سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۹ اسفند ۱۴۰۲

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۹ اسفند ۱۴۰۲

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانآموزش مد و پوشش عمومیمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

آیا می‌دونین که انتخاب مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت بهترین راه برای اصلاح و کانتور صورت است؟ از دیدگاه زیبایی‌شناسی و استایل، انتخاب مدل ریش مردونه امری بسیار مهمه که نه تنها به زیبایی چهره کمک می‌کنه، بلکه رو استایل کلی فرد نیز تاثیر میذاره. در اینجا به بررسی بهترین مدل ریش برای انواع مختلف فرم‌های صورت می‌پردازیم.

✔️انتخاب بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت:

هر فرد باید مدل ریش خودش رو با توجه به شکل چهره‌اش انتخاب کنه. به طور کلی، هدف از انتخاب مدل ریش، تعادل و هماهنگی بین اجزای چهره و تقویت ویژگی‌های مثبت اونه.

اما برای انجام این کار، ابتدا باید شناخت دقیقی از فرم چهره‌ها داشته باشیم. هر فرم چهره از ویژگی‌ها و زوایای خاصی برخورداره که بر اساس اون می‌تونین مدل ریش مناسبی رو برای خودتون انتخاب کنین. از این رو، در ادامه به بررسی مختصری از انواع فرم‌های چهره و مدل‌های ریش مناسب با هر کدوم می‌پردازیم.

بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت
بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

✔️شناخت صحیح فرم چهره برای انتخاب مدل ریش مردانه:

برای انتخاب مدل ریش مناسب، اولین قدم اینه که بفهمیم شکل و فرم چهرمون چیه. ممکنه فکر کنیم مدل چهرمون رو میشناسیم، ولی وقتی بر اساس معیارهایی که الان بهتون می‌گیم، اندازه‌گیری کنین، متوجه می‌شین که شاید فرم چهره تون رو اشتباه فهمیدین.

برای این کار از یه متر استفاده می‌کنیم و اندازه‌های مختلف رو اندازه می‌گیریم.

اولین اندازه ای که میگیریم، فاصله ی بین دو ابرو از بالاترین نقطه ی یکی از ابروها تا بالاترین نقطه ابروی دیگه‌ست.

بعد، فاصله ی بین دو چشم رو اندازه میگیریم، اینجا بهتره که از برجستگی‌های گونه‌ها استفاده کنیم.

بعد، خط فک رو اندازه میگیریم. باید فاصله‌ی نوک چونه تا جایی که استخون فک بالا می‌ره رو اندازه بگیریم و دو برابرش کنیم.

و در آخر، طول کل صورت رو اندازه میگیریم، یعنی از روی مرکز خط رویش مو تا نوک چونه.

حالا که این اندازه‌ها رو داریم، بیاین ببینیم فرم صورتمون شبیه کدوم مدله، بعد طبق اون مدل ریش مناسب مون رو پیدا کنیم.

✔️۸ حالت اصلی فرم چهره :

۱.حالت مربع:

حالت مربع به شکل صورتی اشاره داره که اندازه‌های طول و عرضش تقریباً یکسانه. به این معنی که پهنای گونه‌ها، پیشانی و خط فک به هم نزدیکه. وقتی به یه شخص با حالت مربعی نگاه می‌کنین، چهره‌اش به شکل یه مربع یا مستطیل نزدیک به همدیگه به نظر می‌رسه.

اگه همه‌ی اندازه‌ها به هم نزدیکن و زاویه ی فک تند و تیزه، شکل چهره‌تون مربعه.

۲.حالت مستطیل:

حالت مستطیل به شکل صورتی اشاره داره که طول اون بیشتر از عرضشه. به این معنی که فرم چهره به طور کلی بلندتر از پهناشه.در کل  وقتی به شخصی با حالت مستطیلی نگاه می‌کنیم، چهره‌اش به شکل مستطیل یا متقارن با طول بیشتر از عرض به نظر می‌رسه.

اگه طول صورت بیشتر از همه‌ی این اندازه‌هاست و فاصله ی بین گونه‌ها و اندازه ی پیشونی و فاصله ی بین گونه‌ها با هم نزدیکن، شکل چهره‌تون مستطیله.

۳.حالت لوزی:

حالت لوزی یا فرم لوزی به شکلی از چهره اشاره داره که به صورت مخروطییه، یعنی نسبتاً بالای صورت باریکتره و به سمت پایین که میاد، پهن تر میشه. یعنی  اگه طول صورتتون از فاصله ی بین گونه‌ها، اندازه ی پیشونی و اندازه ی خط فک،پهن تر باشه، شکل چهره‌تون لوزیه.

۴.حالت گرد:

اگه فاصله ی بین گونه‌ها تقریبا با طول صورت برابرباشه و اندازه‌ی پیشونی و خط فک کمتر از اندازه ی چشم و گونه باشه ،به عبارتی  اگه فکتون نرم و بدون زاویه باشه و هلال قسمت پایینش واضح باشه و فک و استخون گونه‌تون تقریباً هم عرض باشه، شکل چهره اتون گرده. این شکل چهره رو بیشتر افرادی که چاقن یا چهره‌شون پروتپله، دارن.

۵. حالت بیضی:

اگه فکتون حالت گرد داره و عرض استخوون گونه‌تون از فک بیشتره، یعنی شکل چهره تون بیضیه.به عبارتی اگه طول صورت از فاصله ی بین دو گونه بیشتره و همچنین اندازه ی پیشونی هم از خط فک بیشتره، پس شکل چهره‌تون بیضیه.

فرم بیضی با انواع مختلف ریش می‌تونه طوری ترکیب بشه که خیلی جذاب باشه.

بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت
بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

۶. حالت الماس:

اگه از بالای صورت به سمت چونه پایین بیاین وعرض چهره‌تون، به ویژه از گونه تا چونه کم بشه و چونه‌تون تیزی داشته باشه، صورتتون فرم الماس رو داره. یعنی تقریباً پهنای استخون پیشونی و گونه‌تون یکی باشه ولی از گونه به پایین این عرض کمتر میشه.

۷.حالت مثلث:

در این حالت، صورت از بالا به پایین به شکل مثلثی کوچیک میاد، به این معنا که فرم صورت از بالای صورت به سمت چونه کوچکتر شده و چونه تیز تره. این فرم صورت ممکنه به دلیل پهنای استخوون پیشونی و گونه به طول مثلث باشه.

اگه اندازه ی خط فک از فاصله ی بین گونه‌ها بیشتره و اندازه‌ی پیشونی از اندازه ی فاصله ی بین گونه‌ها بیشتره، شکل چهره‌تون مثلثیه.

۸.حالت قلبی:

در این حالت، پهنای پیشونی و عرض صورت بیشتر از پهنای استخون گونه و چونه ست. همچنین، چونه نسبت به بخشهای  دیگه ی صورت، نسبتاً تیزتره. این فرم صورت شبیه یه قلب برعکس می  مونه.پس اگه اندازه ی پیشونی از فاصله ی بین گونه‌ها و اندازه ی خط فک بیشتره، شکل چهره‌تون قلبیه.

✔️۱۰ مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت:

در اینجا ۱۰ مدل از انواع مختلف مدل ریش براتون میگیم که خیلی ازآقایون  دوست دارن اونها رو تغییر بدن تا با فرم چهره‌شون مطابقت داشته باشه.

۱. ته ریش:

یکی از مدل‌های کلاسیک ریش، ته ریشه. این ریش خیلی با فرم‌های مختلف صورت سازگاری داره. اگه نمی‌خوای ریشت خیلی پر و بلند و پر جلوه باشه، ته ریش گزینه ی خوبیه. نگهداری ازش هم ساده‌تره، فقط هر چند هفته یکبار باید اصلاحش کنی.

۲. ریش مردانه ی سایه‌دار:

تو این مدل ریش، پایین‌ها کمی متفاوت تر از بالاها اصلاح میشن که حالتی سایه‌دار بسازن.ریش مردانه‌ای که حالت سایه‌دار داره، به شکلیه که از پایین گونه (محل رشد ریش) تا انتهای ریش، حجم اون کمتر از حجم چونه ست. این مدل ریش معمولاً با حالت تیز و شیکی همراهه و در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. البته نگهداری ازش یه کم بیشتر کار میبره، چون باید خیلی مراقبش باشی که حالت سایه‌دارش حفظ بشه.

مطلب پیشنهادی:   نحوه استفاده از ساس بند یا ساسپندر

۳. ریش مردانه بلند:

ریش بلند می‌تونه به فرم صورت، شکل جدید و مردونه ای بده و معمولاً شامل ریشی میشه که  که طول ریش بیشتر از متوسطه و به شکلی زیاد دراز شده و بالای چونه‌ها و گونه‌ها رو میپوشونه. این مدل ریش ظاهری جذاب و مرموز به فرد می‌ده و معمولاً نیاز به مراقبت و نگهداری منظم داره و نگهداری ازش کار سختیه. هر روز باید بهش دقت کنی و از ماسک و روغن مخصوص استفاده کنی تا سلامتیش حفظ بشه.

۴. ریش تجاری:

ریش تجاری یک مدل ریشه که برای ظاهری حرفه‌ای و تمیز طراحی شده ، به طوری که با لباس کاری و محیط‌های کاری سازگاری داشته باشه. این نوع ریش معمولاً کوتاه و مرتبه و بیشتر به صورت یه دست و بدون خطوط و مدلهای پیچیده ست و

شکل مرتب و یه نواختی داره. تو شرکت‌ها و محیط‌های کاری این مدل ریش خیلی زیاد دیده میشه.

۵.ریش پروفسوری:

این ریش برای افرادی که صورت گردی دارن خوبه. با داشتن دو خط ریش در دو طرف دهان، می‌تونه کمک کنه تا گردی صورت رو کمی پوشش بده. می‌تونین  برای جلب توجه بیشتر، قسمت چونه‌ی ریش رو هم کمی بلندتر بذارین. این ریش برای افرادی که چهره‌شون گرده و نمی‌خوان کل صورتشون رو نشون بدن خوبه. پس با دو خط ریش که از پایین گونه‌ها شروع می‌شه و به سمت پایین می‌ره، می‌تونین به چهره‌تون شکل گردی بدین و همینطور اگه بخواین میتونین بخش بالاییش رو یه کم بالاتر از پایینش کنین که مثل هلال شکل بگیره.

۶.ریش بزی:

این ریش یکی از مدل‌های قدیمی و کلاسیکه که تو طول تاریخ مورد توجه زیادی قرار گرفته. ریش بزی به شکلیه که به ریش تو ناحیه ی چونه اجازه ی رشد میده و بین ریش و سبیل فاصله می افته و برای افرادی که صورت گرد یا بیضی دارن هم  خیلی مناسبه.

این ریش برای افرادی خوبه که چهره‌ ی  گرد یا بیضی شکلی دارن.  این مدل ریش خیلی کلاسیکه و تو طول تاریخ همیشه مورد توجه قرار گرفته.

۷.ریش وایکینگی:

این ریش نمادی از جسارته که تو سال‌های اخیر مد شده. با داشتن این ریش می‌تونین با چهره‌تون جلب توجه کنین. نگهداری از این ریش خیلی زحمت داره و وقتی ریش بلند می‌شه باید به‌خوبی شکل داده بشه. این ریش یه جسارت نماده که تو این چند سال اخیر خیلی ترند شده. این  مدل ریش وقتی که به‌خوبی بلند بشه، می‌تونین بهش فرم دلخواهتون رو بدین، مثلا اطراف رو کوتاه و کم‌حجم کنین یا اجازه بدین سبیل‌ها بلند بشن. ریش وایکینگ رو عموماً آقایون می‌پسندن، چون یه حس مردونه و قدرتمندی بهشون می‌ده. ولی نگهداری‌ش سخته و باید همیشه رسیدگی کنین.

۸.ریش و سبیل:

این ریش برای افرادی که فک‌هایشون زاویه‌دار و صورت مربعی دارن مناسبه. این مدل ریش با سبیل کوتاه و ریش‌های کمی بلندتر از ته ریش خیلی مورد علاقه‌ی افراده. ترکیب سبیل و ته‌ریش یکی از مدل‌های ریش مردانه ی کوتاه ۲۰۲۳هستش  که هنوزم خیلی محبوبه. اگه دنبال مدل ریش ترند سال ۲۰۲۳ هستین، این مدل رو پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت
بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

۹.ریش ون دایک:

این مدل ریش باعث میشه چونه‌تون تیزتر و چونه‌ای‌تر به نظر بیاد. ریش و سبیل فقط رشد می‌کنه تا صورت رو کشیده‌تر نشون بده. این مدل ریش در قرن هفدهم خیلی محبوب بوده و در قرن نوزدهم دوباره جاافتاده. این ریش یه جورایی شکل دوتا T رو داره، یعنی از بین ریش و سبیل تا چونه شکل T می‌سازه. این مدل خیلی طرفدار داره. این ریش یه حس اختصاصی به چهره می‌ده. با داشتن ریش و سبیل فقط روی چونه، می‌تونین چهره‌تون رو کشیده‌تر و شیک‌تر نشون بدین.

۱۰.ریش انگلیسی:

این ریش با سبیل بلند همراهه که غالبا به سمت بالا تاب داده می‌شه. این مدل ریش بلنده و جذابیت بی‌انتهایی به صورتتون می‌ده. با پوشیدن یه لباس مردونه ی  شیک می‌تونین متفاوت‌تر بشین. یادتتون  نره که بهترین مدل ریش رو با توجه به فرم صورتت تون انتخاب کنین. همچنین این ریش یه حس متفاوت و خاص به چهره تون می‌ده.البته مدل ریشی که بتونه  با فرم صورت هماهنگ بشه، جذابیت چهره رو بیشتر میکنه.

حتما قبل از انتخاب مدل ریش با یه آرایشگر مشورت کنین و به پیشنهادش فکر کنین. همون‌طور که آرایش به خانم‌ها زیبایی می‌بخشه، فرم ریش هم برای آقایون خیلی مهمه.

✔️سوالات رایج درباره مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

۱. مدل ریش برای صورت گرد و تپل:

برای فرم صورت گرد و تپل ، ریش‌های کوتاه و جمع شده مناسب هستن. مثلاً ریش ته‌ریش یا ریش پروفسوری با کوتاه کردن و به شکل هلال در اطراف چونه قرار دادن،  می‌تونن جلوی گردی چهره رو بگیرن.

۲. مدل ریش دختر پسند:

برای جلب توجه دختران، ریش‌های کوتاه و مرتب که با سبیل خنثی شکل گرفته باشن، معمولاً مورد علاقه‌شان هستن. ریش ته‌ریش یا ریش پروفسوری که با دقت بالا و کوتاهی مناسبی انجام شده باشه، مناسب جلب توجه دخترانه.

۳. مدل ریش برای صورت لاغر:

برای چهره‌های لاغر، ریش‌های با حجم مناسب و کمی طولانی تر معمولاً مناسب‌تر هستن. مثلاً ریش و سبیل یا ریش بزی می‌تونن جلوی لاغری چهره رو بگیرن و اون رو به ظاهری جلب توجه تبدیل کنن.

۴. انتخاب مدل ریش بر اساس فرم صورت:

برای انتخاب مدل ریش، بهتره با فرم صورت خودتون  آشنا شین. مثلاً برای صورت‌های کشیده و بلند، ریش پروفسوری یا ریش بزی می‌تونه جلوی طولانیت و کشیدگی چهره رو بگیره. برای صورت‌های گرد، ریش‌هایی که کمی زاویه دارن، مثل ریش و سبیل یا ریش انگلیسی مناسب‌تر هستن.

۵. مدل ریش پروفسوری برای صورت کشیده:

برای صورت‌های کشیده، ریش پروفسوری با دو خط ریش در دو طرف دهان که به سمت پایین می‌ره، می‌تونه جلوی کشیدگی اضافه رو بگیره  و چهره رو متعادل‌تر نشان بده.

۶. مدل ریش مردانه ی کلاسیک:

برای استایل کلاسیک، ریش‌های کوتاه و مرتب مثل ته‌ریش یا ریش پروفسوری، همیشه گزینه ی مناسبی هستن. این مدل‌ها جذابیت و اشتیاق به چهره می‌دن و با همه ی انواع فرم‌های صورت سازگار هستن.

بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت
بهترین مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت

✔️نتیجه

در نهایت، مدل ریش مردانه برای فرم های مختلف صورت یه اقدام مهم برای بهبود ظاهر و جذابیت فرده. با توجه به اینکه هر فرد فرم صورت منحصر به فردی داره، انتخاب مدل ریش مناسب با توجه به این فرم صورت، می‌تونه  بهبود قابل توجهی در ظاهر افراد داشته باشه. از طرفی، نکاتی مانند نیاز به نگهداری مداوم و توجه به جزئیات در طراحی ریش نیز باید در نظر گرفته بشه. یادتون نره با مشورت با آرایشگر تون  و در نظر گرفتن پیشنهادات انو، می‌تونین مدل ریشی رو که بهترین تطابق با فرم صورت تون  داشته باشه رو ، انتخاب کنین.

بعد از انتخاب بهترین مدل ریشتون، اگر دوست داشتین استایلتون رو هم شخصی سازی کنین، میتونین از خدمات دوخت کت شلوار مجموعه آرسام استفاده کنید که انواع کت شلوار سازمانی، اداری، دامادی و … رو با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت براتون شخصی دوزی میکنه.

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

خرید کت شلوار مردانه از فروشگاه‌های آنلاین

راهنمای خرید کت شلوار مردانه از فروشگاه‌های آنلاین

مقالات

۲۸ تیر ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۶ تیر ۱۴۰۳

بهترین مدل‌های کت شلوار مردانه رسمی برای سال 2024

بهترین مدل‌های کت شلوار مردانه رسمی برای سال ۲۰۲۴

مقالات

۲۵ تیر ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982