Turn up the volume for the
best experience

سفارش لباس مجلسی با رعایت 10 نکته مهم

اگر به یک مهمانی رسمی، عروسی و یا جشن ویژه ی دیگری دعوت شده اید، انتخاب لباس یکی از دغدغه هایی است که خواهید داشت. در عین حال که پوشیدن لباس رسمی بسیار لذت بخش است، پیدا کردن لباس مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. بهترین راه در چنین شرایطی سفارش لباس مجلسی به یک خیاط یا مزون مورد اعتماد است.

مزیت سفارش لباس مجلسی نسبت به خرید لباس های آماده این است که شما می توانید تمام ایده آل های خود را یکجا و در یک لباس داشته باشید. پس اگر یک رویداد ویژه در راه دارید و هنوز لباس خود را پیدا نکردید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا 10 نکته مهم برای سفارش لباس مجلسی را بدانید.

نکات سفارش لباس مجلسی

1- بودجه خود را تعیین کنید

اگر در هنگام سفارش لباس مجلسی، بودجه خود را تعیین کنید بسیاری از گزینه ها را حذف کرده و در نتیجه انتخاب برای شما آسان تر خواهد شد. پس حتماً به این فکر کنید که حاضر هستید برای لباس رسمی خود چقدر پول بپردازید. ایجاد بودجه مشخص برای خودتان می تواند به شما در جلوگیری هدر رفت وقت کمک کند.

2- زمانی کافی در نظر بگیرید

باید بدانید که برای دوخت و سفارش لباس مجلسی به حداقل 3 ماه زمان نیاز دارید. شما باید مزون خود را پیدا کنید، مدل و رنگ لباس را انتخاب کنید، پارچه تهیه کنید تا در نهایت لباس دوخته و آماده شود. این ها پروسه ای زمان بر هستند که نمی تواند در زمان کوتاهی انجام شود.

3- رویداد خود را در نظر بگیرید

باید بدانید که تمام رویدادهای رسمی برابر نیستند. قبل از انتخاب لباس رسمی برای یک رویداد خاص، مطمئن شوید که ماهیت این رویداد را کاملاً درک کرده اید.

به لباسی نیاز دارید که باید در آن برقصید و آزادانه حرکت کنید؟ بهتر است قد لباستان کوتاه باشد یا بلند؟ پوشیده باشد یا باز؟ این ها نکات مهمی هستند که قبل از انتخاب مدل باید بدانید تا از ورودتان با لباس نا متناسب به مجلس، جلوگیری شود.

4- انتخاب مدل

هزاران لباس رسمی در صفحات اینترنتی موجود است. اگرچه خرید لباس مجلسی از وب سایت های آنلاین به هیچ عنوان توصیه نمی گردد اما شما می توانید با گشت و گذار در صفحات وب و دیدن تمامی مدل ها، مدل دوست داشتنی خود را انتخاب کنید.

یک لباس آزاد یا لباس تنگ تر را ترجیح می دهید؟ آیا می خواهید لباس شما ساده باشد یا جزئیات بیشتری داشته باشد؟ پس قبل از سفارش لباس مجلسی، باید بدانید که چه چیزی می خواهید.

5- استایل خود را بشناسید

مهم است که هنگام سفارش لباس مجلسی زنانه فرم بدن خود را در نظر بگیرید. لباس هایی که در تن دیگران زیبا به نظر می رسند لزوماً با نوع و شکل بدن شما جادو نمی کنند. پس باید بدانید که اگر چاق، لاغر، قد بلند و یا کوتاه قامت هستید کدام مدل برای شما مناسب تر است.

6- انتخاب رنگ

قبل از مراجعه به مزون جهت سفارش لباس مجلسی، چند رنگ را که مورد علاقه شماست در ذهن داشته باشید. پس از آن، با مشورت گرفتن از خیاط خود متوجه خواهید شد که کدام یک از رنگ های مورد نظرتان با مدل لباس و رنگ پوست شما تناسب بیشتری دارد.

برای اینکه بیشتر در این باره بدانید می توانید مقاله رنگ لباس مناسب برای پوست های تیره و روشن را مطالعه کنید.

7- سن خود را مد نظر داشته باشید

هنگام انتخاب مدل و رنگ حتماً سن خود را در نظر بگیرید. باید بدانید که اگر نوجوانی 13 ساله هستید، کت و دامن انتخابی هوشمدانه برای شما نخواهد بود و بهتر است به دنبال لباس های کوتاه با رنگ های روشن باشید. همچنین اگر میان سال هستید باید لباس هایی بلند و با وقارتر انتخاب کنید و به سمت مدل های تینیجری نروید.

8- خرید پارچه

پس از انتخاب مدل و رنگ باید اقدام به تهیه پارچه کنید. همانطور که قبلاً در مقاله ی نکات دوخت لباس عروس توضیح دادیم، نوع و جنس پارچه متناسب با لباس انتخابی شما، توسط خیاط به شما پیشنهاد می گردد. می توانید خود آن را تهیه کرده یا این مسئولیت را به مزون بسپارید. در نهایت هنگام خرید باید به اندازه کافی و حتی کمی بیشتر از متراژ تعیین شده پارچه تهیه شود.

9- پرو لباس

در هنگام پرو لباس یک یا نهایتاً دو نفر از دوستان یا افراد خانواده را همراه خود ببرید. آن ها به شما کمک خواهند کرد که ایرادات و نواقص احتمالی لباس را ببینید و اصلاح کنید. اما اگر تعداد افراد زیادی را همراه خود ببرید، با سلایق و نظر های گوناگونی روبرو خواهید شد که باعث افزایش استرس، گیج شدن و دشوار شدن کار شما خواهد شد.

همچنین دقت داشته داشته باشید که هنگام پرو حتماً کفش و لباس زیر مناسب همراه خود داشته باشید.