سرای پادشاهان آرسام
سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 320
سرای پادشاهان آرسام 319
سرای پادشاهان آرسام 315
سرای پادشاهان آرسام 159

ترفندهای اتوکشی کت شلوار مردانه

تاریخ نوشته

تاریخ نوشته

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

 

آخرین بروز رسانی

آخرین بروز رسانی

۱۲ اسفند ۱۴۰۲

 

نویسنده

نویسنده

سرای پادشاهان آرسام

 

دسته بندی

دسته بندی

آموزش مد و پوشش آقایانآموزش مد و پوشش عمومیمقالات

سرای پادشاهان آرسام 26
سرای پادشاهان آرسام 27
سرای پادشاهان آرسام 28
سرای پادشاهان آرسام 323
سرای پادشاهان آرسام 322
سرای پادشاهان آرسام 29
سرای پادشاهان آرسام 43
سرای پادشاهان آرسام 43

ترفندهای اتوکشی کت شلوار مردانه

🤔آیا شما هم دلتون میخواد همیشه کت شلوار صاف و بدون چروک بپوشین، ولی ترفند ها و راه صحیح اتوکشی کت شلوار رونمی‌دونین؟ اوکی، بیاین ببینیم چطوری می‌تونیم به راحتی و بدون دردسر کت شلوارامون رو صاف کنیم که همیشه شیک و منظم از خونه بیرون بیایم و نیازی نباشه که همش بخوایم خشکشویی بریم. ترفند های اتوکشی بعد از دوخت کت شلوار یکی از مهمترین ترفندهاییه که همه خیاط ها هم باید بلد باشن!

اتوکشی منظم و درست کت شلوار می‌تونه به حفظ بافت پارچه و طولانی‌تر شدن عمر لباس‌ها کمک کنه. در این مقاله، می خوایم به بررسی ترفندها و اصول اتوکشی کت شلوار مردونه بپردازیم. پس همراه  ما باشین.👖 👔

اتوکشی کت شلوار در منزل
اتوکشی کت شلوار در منزل

✅آماده‌سازی و اتوکشی کت شلوار در منزل

قبل از شروع به اتوکشی کت، اولین قدم اینه که مطمئن بشید که کتتون تمیزه و هیچ لکه‌ی چرکی روش نیست. اگه لکه‌ای دیدین، حتما باید اون رو پاک کنین، چون اگه حرارت اتو بهش بخوره، ممکنه دیگه سخت بیشه تمیزش کرد.

بعد برای اتوکشی کت، یه میز یا یه سطح صاف و مناسب برای اتوکشی پیدا کنین. اگه از میز اتو استفاده می‌کنین، مطمئن بشین که روی میزتون  تمیزه ویه موقع روش پرزی چیزی نباشه. اگه از اتوی سیم دار استفاده می‌کنین، نزدیک پریز برق قرار بگیرین.

قبل از شروع به اتوکشی، حتما دستورالعمل نوشته شده روی برچسب کت رو ببینین. این دستورالعمل معمولا در جیب کت تونه و نشون میده چطوری باید کت تون رو بشورین یا اتو کنین. اگه دستورالعملی پیدا نکردین، بهتره اتو رو با حرارت کم شروع کنین تا  بافت پارچه آسیب نبینه.

اتوکشی کت شلوار مردانه
اتوکشی کت شلوار مردانه

✅آب‌پاشی و تمیزی کف اتو: دو ترفند اساسی برای اتو کشی کت شلوار

قبل از شروع به اتوکشی کت مورد علاقه‌تون، مطمئن شین که کف اتو تمیزه و پارچه‌هایی که قبلاً اتو شدن، بهش نچسبیده باشه. اگه روی کف اتو باقیمونده ی رنگ یا چیزی چسبیده باشه، حتماً  یه یه قاشق چایخوری آب و دو قاشق چای خوری جوش شیرین رو به کف اهنی یا سرامیکی اتو بزنید کمی صبر کنین و بعد با یه پارچه ی مرطوب لایه برداریش کنین.

وقتی هم که دارین کت تون رو اتو می‌کنین، از یه آب‌پاش استفاده کنین. پاشیدن آب روی پارچه باعث میشه لباس رطوبت بگیره و از طریق بخارش ، چروک‌ها راحت‌تر باز میشن. اگه از اتو بخار استفاده می‌کنین، نیازی به آب‌پاشی ندارین. ولی حواستون باشه که آب مخزن اتو رو با آب مقطر پر کنین، چون املاح موجود در آب شیر می‌تونه روی لباس باقی بمونه و منافذ بخار رو هم مسدود کنه.

برای اتو کشی کت شلوار از پارچه ی واسط استفاده کنین
برای اتو کشی کت شلوار از پارچه ی واسط استفاده کنین

✅ برای اتو کشی کت شلوار از پارچه ی واسط استفاده کنین!

وقتی می‌خواین  کت خودتون رو اتو کنین، از یه پارچه به عنوان واسط بین اتو و کت تون استفاده کنین. این کار باعث می‌شه  از پارچه ی کت تون محافظت کنین. با این روش، دیگه نگران رنگ روی کت یا اتو یا پارچه باقی‌مانده نباشید. می‌توانید از حوله یا پارچه‌های کتانی یا ماسلین استفاده کنید.

این کار همچنین باعث می‌شه عمر پارچه ی کت شما طولانی‌تر بشه. اگه پارچه ی مناسبی ندارین، بهتره کت تون رو برگردونین  طرف دیگه ش و از داخل اونو اتو کنین. همچنین، اگه  کت تون آستری داره که قابل اتو کردن نیست، حتماً از یه پارچه ی مناسب برای حفاظت از کت تون استفاده کنین.

✅ بهترین روش برای اتو کردن کت

اول کت تون رو روی میز اتو یا سطحی که برای اتو در نظر گرفتین، پهن کنین و اون رو صاف کنین. بهتره  کت رو طوری پهن کنین که پشت اون  رو به بالا باشه، تا اولین قسمتی که راحت‌تر اتو می‌شه، پشت کت باشه. اگه کت تون دارای دوخت یا گلدوزی خاصیه، بهتره اتو رو مستقیماً روی این قسمت‌ها نذارین و کت رو به  بیرون برگردونین، بعد اتو رو روی قسمت داخلی پارچه قراربدین.

مطلب پیشنهادی:   لباس پوشیدن به سبک ویکتوریایی

حالا وقت اتو کشیدن جلو و طرفین کته. ی طرف کت رو روی میز اتو پهن کنین و بخش دیگه ی  کت رو آویزون کنین. اگه کت ساسون داره، بهتره اون رو  با لبه ی خارجی میز ست کنین تا چروک نشه . بعد تمام چین و چروک‌ها رو صاف کنین و قبل از اتو کشیدن، هر نقطه‌ای ر با آب مقطر اسپری کنین.

برای اتو کردن بخش‌های جلویی کت، باید با فشار کمتری پرس کنین. این قسمتا برای اتو کشیدن به دقت بیشتری نیاز داره، مخصوصاً اگه جیب یا یقه داشته باشن. همچنین حتماً از اتو روی پدهای شونه ی کت استفاده نکنین تا شونه‌ها به سمت داخل جمع نشن. اگه کت شما جیب‌های روکار داره، از یه تکه مقوا یا پارچه ی بدون پرز استفاده کنین تا لایه‌های جیب رو موقع اتو کشیدن باز کنه.

✅ بهترین روش برای اتو کردن آستین‌های کت

اول، آستین‌ها رو روی سطحی صاف پهن کنین و تمامی چروک‌ها و تاخوردگی‌ها رو هم  به دقت صاف کنین. حتماً از کشیدن اتو روی پارچه خودداری کنین و تنها کاری که باید بکنین، اتو رو روی لباس پرس کنین و فشاربدین.

آستین‌ها به دلیل دولایه بودنشون، ضخیم‌ترین قسمت یه کت هستن. برای اتو کردن آستین‌ها، از بالشتک یا وسیله ی خاصی که برای اتوی آستین استفاده می‌کنین، در داخل آستین قراربدین. می‌تونین از چند عدد مجله ی لوله شده استفاده کنین و اونا رو با یه پارچه ی کتون  بپوشونین و بعدش  داخل آستین قراربدین.

همچنین، یه دستمال مرطوب روی آستین‌ها بذارین  تا هم از پارچه ی کت محافظت کنین و هم پرس اتو راحت‌تربشه. اول با اتو کردن مرکز آستین شروع کنین و از خط دوخت باز و شروع به اتو کشیدن  کنین، بعد به آرومی تمامی قسمت ها رو بدون ایجاد هیچگونه چروکی اتو بکشین.

کت رو بذارین برای خنک شدن، بعد از اتمام اتوکشی کت، بهتره فوراً کت رو بزارین برای خنک شدن. اجازه بدین تا زمانی که کت خنک می‌شه، آویزون بمونه. اتو رو از پریز بکشین و صبر کنین تا کاملاً سرد بشه.

اتوکشی کت شلوار مردانه
اتوکشی کت شلوار مردانه

✅اتو کردن شلوار

اول مطمئن بشین شلوارتون کاملاً تمیزه، چون حرارت اتو باعث تثبیت آلودگی‌ها می‌شه. بعد از اون، مطمئن شین که  درجه ی حرارت اتو مناسبه. همیشه بهتره که اتو کردن کت و شلوار رو همزمان انجام بدین، تا یکی از اونا  به نظر کهنه و فرسوده نیاد.

اول شلوار رو با اتو کردن خط جیب‌ها شروع کنین. اگه شلوار دارای آستریه، بهتره آستر رو بیرون بیارین و اتو کنین. بعد از اون، به کمر و بخش پایین کمر برین و اتو کنین.حواستون باشه که اتو روی شلوار پرس شده باشه.

حالا به خطوط دوخت شلوار برین و از پاچه‌های شلوار به سمت فاق‌ها حرکت کنین. اگه خطوط دوخت رو به درستی روی هم بندازین می‌تونین هر دو پاچه ی شلوار رو همزمان اتو کنین.

✅ روش آسان برای اتوکشی کت و شلوار با استفاده از بخار

اگه دنبال راهی برای صاف کردن کت و شلوار بدون استفاده از اتو هستین، از بخار استفاده کنین. این روش خیلی ساده و راحته ،مخصوصا برای پارچه‌های پشمی خوبه.حالا می‌تونین هم خودتون بخار بسازین،هم از دستگاه بخارشو استفاده کنین.

در روش اول، کت را در حمام آویزون کنین و زمانی که آب داغ بازه و بخار تو حموم جمع شده، بخار به تار و پود پارچه نفوذ کرده و چروک‌ها را از هم باز می‌کنه.فقط مراقب باشین کت شلوارتون خیس نشه.

اگه بودجه‌ی کافی دارین، دستگاه بخارشو رو تهیه کنین و بدون دردسر و به راحتی کت و شلوار تون رو  اتو کنین. در این روش، احتمال سوختن پارچه و استرس کمتره، چرا که اتو و پارچه به طور مستقیم با هم تماس ندارن.

همیشه اتوکشی کت و شلوار با بخارشو رو با حرارت کم شروع کنین، زیرا حرارت زیاد ممکنه به پارچه‌ ی کت آسیب بزنه. در اتو کردن شلوار، به دلیل نیاز به ایجاد خط اتو، نمی‌شه از بخارشو استفاده کرد.

اتوکشی کت شلوار مردانه
اتوکشی کت شلوار مردانه

✅ نتیجه گیری

با اعمال این ترفندها و رعایت اصول اتوکشی کت شلوار، می‌تونین لباس‌های کت و شلوار خود را به بهترین شکل ممکن صاف کنین و از اونا به مدت طولانی‌تری استفاده کنین. با دقت به جزئیات و توجه به نکات فنی، لباس‌های شما همیشه آماده ی استفاده هستن و شما رو به شکلی مرتب و شیک نشون می‌دن. درضمن یادتون نره که سرای پادشاهان آرسام خدمات شخصی دوزی کت شلوار های مزدانه و زنانه رو با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه میده 👍

5/5 - (1 امتیاز)

سرای پادشاهان آرسام ، ارائه دهنده خدمات دوخت و شخصی دوزی کت شوار با مرغوب ترین کیفیت

برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با آرسام

شماره موبایل (تماس در ساعات غیر کاری و ایام تعطیل)

ساعت و روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه - 9 صبح تا 7 عصر

آدرس مزون آرسام

تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، توحید چهارم غربی، پلاک 126

مقالات مرتبط

بیشتر بدانید و شیک پوش بمانید

مقالات مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع

جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

بهترین جنس پارچه برای کت شلوار زنانه

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

چگونه یک طرح شخصی دوزی برای کت شلوار انتخاب کنیم؟

مقالات

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار

راهنمای کامل شخصی‌دوزی کت شلوار: از انتخاب پارچه تا جزئیات

مقالات

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای ارتباط سریع از طریق شماره ذیل اقدام فرمایید

  • تلفن مزون : 02188080183
  • تلفن همراه : 09121715982