Turn up the volume for the
best experience

معرفی 13 مدل لباس مهمانی

وقتی صحبت از خرید لباس مهمانی می شود گزینه های زیادی پیش روی ماست. در بین تمام آن ها باید به دنبال لباسی باشیم که مناسب فرم بدن، آب و هوا و مناسبت مهمانی است. در اینجا انواع مدل لباس مهمانی را به شما معرفی کرده و می گوییم کدام یک برای چه موقعیت، آب و هوا و اندامی مناسب است. 

قابل ذکر است که اگر به دنبال دوخت لباس مجلسی هستید باید نکاتی دیگری را به غیر از مدل لباس مهمانی بدانید که پیش تر در مقاله نکات سفارش لباس مجلسی به آن پرداخیتم.

انواع مدل لباس مهمانی

1- لباس MiDi

این لباس برای مواقعی که از میزان رسمیت یک رویداد اطمینان ندارید بهترین گزینه است. مدل لباس مهمانی میدی می تواند آستین دار، بدون آستین، یقه باز و یا یقه بسته باشد به همین علت برای تمام افراد با هر فرم بدنی مناسب است. میدی سبکی است که در تابستان و زمستان می توانید بپوشید، در تابستان با صندل یا کفش پاشنه بلند و در زمستان با یک جفت بوت بلند آن را ست کنید.

 

2- لباس شانه افتاده

لباس شانه افتاده برای خانم های لاغری که استخوان ترقوه آن ها پیداست فوق العاده است. این لباس ها ضمن حفظ آستین، شانه های شما را به نمایش می گذارد و برای کسانی که نمی خواهند لباس خیلی بازی به تن کنند مناسب می باشد. برای مهمانی های نیمه رسمی می توانید از آن استفاده کنید و در هر فصل با کفش متناسب ست کنید.

 

3- لباس Shift

این لباس در اوایل دهه 1960 وارد دنیای مد شد. شیفت یک مدل لباس مهمانی ساده، کوتاه و بدون آستین است که برای افراد لاغر ایده آل می باشد. در زمستان آن را با یک کت پشمی ست کنید و کفش های مناسب فصل بپوشید. اگر می خواهید این لباس را در تابستان به تن کنید مدلی را انتخاب کنید که پارچه ی گلدار و شلوغ با رنگ گرم دارد. برای مهمانی های دوستانه این لباس را انتخاب کنید و با احساس راحتی از بودن در کنار دوستانتان لذت ببرید.

 

4- لباس Bodycon

این لباس از پارچه های کشی دوخته شده است و بسیار جذب می باشد. برای افراد با فرم بدن ساعت شنی مناسب بوده و معمولاً در تابستان پوشیده می شود. لباس Bodycon را با یک کفش پاشنه بلند برای مهمانی های نیمه رسمی به تن کنید.

 

5- لباس A-Line

این مدل لباس مهمانی از کمر به پایین گشاد می شود به همین دلیل لباس مانند حرف A به نظر می رسد. برای یک محیط معمولی و کاری مناسب است و می توانید با سهولت در این لباس حرکت کنید. A-Line برای فرم بدن های گلابی مناسب است، زیرا شانه ها را به نمایش گذاشته و یک ظرافت زنانه به اندام شما اضافه می کند.

 

6- لباس Maxi

اگر می خواهید روزتان را در کنار ساحل یا استخر بگذرانید، این سبک لباس برای شما مناسب است.قد این لباس به مچ پا می رسد و با اضافه کردن صندل و جواهرات بلند به استایل خود می توانید یک ست کامل و جذاب درست کنید. این لباس می تواند آستین دار یا بدون آستین باشد به همین علت برای تمام فرم بدن ها قابل استفاده است.