Turn up the volume for the
best experience

7 اصول انتخاب کراوات | راهنمای انتخاب کراوات مناسب شما

آیا با اصول انتخاب کراوات آشنا هستید و در هنگام خرید کراوات و یا انتخاب یک کراوات از کمدتان می دانید کدام یک برای شما مناسب تر است؟ همان طور که می دانید، کراوات یکی از رایج ترین اکسسوری هایی است که اغلب به همراه کت و شلوار یا کت تک و در استایل های رسمی و نیمه رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. این اکسسوری می تواند به ظاهر شما زیبایی بیشتری ببخشد و شما را خوش پوش تر و شیک تر از آن چه هستید، نشان دهد. 

اما اگر رنگ یا مدل کراواتی که انتخاب می کنید، مناسب پیراهن یا کت شما نباشد و یا اصول انتخاب کراوات را ندانید و از آن به درستی استفاده نکنید، با وجود برند کراوات و هزینه زیادی که برای آن پرداخت کرده اید، ظاهر شما را بسیار بد نشان داده و نمی توان انتظار خروجی مناسبی داشت.

در انتخاب کراوات به چه نکته هایی باید توجه کنیم و اصول انتخاب کراوات چیست؟ چگونه می توانیم با انتخاب صحیح کراوات و استفاده از آن، یک استایل شیک و بی نقص داشته باشیم؟ برای دریافت پاسخ این سوالات و انتخاب بهترین کراوات با ما در این مطلب همراه باشید.

اصول انتخاب کراوات

1- جنس کراوات

جنس کراوات یکی از مهم ترین نکات در اصول انتخاب کراوات است. شما باید اجزای مختلف کراوات را بررسی کنید تا مطمئن شوید از کیفیت بالایی برخوردار است. لایه رویی کراوات باید از پارچه ای تهیه شده باشد که در برابر چروک شدن مقاوم باشد. کراوات های ابریشمی یا پشمی که قلابی نیستند، بهترین جنس را دارند. همچنین اگر امکان خرید کراوات دست دوز دارید، بهتر است کراوات هایی که دست دوز هستند را جایگزین کراوات های ماشینی کنید.

 

 

2- اندازه کراوات

شاید نکته ای که در انتخاب کراوات کمتر به آن توجه می کنید، اندازه آن باشد؛ حال آن که می توان در اصول انتخاب کراوات، طول و عرض آن را به عنوان یکی از مهم ترین موارد ذکر کرد. کراواتی را انتخاب کنید که قد آن دقیقا تا بالای سگگ کمربندتان، و پهنای آن 5.5 تا 10 سانتی متر باشد. البته بهتر است پهنای کراوات را با توجه به اندام خود و مدل کتتان انتخاب کنید. به عنوان مثال استفاده از کراوات های با پهنای زیاد برای افراد لاغر اندام، باعث می شود لاغرتر به نظر برسند، همچنین افراد کوتاه قد بهتر است از کراوات های باریک برای کشیده به نظر رسیدن استفاده کنند.

به سه تصویر زیر دقت کنید. در تصاویر اول و دوم، اندازه کراوات مناسب نبوده و جلوه بدی را نمایش می دهد. اما در تصویر سوم اندازه کراوات کاملا مناسب بوده و بهترین حالت ممکن برای اندازه کراوات می باشد.