سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

راهنمای جامع نحوه ی شستشوی کت شلوار

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۲۰ بهمن ۱۴۰۲

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانآموزش مد و پوشش عمومیمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

راهنمای جامع نحوه ی شستشوی کت شلوار

🤔آیا تا به حال از خودتون این سوالو پرسیدین که چطوری کت شلوارامون  رو درست بشوریم؟ این سوال کوچیک ولی مهم، ممکنه براتون پیش اومده باشه، چون همه ی ما به دنبال راه‌های بهتری برای شستشو و نگهداری لباس‌هامون هستیم. پس بیاین بررسی کنیم که چطور می‌تونیم کت شلوارامون رو به درستی بشوریم و دوام و زیباییش رو دائمی کنیم. با ما  درمقاله راهنمای جامع نحوه ی شستشوی کت شلوارهمراه باشین!👕🚿

✅شستشوی کت شلوار به صورت دستی:👐

برای شستشوی لباس‌ها با دست، لازمه که اول لباس‌ها رو برحسب رنگ و نوع پارچه جدا کنین و برای شستشوی هر نوع پارچه، از محلول شوینده ی مناسب استفاده کنین. مثلاً برای لباس‌های سفید و نرمال، می‌تونین از محلول شوینده‌هایی که حاوی اکسیژن هستن، استفاده کنین تا رنگ لباس‌ها حفظ بشه و نیاز به سفیدکننده نداشته باشین.

اگه لباس‌های شما کثیف و چرب هستن، قبل از شستشو می‌تونین از ابزارهایی مثل مسواک نرم یا برس برای پاک کردن لکه‌ها و کثیفی‌هایی  که سخت پاک میشن، استفاده کنین. اما توجه داشته باشین که این ابزارها ممکنه به پارچه‌ها آسیب بزنن، پس حواستون به لباستون هم باشه.

در مورد آبکشی، بهتره که لباس‌ها رو توی آب تمیز بشورین تا مطمئن بشین که هیچ مانده‌ای از محلول شوینده روی لباس‌ها باقی نمونه. بعد از شستشو هم، لباس‌ها رو با دقت از آب در بیارین و با دستاتون  آب لباس رو کمی بگیرین. برای خشک کردن، لباس‌ها رو تو یه دستمال مخصوص از جنس نخ پنبه بذارین و فشار بدین تا آب اضافی لباستون جذب پارچه بشه، بعد از اون  لباس‌ها رو باز کنین و روی یه تور پهن یا آویزون کنین تا خشک بشن.

شستشوی کت شلوار به صورت دستی
کلی به طور شستشوی کت شلوار به صورت دستی توصیه نمیشود

✅شستشوی کت شلوار با ماشین لباسشویی بدون نیاز به خشک شویی:🧺

در مورد شستشو با ماشین لباسشویی، هم مثل قبل، لازمه که لباس‌ها رو برحسب رنگ و نوع پارچه جدا کنین. برنامه‌ی مناسب رو برای لباس‌هاتون انتخاب کنین و از مقدار مناسب محلول شوینده استفاده کنین. برای لباس‌های پارچه‌های حساس، می‌تونین از محلول شوینده‌هایی که برای پارچه‌های حساس مناسب هستن استفاده کنین.

پس از تموم شدن شستشو با ماشین، لباس‌ها رو با دقت از ماشین خارج کنین و با دستانون آب لباس روبگیرین. اینم بگم که روش خشک کردن لباسها چه با دست و چه با ماشین یکیه، البته اگه نخواین لباساتون رو تو ماشین آبگیری کنین.

چون این کار به خاطر چرخشهای طولانی و با سرعت زیاد ماشین، در مدت زمان کوتاه به تار و پود لباسا و بافت اونا و همچنین تغییر حالت لباساتون اسیب میزنه.پس بهتره که برای خشک کردن، لباس‌ها رو به آرامی در دستمال  مخصوص از جنس پنبه بذارین و فشار بدین تا آب اضافی جذب پارچه بشه و بعد از اون روی یه تور پهن کنین، آبش که کامل رفت  اونوقت رو رگال آویزون کنین تا خشک بشن.

شستشوی کت شلوار با ماشین لباسشویی بدون نیاز به خشک شویی
براتی شستشوی کت شلوار با ماشین لباسشویی باید دقت کنید که دمای اب بالا نباشد و حرکت ماشین را روی دور تند نگذارید

✅استفاده از خشکشویی برای شستشوی کت شلوار:🌬️

برای خشکشویی کت شلوارتون حتما، قبل از اینکه لباس‌ها رو به خشک‌شویی بدین، برچسب مراقبت از لباس رو چک کنین. هر لباسی می‌تونه نیازهای مختلفی داشته باشه، مثلاً بعضی‌ها نباید با حرارت خشک بشن، بهتره با حالت خنک خشک بشن تا از آسیب به پارچه ی لباستون جلوگیری بشه.

همچنین، حتماً مواد شوینده‌ای که توی خشک‌شویی استفاده می‌شه رو با دقت انتخاب کنین، چون بعضی مواد ممکنه باعث حساسیت پوستی یا تنفسی بشن. در آخر، لباس‌هایی که واقعاً نیاز به شست‌وشو دارن (مثلاً پوشاک کثیف یا لباس‌هایی که خیلی تعریق کردین) رو قبل از بردن به  خشک‌شویی باید به خوبی بشورین تا نتیجه ی بهتری بگیرین.

استفاده از خشکشویی برای شستشوی کت شلوار
استفاده از خشکشویی برای شستشوی کت شلوار مطمعن ترین راهه

✅ مراقبت های لازم برای کت شلوار:

تا الان درباره‌ی شستن کت شلوار در خونه، با دست،  با ماشین لباسشویی و خشکشویی راهنمایی های کردیم ولی باید بدونین برای اینکه کت  شلوارتون بهتر و طولانی‌تر بمونه، باید ازشون به خوبی مراقبت کنین.پس بیاین با هم چند نمونه از بهترین کارها رو با هم ببینیم، پس  با ما همراه باشین:

مطلب پیشنهادی:   بهترین رنگ برای کت شلوار دامادی

۱. جیب‌های کت رو همیشه خالی نگه دارین:

اگه شما اشیا سنگین و اضافی رو از جیب های کت تون خارج کنین،این کار باعث می‌شه که شکل ظاهری لباس‌ها حفظ بشه. وقتی که موبایل یا کلید و اشیاء سنگین دیگه تو جیب‌ها قرار می‌گیرن، باعث میشن لباس‌ها به شکلی خمیده یا که تغییر شکل بدن. این باعث میشه لباس‌ها زیبایی خودشون رو از دست بدن. پس بهتره همیشه جیب‌ها رو خالی نگه دارین که لباس‌هاتون همیشه خوش‌شکل و جذاب باقی بمونن.

۲.از چوب‌رختی استفاده کنین:

هر وقت کت  شلوارتون رو در میارین، روی چوب‌رختی آویزونش کنین. اینجوری از شلختگی و بد شکلی لباساتون جلوگیری می‌ شه و لباساتون همیشه خوش‌فرم و تمیز می مونه.ولی یه چیز مهمه، هیچ وقت از چوب‌رختی های دیگه برای کت شلوارتون استفاده نکنین،چون  ممکنه بهشون آسیب برسه.

۳.اتوکشی مناسب

با اتو آهنی هم لباساتون  رو اتو نزنین. می‌تونین از اتوکشی استفاده کنین ولی از اتو آهنی استفاده نکنین؛ چون ممکنه رنگ کت شلوارتون  رو بور کنه یا  شکل ظاهری شو از دست بده و اگه مجبور به اینکار شدین یک پارچه ی نخی بین اتو و لباساتون بزارین ،بعد اتو کنین تا براق  و بورنشه.

برای اتوکشی لباس، اگه اتو بخار دارین ، اتو بخار رو روی حالت کم قرار بدین و لباساتون  رو اتو کنین. اگه اتوبخار هم  ندارین، میتونین شیر آب داغ  حموم رو باز کنین، کمی که بخار کرد، کت شلوارتون رو با آویز در جایی که آب بهش نخوره آویزون کنین و در حموم رو ببندین تا از بخار حموم، کت شلوار تون صاف و مرتب بشه.

اینطوری با مراقبت ازلباسا، می‌تونین مدت طولانی‌تری از کت شلوارتون  لذت ببرین و نیازی به شستن مکرر هم نداشته باشین.

۴.ضد عفونی کردن قبل از شستشوی کت شلوار

برای ضدعفونی کردن کت شلوارتون، می‌تونین از روش‌های مختلفی استفاده کنین. اما اول باید بهتون بگم که ضدعفونی کردن و عقیم‌سازی دو کار متفاوت هستن. ضدعفونی کردن به معنای کاهش میکروب‌ها و باکتری‌های خفیفه، در حالی که عقیم‌سازی به معنای از بین بردن موجودات زنده، ویروس‌ها و اسپورها می‌باشن. عقیم‌سازی تنها با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات مناسب امکان‌پذیره.

اگه به دلیل بیماری جدی نیاز به عقیم‌سازی لباستون دارین، بهترین راه اینه که با متخصصان تماس بگیرین تا لباس شما رو با استفاده از اشعه ی ماوراء بنفش عقیم‌سازی کنن تا همه ی باکتری‌ها رو از بین ببرن.

می‌تونین راهنماییهای زیادی رو به صورت آنلاین پیدا کنین.  نحوه ی عقیم‌سازی لباس‌ها و از بین بردن قارچ‌ها و ویروس‌ها بسیار مهمه. استفاده از بی‌کربنات سدیم، پورل، ضدعفونی‌کننده‌های اسپری یا شستشو با ماشین در دمای بالای ۶۰ درجه سانتیگراد رو یاد بگیرین. اما باید به یاد داشته باشین که چنین ترفندهایی رو نمی‌تونین در هر لباسی استفاده کنین، به خصوص اگه کت شلوار شما دوخت و پارچه‌ای خاص داشته باشه.

✅۸ نکته ی کلیدی برای شستشوی کت شلوار:

۱- انتخاب محلول شوینده ی مناسب بر اساس نوع پارچه و رنگ کت شلوار.

۲- استفاده از آب گرم برای لباس‌هایی که بیشتر کثیف هستن، مثلاً کت  شلوارهایی که در معرض آلودگی‌های خاصی قرار گرفته‌ان.

۳استفاده از آب سرد برای حفظ کیفیت و رنگ پارچه‌ها.

۴- استفاده از نرم‌کننده برای حفظ نرمی پارچه و جلوگیری از خشکی پس از شستشو.

۵- انتخاب محلول شوینده ی بدون عطر و رنگ برای حفظ کت شلوارهای افراد با حساسیت به مواد شیمیایی.

۶- مراقبت از کت  شلوارها با استفاده از محافظت‌کننده‌ها و تکنیک‌های خاص برای حفظ شکل و رنگ اونها.

۷- استفاده از محلول‌های شوینده ی خاص برای لباس‌هایی که در معرض آلودگی‌های خاصی قرار گرفته‌ان، مانند لباس‌های کار و مواد آشپزی.

۸- مطالعه و آشنایی با مراحل شستشو و نکات مرتبط به‌روز برای حفظ کت شلوارهای مورد نظرتون.

✅ نتیجه

با توجه به مواردی که تو این مقاله بررسی شد، می‌تونیم نتیجه بگیریم که شستشوی کت شلوار نیازمند رعایت نکات و توصیه‌های خاصیه. از جمله مهم‌ترین نکات تو این زمینه،  می‌تونیم به استفاده از مواد شوینده ی مناسب، تنظیم دمای مناسب آب، جدا کردن لباس‌های رنگی از سفید و اجتناب از اتوکشی زیاد اشاره کنیم. با رعایت این نکات، می‌تونین از کیفیت و طول عمر لباس‌هاتون بهره‌مند بشین و همیشه به راحتی و با خوشحالی لباس‌هایی تمیز و مرتب بپوشین. در کل برای کت شلوار ها کاری و مهمتون مثل کت شلوار سازمانی بهتره از خدمات خشکشویی و اتوشویی استفاده کنید تا خیالتون بیشتر راحت باشه.

اگرم قصد دوخت کت شلوار متناسب با سلیقه و اندازه خودتون داشته باشد میتونید از خدمات شخصی دوزی انواع کت شلوار اداری، سازمانی و دامادی و … سرای پادشاهان آرسام استفاده کنید. 🧼👖

امتیازدهی

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982