Turn up the volume for the
best experience

7 مدل لباس عروس را بشناسید

اگر برای جشن ازدواج خود تصمیم به انتخاب مدل لباس عروس دارید، قطعاً با گزینه های زیادی رو به رو می شوید که برای شما گیج کننده خواهد بود. این مدل ها بسیار متنوع و زیاد هستند و باید انواع آن ها را بشناسید. در انتخاب مدل لباس عوامل مختلفی مثل زمان و مکان عروسی بسیار مهم است. شرایط آب و هوایی در منطقه و زمانی که اقدام به برگزاری جشن خود کرده اید چگونه است؟ سرد یا گرم؟ سبک عروسی شما به چه صورت است؟ کوچک، بزرگ، مذهبی، داخل منزل، باغ، تالار، مدرن و یا سنتی؟ همه اینها می تواند تأثیر زیادی در انتخاب لباس شما بگذارد! 

پیش تر در مقاله ای از اهمیت مدل در هنگام دوخت لباس عروس صحبت کردیم. در این مقاله نیز به معرفی 7 مدل لباس عروس می پردازیم.

انواع مدل لباس عروس

1- لباس A-line 

عروس در لباس مدل A-line بسار ظریف و شیک به نظر می رسد و در عین حال احساس راحتی می کند به طوری که می تواند آزادانه در آن حرکت کند. این لباس شامل یک بالاتنه راحت و دامنی است که از کمر به پایین پف می شود. اگر مراسم ازدواج شما برای تابستان برنامه ریزی شده است یا در آب و هوای گرم برگزار می شود، می توانید یک یقه آن را باز و به صورت V در نظر بگیرید. اگر عروسی اواخر پاییز یا زمستان برگزار می گردد می توانید آستین بلند به آن اضافه کنید. 

مدل لباس عروس

2- لباس Ball 

این مدل لباس عروس بسیار محبوب است، زیرا خیره کننده به نظر می رسد. شامل یک بالا تنه تنگ و دامنی با پف چشمگیر است. دامن پر حجم آن توسط لایه های پارچه ایجاد می شود. تنها نکته منفی این لباس عروس وزن آن است، لباس سنگین است و در بعضی از موارد عروس برای جمع کردن آن به کمک نیاز دارد. بسیاری از افراد مشهور این سبک را برای مراسم عروسی خود انتخاب می کنند.

این لباس برای افراد لاغر با قد بلند بسیار مناسب می باشد. توجه داشته باشید که اگر قد شما بلند نیست این لباس شما را کوتاه تر نشان خواهد داد.

مدل لباس عروس

3- لباس Trumpet

این لباس عروسی از بالا تا وسط ران ها فیت بدن می باشد و از آن به بعد پف می شود. لباس ترومپت فرم ساعت شنی به بدن شما می دهد، بسیار راحت است به آسانی می توانید با آن راه بروید. شما می توانید از یک کمربند بلند برای برجسته کردن خط کمر این لباس استفاده کنید. این مدل لباس عروس را می توانید با استفاده از پارچه های گیپور نیز بدوزید. 

مدل لباس عروس

4- لباس Sheath

این مدل لباس عروس بسیار ساده، راسته و شیک است که فرم بدن خودتان را به نمایش می گذارد. دارای بند اسپاگتی و پارچه ای ابریشمی است و سبک مینیمالیستی دارد. لباس Sheath یک انتخاب مناسب برای مراسم عروسی در آب و هوای گرم و فصل تابستان است. بسیار راحت بوده، به پارچه های کمتری احتیاج دارد و سبک و ساده است. یقه قایقی می تواند آن را به یک لباس عروسی رویایی تبدیل کند.

این مدل لباس ایده آل برای افرادی با اندامی لاغر و ورزشکار می باشد و مناسب اندام های چاق نیست.