Turn up the volume for the
best experience

هنگام دوخت لباس عروس به چه نکاتی توجه کنیم؟

دوخت لباس عروسی می تواند یکی از جذاب ترین بخش های یک عروسی باشد. اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید لباس عروس منحصر به فرد خود را داشته باشید باید به جای خرید یک لباس آماده به فکر دوختن آن مطابق سلیقه و استایل خود باشید. نکات زیر به شما کمک می کند تا بتوانید رویایی ترین لباس عروس را برای خود داشته باشید.

نکات دوخت لباس عروس

1- انتخاب مدل مورد نظر

شما تقریبا از هشت ماه قبل از زمان عروسی خود باید راجع به دوخت لباس تصمیم گیری کنید. از مدل های مختلف الهام گرفته و طرح مورد نظر نظر خود را پیدا کنید. برای اینکار بهتر است با سرچ در گوگل یا اینستاگرام انواع مختلف لباس های عروس را ببینید و بشناسید. در آخر از لباسی که می خواهید داشته باشید یک تصویر ذهنی بسازید.

در این مرحله حتماً باید ویژگی هایی را در نظر بگیرید که مناسب فصل و سبک عروسی شما باشد. عروسی شما در فصل تابستان برگزار می گردد یا زمستان؟ لباسی پوشیده می خواهید یا باز؟ کوتاه یا بلند؟ تمام این موارد باید قبل از هر چیزی برای شما مشخص گردد.

دوخت لباس عروس

2- انتخاب مزون

یکی از سخت ترین قسمت های دوخت لباس عروس انتخاب مزون یا خیاطی حرفه ای و مورد اعتماد است که باید هفت ماه قبل از عروسی انجام شود. برای اینکار لیستی از مزون هایی با آن ها آشنا هستید تهیه نمایید. به دقت نمونه کار های قبلی آن ها را بررسی نمایید و در آخر بهترین را انتخاب کنید.

سرای پادشاهان آرسام یکی از حرفه ای ترین و به روز ترین مزون هایی است که می توانید انتخاب کنید. با خیال راحت دوخت لباس عروس خود را به خیاطان با تجربه و حرفه ای آرسام بسپارید.

دوخت لباس عروس

3- انتخاب و خرید پارچه

پس از انتخاب مزون، با ترسیم مدل انتخابی خود برای کارشناسان و خیاطان باید اقدام به انتخاب و خرید پارچه کنید. با توجه به مدل لباس، سلیقه و بودجه شما مناسب ترین پارچه به شما پیشنهاد می گردد. این اقدام باید شش ماه قبل از زمان عروسی صورت بگیرد و بنا به قراردادی که بین شما وجود دارد، خرید آن می توانید توسط مزون و یا خود شما انجام شود.

دقت داشته باشید که پارچه را کمی بیشتر از مقدار پیش بینی شده تهیه نمایید تا در روند کار به مشکل نخورید و با خیال راحت و بدون نگرانی به برنامه ریزی خود ادامه دهید.

4- گرفتن سایز

در زمانی که تنها پنج ماه به عروسی شما مانده باید سایز شما گرفته شود. دقت داشته باشید که زمان مناسبی را برای اینکار انتخاب کنید. به طور مثال بعد از خوردن غذا زمان مناسبی برای اینکار نیست زیرا سایز شما بیشتر از چیزی که هستید نشان داده می شود.

دوخت لباس عروس

5- کشیدن الگو

بعد از این مرحله نوبت آن می رسد که الگوی دوخت لباس عروس ترسیم گردد. باید تمامی نکات و ریزه کاری هایی که دوست دارید لباستان داشته باشد را با خیاط خود در میان بگذارید. چهار ماه قبل از عروسی شما، باید الگو کشیده و آماده شود.