سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

راهنمای اندازه گیری آقایان

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۷ شهریور ۱۴۰۰

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

راهنمای اندازه گیری آقایان

باید با نحوه اندازه گیری آقایان آشنایی داشته باشید و مطابق با روش اندازه گیری آقایان سایز کت و شلوار خود را اندازه بگیرید.

اگر که قصد دارید یک لباس مانند کت و شلوار را به صورت اینترنتی خریداری کنید و یا قصد دارید که سایز خود را به خیاط ارائه کنید. اندازه گیری آقایان برای دوخت کت شلوار قالب بدن بسیار مهم می باشد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک پوشاک را به صورت اینترنتی خریداری کنید؛ اما ندانید که چگونه باید سایز خود را اندازه بگیرید یا شاید هم تا به حال کت و شلوار اینترنتی خریده اید. اما همین که آن کت و شلوار به دست شما رسید، متوجه شدید که کت و شلوار یا برای شما تنگ است یا گشاد!

به همین خاطر ما در سرای پادشاهان آرسام قصد داریم شما را با نحوه اندازه گیری آقایان آشنا کنیم.

  • زمانی که برای خدمات شخصی دوزی کت شلوار و یا دوخت کت شلوار به سرای پادشاهان آرسام مراجعه میکنید اندازه گیری دقیق توسط خیاطان و استادکاران بسیار با تجربه انجام می شود.

اندازه گیری کت شلوار

قبل از خواندن این مطالب کت و شلوار نخرید!

کت و شلوار یکی از پوشاکی است که در خانه هر آقایی وجود دارد. بسیاری از آقایان نیز تمایل دارند که کت و شلوار خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند و یا به هر دلیلی می خواهند که سایز کت و شلوارشان را خودشان تعیین کنند. به همین خاطر لازم است که افراد قبل از هر اقدامی با نحوه اندازه گیری آقایان آشنایی داشته باشند و در صورتی که نیاز به خرید کت و شلوار داشتند، طبق یک اندازه گیری دقیق مراحل خرید خود را انجام دهند. بنابراین، اگر قصد خرید کت و شلوار و یا هر پوشاک دیگری را دارید، می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه اندازه گیری سایز آشنا شوید.

راهنمای اندازه گیری آقایان

به طور کلی در هنگام خرید کت و شلوار اندازه گیری دقیق تر باعث می شود که شما سایز مناسب تری را انتخاب کنید؛ اما معمولا سایز کت و شلوارهای موجود در بازار استاندارد هستند، به طوری که با اندازه گیری چند فاکتور مهم می توانید یک سایز مناسب و دقیقی را برای خود انتخاب کنید. در ادامه نحوه اندازه گیری این فاکتورهای مهم را ذکر می کنیم.

نحوه اندازه گیری دور سینه برای آقایان

در یک کلام بگوییم که اگر قصد داشته باشید یک لباس بخرید و دور سینه خود را اندازه بگیرید، تا حد زیادی می توانید سایز مناسب خود را انتخاب کنید. در واقع، سایز دور سینه یکی از معیارهای بسیار مهم برای اندازه گیری آقایان است.

نحوه اندازه گیری دور سینه برای آقایان بسیار ساده انجام می شود. آقایان می بایست که یک متر منعطف و پارچه ای را دور سینه خود قرار دهند؛ اگر این سوال برای شما وجود دارد که دقیقا کجای سینه را باید برای اندازه گیری دور سینه در نظر گرفت؟ باید به شما عرض کنیم که برای اندازه گیری دور سینه شما می بایست که عریض ترین بخش قفسه سینه خود را در نظر بگیرید.

معمولا قرار دادن متر در زیر بغل آقایان و اندازه گیری دور سینه، یک اندازه گیری ایده آل است. در تصویر زیر روشی را مشاهده می کنید که با کمک آن می توانید به راحتی و بدون کمک دیگران سایز دور سینه خود را اندازه بگیرید. در این روش شما می بایست که متر را دور سینه خود قرار دهید و با بازوی خود متر را دور سینه خود نگه دارید.

نکته حائز اهمیتی که باید در نظر داشته باشید، این است که برای اندازه گیری دور سینه، به هیچ وجه نباید دستان شما بالای تنه شما قرار بگیرد. شما باید در حالت آناتومیک مرجع قرار بگیرید. برای این کار حتما دست های خود را در کنار تنه خود قرار دهید و آن ها را آویزان کنید تا سایز دور سینه شما به درستی اندازه گیری شود.

در صورتی که علاقه دارید کت شما آزادتر باشد، می توانید در بین متری که در دور سینه شما قرار دارد، ۴ انگشت خود را قرار دهید و آن موقع اندازه دور سینه خود را محاسبه کنید.

مطلب پیشنهادی:   استایل کژوال (Casual) چیست؟
اندازه گیری دور سینه آقایان
اندازه گیری دور سینه آقایان

نحوه اندازه گیری عرض شانه آقایان

عرض شانه نیز یکی از مهم ترین معیارها برای دوخت کت و شلوار است؛ چرا که عریض ترین قسمت یک کت، قسمت سر شانه کت است و از طرفی اگر این قسمت تنگ باشد، فرد احساس خوبی در کت و شلوار ندارد. به همین خاطر لازم است که اشخاص در هنگام اندازه گیری عرض شانه خود دقت کافی داشته باشند تا با مشکل سایز روبرو نشوند.

برای اندازه گیری عرض شانه خود بهتر است که از یک فرد دیگری نیز کمک بگیرید. برای این کار می توانید یک سر متر را در یک طرف شانه و یک سر دیگر را در طرف دیگر قرار دهید و سپس، اندازه عرض شانه خود را محاسبه کنید. در صورتی که تمایل ندارید کت و شلوار شما تنگ شود، بهتر است که متر خود را آزاد تر بگیرید که قسمت سر شانه شما تنگ نشود.

در صورتی که قصد دارید کت و شلوار تنگ تری داشته باشید، می توانید قسمت عرض شانه را تنگ تر محاسبه کنید؛ اما در نظر داشته باشید که اندازه گیری عرض شانه به صورت خیلی تنگ باعث می شود که کت شما خیلی تنگ بشود. پس حتی اگر دوست دارید که کت و شلوار شما تنگ تر باشد، می بایست که متر را برای اندازه گیری عرض شانه کمی آزادتر بگیرید.

در تصویر زیر می توانید نحوه اندازه گیری آقایان برای عرض شانه را مشاهده کنید. در صورتی که فردی در دسترس شما نیست، می توانید با کمک آینده و دست های خود، عرض شانه خود را اندازه بگیرید.

اندازه گیری عرض شانه آقایان
اندازه گیری عرض شانه آقایان

اندازه گیری قد آستین برای کت

یکی دیگر از معیارهایی که معمولا برای افراد قد بلند اهمیت بیشتری پیدا می کند، اندازه قد آستین است. در صورتی که قصد دارید، قد آستین خود را پیدا کنید می توانید به راحتی یک سر متر را روی شانه خودتان قرار دهید و یک سر دیگر متر را تا مچ دست خود بکشید تا اندازه آستین شما به درستی اندازه گیری شود.

این روش اندازه گیری برای کت و شلوارهای استاندارد با آستین های معمولی هستند. در صورتی که قصد دارید یک کت خاص با طول آستین بلند و یا کوتاه سفارش دهید، می بایست که مطابق با مدل مد نظر خودتان این کار را انجام دهید.

اندازه گیری شلوار برای خرید کت و شلوار

تا به اینجای مقاله با نحوه اندازه گیری بالاتنه آقایان آشنا شدیم؛ اما به هر حال اگر قصد دارید که یک کت و شلوار و یا شلوار تنها را خریداری کنید، می بایست که با نحوه اندازه گیری سایز شلوار نیز آشنا باشید.

برای اندازه گیری قصد شلوار بهتر است که یک کفش معمولی بپوشید تا قد شلوار شما به درستی اندازه گیری شود. در صورتی که قصد دارید، اندازه گیری آقایان برای شلوار را انجام دهید، می توانید معیارهای زیر را اندازه بگیرید.

البته شما می توانید برای اندازه گیری قد شلوار خود، از یک شلواری که اندازه آن بسیار برای شما مناسب است استفاده کنید و طبق اندازه آن، سایز شلوار مناسب خود را پیدا کنید.

اندازه گیری دور باسن برای شلوار

در صورتی که برای دوخت کت و شلوار، به اندازه دور باسن نیاز دارید می توانید به راحتی و با یک متر ساده اندازه دور باسن خود را اندازه بگیرید. برای این کار متر را دور باسن خود قرار دهید و تا دور جلو تنه خود بکشید و اندازه نشان داده شده را بخوانید. دقت داشته باشید که برای اندازه گیری دور باسن، می بایست که عریض ترین قسمت باسن خود را اندازه بگیرید.

اندازه گیری قد شلوار

قد شلوار مهم ترین معیاری است که برای دوخت شلوار مورد استفاده قرار می گیرد؛ البته در اندازه گیری آقایان این معیار زیاد هم اهمیتی ندارد؛ چرا که معمولا می توان با یک دوخت و دوز ساده قد شلوار را کوتاه کرد. به همین خاطر معمولا قد شلوار را بلندتر از آن چیزی که هست می گیرند.

برای اندازه گیری قد شلوار خود ابتدا صاف بایستید. حال از یک فرد برای اندازه گیری کمک بگیرید و از او بخواهید که فاصله بین خط کمر شما که کمربند در آن جا قرار می گیرد را تا مچ پای شما اندازه گیری کند. این اندازه دقیقا اندازه شلوار شما می باشد.

در صورتی که می خواهید اندازه گیری دقیق تری داشته باشید، می توانید به راحتی قد داخلی شلوار خود را نیز اندازه بگیرید. برای انجام این کار می توانید مطابق تصویر زیر یک سر متر را در زیر کفش های خود قرار دهید و متر را تا بالای داخل پاهای خودتان بکشید. به همین راحتی قد داخلی شلوار شما اندازه گیری شد.

اندازه گیری قد شلوار
اندازه گیری قد شلوار

نتیجه گیری

در نهایت اگر نتوانستید کت شلواری پیدا کنید هم سایز شما باشد و هم با سلیقه تان همخوانی داشته باشید، میتوانید ازخدمات شخصی دوزی کت شلوار سرای پادشاهان آرسام استفاده کنیذد. این مجموعه با طراحی و سفارشی دوزی انواع کت شلوار اداری، سازمانی، دامادی، مجلسی و … بهترین و مرغوب ترین کت شلوار ها را دقیقا مطابق با نیاز و سلیقه شما برایتان فراهم میکند.

4.5/5 - (6 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982