاده از خشکشویی برای مراقبت از کت شلوار:

خشکشویی به حفظ شکل و کیفیت کت شلوار کمک می‌کند. حداقل دو سه بار در سال خشکشویی انجام دهید تا لباس‌ها همیشه به شکل ایده‌آل باقی بمانند.

استفاده از خشکشویی برای مراقبت از کت شلوار
استفاده از خشکشویی برای مراقبت از کت شلوار

۳.نگهداری کت شلوار  در محیط مناسب:

لباس‌ها را در محیط خشک، خنک، با تهویه مناسب و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید تا از سایش زیاد و افت رنگ جلوگیری شود.

۴. مراقبت از دکمه‌ها:

هنگام نشستن، دکمه‌ها را باز کنید تا از فشار غیر ضروری بر روی آنها جلوگیری شود. در زمان آویزان کردن کت هم به آویز، دکمه‌ها را باز کنید تا  کت تحت فشار نباشد.

جیب‌های کت شلوار را خالی نگه دارید
جیب‌های کت شلوار را خالی نگه دارید

۵.جیب‌های کت شلوار را خالی نگه دارید:

پر کردن جیب‌های کت  شلوار با اشیاء سنگین ممکن است باعث تغییر فرم پارچه شود. جلوگیری از پر کردن جیب‌ها با اشیاء سنگین به حفظ ظاهری کت کمک می‌کند.

۶.چوب لباسی مناسب برای مراقبت از کت شلوار:

استفاده از چوب لباسی مناسب می‌تواند مراقبت از کت شلوار را راحت‌تر کند و از چین و چروک آن جلوگیری کند. از آویزهای سیمی یا پلاستیکی نازک خودداری کنید و به جای آن از چوب لباسی‌های شانه پهن چوبی یا مخملی که محکمند استفاده کنید.

استفاده از چوب لباسی با عرض مناسب به حفظ کت شلوار کمک میکند و از رگال نمی افتد و یا چروک نمیشود و حتی به فاصله شانه ها و حفظ خط کت شلوار نیز کمک می‌کند.

چوب لباسی مناسب برای مراقبت از کت شلوار
چوب لباسی مناسب برای مراقبت از کت شلوار

۷.یک دست شلوار اضافی:

همیشه موقع خرید کت شلوار، یک دست شلوار اضافی از همان جنس و رنگ کت شلوار تهیه  کنید تا همیشه یک زاپاس برای شلوارتان داشته باشید چون عمر شلوار نسبت به کت کمتر است و با این کار همیشه استایل مرتبی خواهید داشت واز لحاظ اقتصادی نیز صرفه جویی کرده اید.

۸. استفاده از بخارشو :

اگر در خانه بخارشو دارید، می‌توانیدهر از گاهی از آن استفاده کرده به این صورت که آن را روشن کرده و به اطراف و دور و بر کت شلوار برده تا با بخارش چین و چروک کت شلوار را صاف کند و از بین ببرد.

استفاده از بخارشو برای مراقبت و نگهداری از کت شلوار
استفاده از بخارشو برای مراقبت و نگهداری از کت شلوار

 ۹.استفاده از بخار حمام برای مراقبت از کت شلوار :

در صورتی زمان کافی برای خشک شویی نداشته و بخارشو هم ندارید، با باز کردن در حمام و ایجاد بخار از طریق دوش حمام نیز می تواند موثر باشد کت شلوار را دور از آب قرار دهید و از بخار حاصل از دوش بهره‌مند شوید تا تمام چین و چروک ها از بین بروند. نتیجه این عمل شمار را شگفت زده خواهد کرد!‌

برای مثال صبح برای رفتن به اداره زمان کافی برای رسانسدن و تحویل گرفتن کت شلوار اداری خود از خشک شویی را ندارید، پس می توانید از این ترفند ساده استفاده کرده و با استایلی مرتب در اداره حاضر شوید.

۱۰.لکه‌گیری به موقع کت شلوار:

هر لکه کوچکی که روی کت و شلوار شما بیفتد، به سرعت پاک کنید تا جای لک دائمی و قدیمی نشود چون لکه ی قدیمی دیگر پاک نمی شود یا سخت و با فشار پاک  میشود و تارو پود  پارچه را از بین میبرد از لکه‌برهای مناسب وبه روش‌های صحیح استفاده کنید. میتوانید با سه پیمانه  آب و  یک پیمانه سرکه  آن را پاک کنید.

لکه‌گیری به موقع کت شلوار
لکه‌گیری به موقع کت شلوار

۱۱.نگهداری در کاور مخصوص برای مراقبت از کت شلوار:

استفاده از کاورهای مخصوص به کیفیت و حفظ تمیزی کت شلوار کمک می‌کند. از کاورهای مخصوص کت شلوار استفاده کنید تا از گرد و غبار و حشرات محافظت شود وحتماً دستورالعمل‌های مراقبتی که بر روی  برچسب کت شلوار نوشته است را  رعایت کنید تا از پوسیدگی و تار شدن زودهنگام آن جلوگیری شود.

۱۲.استفاده از عرق گیر:

هنگام هوای گرم یا در مکانهای پرتردد، احتمال عرق کردن زیاد است .از زیر پیراهن یا عرق گیر استفاده کنید. این کار از جذب عرق به کت شلوار جلوگیری میکند و باعث محافظت از کت شلوار شما در برابر رطوبت و حفظ کیفیت پارچه می‌شود.

۱۳.پاک‌کردن لکه‌ها و شوره‌ها:

پس از استفاده روزانه از کت شلوار به‌طور دقیق ببینید که اگر  لکه‌ یا شوره‌ عرق روی کت است، آن را با دستمال مرطوب پاک کنید

و بعد از پاک‌کردن از یک شانه مخصوص یا نرم‌کننده لباس استفاده کنید.

۱۴.آویزان کردن در هنگام نشستن یا رانندگی:

هنگام نشستن یا رانندگی، کت خود را در بیاورید تا از چروک شدن آن جلوگیری شود. این کار همچنین از کشیده شدن ناخواسته لباس جلوگیری می‌کند.

مطلب پیشنهادی:   پیراهن هاوایی
آویزان کردن کت شلوار در هنگام نشستن یا رانندگی
آویزان کردن کت شلوار در هنگام نشستن یا رانندگی

۱۵.استفاده از ماشین لباسشویی و خشک‌شویی با احتیاط:

سعی کنید از ماشین لباسشویی برای شستشوی کت شلوار خود استفاده نکنید.

همچنین، لباس‌ها را به هیچ وجه در ماشین خشک نکنید تا از آسیب به پارچه و تغییر رنگ کت شلوار  جلوگیری شود و  اگر مجبور شدید از ماشین لباسشویی استفاده کنید، تنظیمات مناسب برای جلوگیری از افت کیفیت پارچه را انتخاب کنید و روی درجه خشک کن نگذارید.

چون استفاده از حرارت زیاد ممکن است به پارچه آسیب برساند و کت شلوار را چروک کند  و تارو  پود پارچه را  از بین ببرد.

۱۶.مراقبت از کت شلوار در زمان خوردن و آشامیدن:

در زمان خوردن و آشامیدن، با احتیاط عمل کنید تا از ریختن مواد غذایی به روی لباس‌هایتان جلوگیری شود. این کار باعث کاهش زمانی که نیاز به شستشو دارد، می‌شود.

مراقبت از کت شلوار در زمان خوردن و آشامیدن
مراقبت از کت شلوار در زمان خوردن و آشامیدن

روش های  کلی نگهداری از کت و شلوار

۱- استفاده از چوب لباسی با کیفیت

همه ما در کمد خود تعداد قابل توجهی چوب لباسی در اندازه ها و شکل های مختلفی داریم. اما آیا آن ها مناسب کت و شلوارها هستند؟ چوب لباسی مناسب برای کت و شلوار باید با عرض شانه های کت متناسب بوده تا حالت کت پس از مدتی تغییر پیدا نکند.

نکته دوم در تهیه چوب لباسی، پهنای آن است. از چوب لباسی هایی که پهنای کمی دارند و یا با یک میله نازک ساخته شده اند، استفاده نکنید. برای نگهداری کت و شلوار باید یک چوب لباسی با پهنای مناسب تهیه کنید. تصویر زیر نمونه استاندارد و مناسب چوب لباسی برای کت و شلوار می باشد.

کیفیت و خم نشدن چوب لباسی از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید.

چوب لباسی

۲- تهیه کاور کت و شلوار

یکی از بهترین روش های نگهداری از کت و شلوار ، قرار دادن آن ها در کاورهای مخصوص است. این کاورها کت و شلوارتان را از نفوذ گرد و غبار، حشرات و… محافظت کرده و باعث می شود بتوانید مدت طولانی تری از آن ها استفاده کنید.

اما در استفاده از این کاورها، دقت کنید امکان جریان هوا در داخل کاور وجود داشته باشد. اگر کاور کاملا مهر و موم شده باشد، امکان جریان هوا در آن ها وجود ندارد و ممکن است موجب ایجاد رطوبت در آن شوید.

کاور کت و شلوار

۳- فضای کافی و مناسب

این نکته در نگهداری کت و شلوار بسیار مهم است که فضای کافی برای آویز لباس های شما وجود داشته باشد. قرار دادن لباس ها در کنار یکدیگر و چسبیده به هم علاوه بر اینکه موجب چروک شدن آن ها می شود. مانع عبور و جریان هوا بین لباس ها خواهد شد. به این ترتیب ممکن است باعث ایجاد رطوبت و در نتیجه آسیب رسیدن به بافت لباس ها شود.

۴- استفاده از چوب سرو

چوب سرو یک مورد عالی برای محافظت از لباس های شما است. چوب و یا توده ای از گیاه سرو یک دفع کننده طبیعی برای حشرات است. همچنین می تواند رطوبت لباس ها را جذب کرده و بوی دلنشینی به کمد لباس شما بدهد. به همین دلیل برخی افراد برای نگهداری بهتر از لباس های خود از چوب لباسی هایی با جنس چوب سرو استفاده می کنند.

چوب لباسی با چوب سرو

۵- استفاده از روش های صحیح تمیز کردن

باید بدانید که تمیز کردن و شستن بیش از حد کت و شلوار می تواند به آن آسیب وارد کند. در واقع در صورتی که کت و شلوارتان عاری از لکه است، نیازی به شستن آن بیش از دو یا سه بار در سال نیست.

دلیل این امر، این است که مواد شیمیایی به الیاف پارچه آسیب رسانده و علاوه بر اینکه باعث افت کیفیت و بد شدن ظاهر می شود؛ طول عمر آن را کاهش می دهد. بهتر است در طول یک هفته بیش از یک یا دوبار، یک کت و شلوار را نپوشید تا کهنه نشود.

۶- استفاده از برس

یک برس مانند برس موی اسب تهیه کنید و در پایان روز و خارج کردن کت و شلوار از تنتان، با استفاده از آن توده های اضافی را از آن جدا کنید. پیشنهاد ما یک برس نرم است که به الیاف پارچه آسیب نرساند. توجه کنید که یک بار کشیدن برس، کافی است.

برس لباس

۷- هرچند وقت یک بار یک لباس بپوشید

عدم استفاده از یک لباس به مدت طولانی و در چند روز بسیار مهم است. پارچه لباس برای بهبود، نیاز به زمان دارد. زمانی که لباس را از تن خارج می کنید، باید گرد و خاک، رطوبت بدن، رطوبت هوا و… را از بین ببرید. شما گرد .

غبار را با استفاده از برس از روی لباستان پاک می کنید، اما برای از بین رفتن رطوبت باید به صورت طبیعی انجام شود. کت و شلوار شما پس از پوشیده شدن حداقل باید ۲۴ ساعت آویزان باشد؛ و چنانچه کت و شلوارتان از پارچه ضخیمی تولید شده است، بهتر است آن را ۴۸ ساعت آویزان کنید.

۸- خرید دو عدد شلوار

شلوارها معمولا زودتر از کت ها کهنه می شوند. به ویژه قسمت های پایینی شلوار (حتی اگر قد شلوار کاملا اندازه باشد) زودتر کهنه می شوند. با کهنه شدن شلوار، شاید یافتن یک نمونه با همان طرح و رنگ پارچه دشوار باشد. بنابراین اگر به کت و شلواری علاقه دارید و می خواهید برای مدت بیشتری آن را بپوشید، بهتر است از ابتدا دو عدد شلوار تهیه کنید.

نتیجه گیری

مراقبت از کت و شلوار نقش حیاتی در افزایش عمر و کیفیت این لباس‌های اساسی دارد. استفاده از روش‌هایی همچون استفاده از عرق گیر، نگهداری در شرایط محیطی مناسب، جلوگیری از چروک شدن در هنگام نشستن یا رانندگی، و حتی انتخاب اندازه مناسب از موارد کلیدی است.

از طریق این روش‌ها، می‌توانید علاوه بر افزایش دوام لباس‌ها، صرفه‌جویی در هزینه‌های مرتبط با پوشاک را نیز تجربه کنید. از آنجایی که کت شلوار به عنوان لباس‌های اصلی در تشکیل استایل افراد نقش دارند، مراقبت از آنها به عنوان یک جزء اساسی در بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس نیز تاثیرگذار است.

بنابراین، این نکات نه تنها به حفظ لباس‌ها کمک می‌کنند بلکه به ارتقاء استایل شخصی و کیفیت زندگی نیز می افزایند.

3/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982