Turn up the volume for the
best experience
پوشیدن کت تک با تیشرت

پوشیدن کت تک با تیشرت موضوعی است که مورد پسند بسیاری از افراد نیست و از طرفی بخشی از استایل مورد علاقه برخی افراد پوشیدن کت تک با تیشرت می باشد. کت تک از آن دست لباس هایی است که اغلب آقایان در کمد خود دارند که در مراسم و مهمانی های ویژه ای آن ها را می پوشند. در واقع داشتن چند رنگ کت تک برای همه آقایانی که می خواهند شیک پوش باشند، الزامی است. اما در این مطلب به قواعدی که باید درباره پوشیدن کت تک با تیشرت رعایت کنید، می پردازیم. چرا که قطعا پوشیدن هر نوع کت تک با هر مدل تیشرت خروجی مطلوبی نخواهد داشت. 

پس اگر از آن دست افرادی هستید که پوشیدن کت تک با تیشرت را استایلی مناسب می دانید، با مطالعه این مطلب، از قواعد آن آگاه شوید. پیشنهاد می کنم حتی اگر از مخالفین این استایل هستید، با ما همراه باشید چرا که ممکن است نکات ذکر شده در این مطلب، نظر شما را تغییر دهد.

اگرچه این استایل تایید نمی شود و همان طور که گفته شد مخالفان زیادی دارد، اما افراد به دو دلیل طرفدار آن هستند. اول اینکه پوشیدن تیشرت و عدم وجود آستین برای فصل تابستان مناسب است؛ و دلیل دوم اینکه احتمالا با آن احساس راحتی بیشتری داشته و برای برخی مهمانی ها مناسب می دانند.

اصول پوشیدن کت تک با تیشرت

1- اندازه تیشرت

تیشرتی که همراه کت تک خود می پوشید، باید کاملا اندازه و فیت تنتان باشد. تیشرت های آزاد و گشاد برای پوشیدن همراه کت اصلا مناسب نخواهد بود. چرا که تیشرت های گشاد همراه با کت تک شما را نا مرتب و شلخته جلوه می دهد و تیشرت های تنگ شما را در قالب فردی نشان می دهد که می خواهد بدن و اندام خود را نشان دهد. پس اگر می خواهید کت تک خود را همراه با یک تیشرت بپوشید، باید به اندازه آن توجه کتید. 

2- یقه تیشرت

یقه تیشرت نیز از مهم ترین مواردی است که باید در انتخاب تیشرت به آن دقت کنید. تیشرت های یقه دار هرگز گزینه مناسبی برای کت تک نیستند. اگر می خواهید کت تک خود را با یک تیشرت ست کنید، باید مدل یقه آن گرد یا هفت باشد. یقه این تیشرت ها باید به درستی دور گردن شما بماند و آویزان نباشد. یقه های آویزان به اندازه تیشرت های گشاد برای کت تک نامناسب هستند. نکته مهم این است که اگر می خواهید شانه های شما پهن تر به نظر برسد، یقه گرد انتخاب مناسب تری برای شما خواهد بود. این نکته را فراموش نکنید که این مدل یقه ها گردن شما را بلندتر نشان داده و در نتیجه قدتان بلندتر دیده می شود. همچنین مقاله چگونه قد بلند به نظر برسیم برای بلندتر دیده شدنتان به شما کمک خواهد کرد.

3- رنگ تیشرت

ترکیب رنگ از مهم ترین و موثرترین موارد در پوشیدن کت تک با تیشرت است. در مقاله چرخه رنگ در لباس ، به طور مفصل درباره چگونگی ترکیب رنگ ها با یکدیگر به طور مفصل توضیح دادیم. شما می توانید از ترکیب رنگ های مکمل و یا رنگ های مشابه برای ست کردن کت تک و تیشرت خود استفاده کنید. البته رنگ شلوار را در انتخاب رنگ تیشرت فراموش نکنید. بهتر است یک شلوار جین تک رنگ، تیره و ساده باشد.

4- طرح تیشرت

به یاد داشته باشید هر قدر لباس های شما ساده تر باشد، استایلتان رسمی تر و جذاب تر خواهد بود. در نتیجه از پوشیدن تیشرت های طرح دار با تعداد رنگ زیاد خودداری کنید و سعی کنید یک تیشرت با رنگ خنثی (سیاه یا سفید) با کت خود ست کنید. اما اگر رنگ کت شما خنثی است بهتر است یک تیشرت رنگی ساده و یا یک تیشرت با ترکیب رنگ سیاه و سفید انتخاب کنید. 

5- اکسسوری ها

زمانی که به پوشیدن کت تک با تیشرت فکر می کنید، باید استفاده از اکسسوری های متنوع را از ذهن خود دور کنید. شما نمی توانید از هیچ نوع اکسسوری مناسب برای کت و شلوار و یا کت تک با پیراهن استفاده کنید. به عنوان مثال کراوات، پاپیون و حتی دستمال جیب (پوشت) در کت تک با تیشرت کاربردی نخواهد داشت. اما داشتن یک ساعت با بند چرم می تواند تیم اسپرت شما را تکمیل کند. در مقابل شما زمانی که کت و شلوار می پوشید ، ساعتی با بند فلزی و به رنگ نقره ای یا طلایی را انتخاب می کنید.

در آخر یادآور می شویم که برند آرسام با مدیریت دکتر سامان خیابانی آماده خدمت رسانی و ارائه متنوع ترین مدل های کت تک بوده و شما می توانید با هر نوع سلیقه و استایلی بهترین کت تک ها را از این برند تهیه نمایید. جهت مشاوره رایگان و تهیه مناسب ترین کت با ما در ارتباط باشید.