Turn up the volume for the
best experience

بهترین پارچه برای مانتو تابستانی کدام است؟

این روز ها که دمای هوا خیلی بالا رفته و به اواسط تابستان نزدیک می شویم باید لباس هایی انتخاب کنیم که پارچه های خنک و سبک دارند. در این مقاله بهترین پارچه برای مانتو تابستانی را معرفی می کنیم تا وقتی در گرما مجبور شدید از خانه خارج شوید گرما را کمتر حس کنید. پس اگر اهل خرید پارچه و دوخت و دوز مانتو هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی: انواع لباس ساقدوش عروس

بهترین پارچه برای مانتو تابستانی

1- پارچه کرپ حریر

کرپ حریر در لیست بهترین پارچه برای مانتو تابستانی قرار می گیرد. این پارچه برای مانتو های گشاد بسیار مناسب است. پس اگر طرفدار پانچو و دیگر مانتو های گشاد تابستانی هستید این پارچه به شما تو صیه می شود. جنس کرپ حریر بسیار خنک است و در دوخت لباس های پفی و چین دار نیز از آن می توانید استفاده کنید.این پارچه با وجود نازکی که دارد بدن نما نیست.

پارچه کرپ حریر در رنگ های مختلف مات و با الیاف ابریشم طبیعی یا مصنوعی تولید می شود که برای مانتو تابستانه بهتر است از رنگ های روشن آن استفاده کنید. گرماژ آن 150 الی 190 بوده به همین علت جزو پارچه های سبک به حساب می آید. کرپ حریر های موجود در بازار اکثراً چینی و کره ای هستند که بهترین نوع آن کره ای می باشد.

 

2- پارچه لنین

لنین از خنک ترین و سبک ترین پارچه های مانتو تابستانه است. ویژگی مهم دیگری که پارچه های لنین دارند این است که به راحتی چروک نمی شوند. همه این ها دلایلی است که هر چه زودتر این پارچه را تهیه کنید و به خیاط خود سفارش دوخت یک مانتوی زیبای تابستانه و کژوال دهید. علاوه بر مانتو این پارچه برای شومیز و شلوار نیز انتخاب مناسبی خواهد بود.

در بافت پارچه لنین منافذی وجود دارد که باعث می شود هوا به راحتی جریان پیدا کند درنتیجه از تعریق جلوگیری می کند. این پارچه از الیاف کتان بافته شده است.

 

3- پارچه کرپ اسکاچی

کرپ اسکاچی دیگر عضو خانواده کرپ می باشد که برای فصل تابستان انتخاب هوشمندانه ای به نظر می رسد. این پارچه بافت خاصی داره و چروک نمیشه. برای دوخت مانتو با کرپ اسکاچی نیاز به آستر ندارید و بدون آن می توانید مانتو و سارافون های زیبا، خنک ، راحت و تابستانه بدوزید.

کرپ اسکاچی تا حدی خاصیت کششی دارد و از نظر دام جزو پارچه هایی است که تا طولانی مدت می توانید از آن استفاده کنید.

 

4- پارچه نخی

پارچه نخی یکی دیگر از گزینه های لیست بهترین پارچه برای مانتو تابستانی می باشد. این پارچه همان پارچه پنبه ای است که اصطلاحاً به آن پارچه نخی می گویند. نقطه قوت پارچه های نخی این است که بسیار خنک و سبک هستنند و مشکلی که دارند این است که خیلی زود چروک می شوند و هر بار نیاز به اتو کشی دارند.

از دیگر نقاط قوت پارچه پنبه ای می توان به خاصیت ضد حساسیت آن اشاره کرد. دقت داشته باشید که در برخی از انواع آن از الیاف مصنوعی نیز استفاده می شود که ممکن است برای افراد با پوست های خاص ایجاد حساسیت کند. پارچه پنبه ای خاصت کششی ندارد و رنگ آن مات است.

پارچه های نخی معمولاً آب رفت دارند. به این معنی که بر اثر شست شو ممکن است آب برود و کوتاه شود. به همین علت بهتر است قبل از دوخت و دوز یک بار شسته شود.