سرای پادشاهان آرسام 325
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

کت شلوار جلیقه و راهنمای انتخاب

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۱۷ مرداد ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

کت شلوار جلیقه و راهنمای انتخاب

کت شلوار جلیقه و کت شلوار بدون جلیقه به طور کلی دو نوع تقسیم بندی کت شلوارهای موجود در بازار است. کت شلوار جلیقه می توانند در مراسم های مختلفی همچون مراسم های رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار گیرند؛ اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که در انتخاب رنگ و طرح پارچه جلیقه باید دقت لازم را به کار گرفت.

برای خرید کت شلوار دامادی جلیقه توصیه ما به شما عزیزان است و همچنین شما در سفارش شخصی دوزی کت شلوار میتوانید اقدام به سفارش جلیقه فرمایید.

خرید کت شلوار آن هم به صورت ست، زیبای خاص خودش را دارد؛ حال اگر علاقه مند به خرید کت شلوار جلیقه هم باشید، می توانید استایل خود را زیباتر جلوه دهید. جلیقه یکی از پوشش هایی است که عامه پسند نیست. افراد زیادی علاقه مند به استفاده از جلیقه هستند و افرادی لزوم وجود جلیقه زیر کت شلوار خود را متوجه نمی شوند.

به هر حال نباید از این موضوع غافل شد که انتخاب کت شلوار جلیقه، یک امر کاملا سلیقه ای است و نمی توان به طور مطلق ذکر کرد که کت شلوار جلیقه زیبا است یا کت شلوار بدون جلیقه!
اما اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به استفاده از کت شلوار جلیقه می باشید، می توانید یک جلیقه زیبا را با کت شلوار خود ست کنید و یا کت شلواری را خریداری کنید که دارای جلیقه باشد؛ اما قبل از اینکه بخواهید از سرای پادشان آرسام، یک کت شلوار جلیقه را سفارش دهید، باید به یک سری نکات توجه کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

راهنمای انتخاب کت شلوار جلیقه
راهنمای انتخاب کت شلوار جلیقه

تاریخچه ورود جلیقه به صنعت دوخت کت شلوار

هر آن چیزی که در دنیا به کار می رود، دارای پیشینه ای است. کت شلوار جلیقه نیز دارای یک پیشینه بسیار دور است که در سال های بسیار دور این نوع کت شلوار مورد استفاده قرار می گرفت. در ابتدای ورود به جلیقه کت شلوار، این جلیقه ها بسیار بلند بودند؛ اما کم کم جلیقه های بلند جای خود را به جلیقه های کوتاه تر داده اند.

اولین جلیقه ای که وارد دنیای مد شد، جلیقه ای از فرانسه بود. پس از ورود این جلیقه، کم کم طرح های مختلفی به جلیقه ها اضافه شد، به طوری که در حال حاضر مدل های مختلفی برای جلیقه های مردانه وجود دارند.

زمانی که شما می خواهید یک کت شلوار خریداری کنید، باید حتما به یک سری نکات توجه داشته باشید و بر اساس نیاز خود کت شلواری را خریداری کنید که ویژگی های خاصی داشته باشد. به هر حال مهم است که شما قصد دارید کت شلوار را در کجا بپوشید؟ محیط های رسمی کت شلوار مخصوص به خود و محیط های غیر رسمی کت شلوار مخصوص به خود را دارند.

بنابراین، قبل از اینکه بخواهید یک کت شلوار جلیقه را سفارش دهید، باید بدانید که دقیقا می خواهید این کت شلوار را برای چه مکانی مورد استفاده قرار دهید؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا متوجه شوید کدام جلیقه مناسب محیط های رسمی و کدام جلیقه مناسب مراسم های غیر رسمی است.

جلیقه به همراه کت شلوار

می خواهید رسمی تر به نظر برسید؟

پوشیدن کت شلوار در محیط های رسمی مانند محیط های کار، جلسات رسمی، محیط های اداری و … از متداول ترین پوشش ها است؛ اما آیا کت شلوار جلیقه مناسب این نوع محیط ها می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم که این موضوع بستگی به نوع جلیقه مد نظر شما دارد؛.

مطلب پیشنهادی:   نکات مهم کت شلوار که مردان باید بدانند

اگر قصد دارید که جلیقه ای را انتخاب کنید که رنگ آن مشابه رنگ کت شلوار شما باشد، شما قطعا رسمی تر به نظر می رسید؛ اما کت شلوارهایی با جلیقه هایی که رنگ متضاد با کت شلوار دارند، اصلا برای محیط های رسمی مناسب نیستند.

می خواهید در محیط های غیر رسمی حضور داشته باشید؟!

اگر قصد دارید که در محیط های غیر رسمی و یا محیط هایی معمولی حضور داشته باشید، انتخاب یک جلیقه با رنگ متضاد با کت شلوار، انتخاب خوبی است و شما را جذاب تر نشان می دهد. به طور مثال می توانید از جلیقه طوسی رنگ زیر کت شلوار سرمه ای رنگ استفاده کنید. وجود کنتراست میان این دو رنگ باعث می شود که شما جذاب تر از همیشه به نظر برسید.

این نوع استایل برای کاربردهای روزمره بسیار مناسب هستند، مخصوصا اگر قصد داشته باشید گاهی کت خود را از تن بیرون بیاورید و جلیقه تنها استفاده کنید.

جلیقه

به این نکات توجه داشته باشید

سفارش دادن یک کت شلوار جلیقه سه تکه و یا یک جلیقه تنها کار سختی نیست. شما می توانید بر اساس سلیقه و نظر خود یکی کت شلوار با جلیقه انتخاب کنید؛ اما به هر حال در هنگام استفاده از جلیقه باید به یک سری نکات توجه داشته باشید که استایل شما زیبا به نظر برسد. در ادامه به ذکر این نکات می پردازیم.

  • پیراهن مناسبی را انتخاب کنید!

همانقدر که انتخاب رنگ جلیقه برای کت شلوار اهمیت دارد، انتخاب یک پیراهن مناسب نیز برای کت شلوار جلیقه بسیار اهمیت دارد. به هر حال در کت شلوار سه تیکه همراه با جلیقه، یک پوشش به فرد اضافه می شود که لازم است نکاتی مد نظر قرار گیرد.

پیراهن مناسب جلیقه باید دقیقا فیت بدن شما می باشد. حتما متوجه شده اید که بعضی از افراد با جلیقه پیراهن های گشاد می پوشند و این موضوع سبب می شود که پیراهن آن ها از جلیقه بیرون بزند.

یقه پیراهن هایی که قرار است با کت شلوار سه تیکه همراه با جلیقه مورد استفاده قرار گیرند، باید بسته باشند. یقه های باز و پایین اصلا مناسب کت شلوارهای همراه با جلیقه نیستند.

در انتخاب رنگ پیراهن هم دقت کنید. اگر چه انواع کت شلوارها با رنگ های مختلف در بازار موجود هستند؛ اما شما باید متناسب با رنگ کت شلوار جلیقه خود، یک پیراهن ساده و یا طرح دار را خریداری کنید.

  • دکمه در جلیقه کت شلوار

همانطور که کت شلوارها دارای انواع مدل قرار گرفتن دکمه ها می باشند، جلیقه ها نیز دارای مدل قرار گرفتن دکمه های مختلف می باشد. از انواع مدل قرار گرفتن دکمه جلیقه می توان به قرار گرفتن دکمه در وسط به صورت تک و قرار گرفتن دکمه در وسط به صورت دوبل اشاره کرد.

انتخاب هر یک از این جلیقه ها، کاملا سلیقه ای است و نمی توان به طور مطلق ذکر کرد که کدام جلیقه مناسب تر است؛ اما اگر علاقه مند به تیپ های اسپرت هستید، انتخاب جلیقه با دکمه دوبل برای شما بسیار مناسب است. در صورتی که قصد دارید در محیط های رسمی حضور پیدا کنید، بهتر است از جلیقه های ساده و با دکمه تک استفاده کنید.

رنگ جلیقه

  • جلیقه را متناسب با رنگ کت شلوار انتخاب کنید!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فردی را دیده باشید که جلیقه متضاد با رنگ کت شلوار خود پوشیده است. این موضوع هیچ منعی ندارد؛ اما نباید در این کار زیاده روی کنید. کنتراست ایجاد شده در کت شلوارهایی با رنگ جلیقه متضاد زیبایی خاصی خودش را دارد و البته این نوع کت شلوار جلیقه اصلا مناسب مراسم های رسمی و یا محیط های کار نیست.

در صورتی که قصد دارید در مراسم نامزدی و یا عقد خود زیبا و شیک به نظر برسید و همچنین، علاقه مند به استفاده از کت شلوار با جلیقه اسپرت هستید، می توانید به راحتی یک جلیقه متضاد را انتخاب کنید. به طور مثال جلیقه طوسی رنگ در کنار یک کت شلوار سرمه ای، زیبایی خاص خودش را دارد.

  • توصیه ای برای علاقه مندان به استفاده از کراوات و پاپیون

شاید بسیاری از شما علاقه مند به استفاده از کراوات و پاپیون باشید؛ اما نمی دانید که استفاده از پاپیون و کراوات با کت شلوار جلیقه استایل خوبی دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید دو نکته را عرض کنیم. معمولا ست کردن کراوات و پاپیون با کت شلوارهای سه تیکه، یعنی کت شلوارهایی که دارای جلیقه، کت و شلوار با یک پارچه یکسان هستند، زیاد متداول نیست! چرا که این نوع استایل کمی یکنواخت است و باعث می شود که شما زیاد هم جذاب به نظر نرسید.

اما نباید از این موضوع غافل شد که اگر قصد دارید یک جلیقه با رنگ متضاد با کت شلوار خود خریداری کنید، می توانید از کراوات و یا پاپیون استفاده کنید. این کار یک استایل اسپرت و جذاب برای شما ایجاد می کند؛ اما به هر حال به این موضوع دقت داشته باشید که استفاده از کراوات به همراه کت شلوار جلیقه، کمی استایل شما را شلوغ تر نشان می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

سلبریتی هایی که کت و شلوار صورتی میپوشند

مقالات

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

کت شلوار مناسب مصاحبه کاری 

کت شلوار مناسب مصاحبه کاری 

مقالات

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

انواع کت شلوار بر اساس تعداد دکمه

انواع کت شلوار بر اساس تعداد دکمه

مقالات

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982